
Drukte op wegen door vakantie en Franse feestdag 14 juli
DEN HAAG (ANP) - Op de Franse wegen vanuit Parijs richting de kust is het naar verwachting donderdagmiddag- en avond erg druk, voorspelt de ANWB. Vrijdag zijn veel Fransen vrij vanwege de nationale feestdag Quatorze Juillet, de dag waarop de Franse Revolutie in 1789 begon. Naar verwachting staan er lange files op de zogenoemde Autoroute du Soleil, de A7 tussen Lyon en Orange en op de A10 van Parijs naar Bordeaux.
Volgens de ANWB zijn door de drukte van donderdag de files op zaterdag in Frankrijk mogelijk wat minder lang. Desondanks wordt op deze dag alsnog veel drukte op de wegen verwacht.
Na de regio midden, begint komend weekend de zomervakantie in de regio zuid. Behalve Nederlanders vertrekken dit weekend ook veel mensen uit andere landen met de auto richting hun vakantieadres.
Duitsland en Oostenrijk
In Duitsland moeten vakantiegangers dit weekend eveneens rekening houden met vertraging op de weg, onder meer rond Hamburg en München. Op de Duitse wegen zijn bovendien momenteel flink wat wegwerkzaamheden gaande. De ANWB telde zo'n 1400 'baustellen' en de A8 van München naar Stuttgart is daarom dit weekend helemaal dicht bij Ulm.
In Oostenrijk is de Karawankentunnel het grootste knelpunt. De tunnel ligt op de grens van Slovenië en Oostenrijk. Vakantieverkeer mag in Oostenrijk deze zomer in het weekend overdag niet via lokale wegen om files te ontwijken. In Italië is het volgens de ANWB zaterdag wederom filerijden richting de Noord-Italiaanse meren en de kust, met name op de A22 tussen Brennero en Verona, de A4 van Milaan naar Triëst en de A14 Bologna - Rimini.
St. Gotthardtunnel
Wie door de Zwitserse St. Gotthardtunnel richting Chiasso rijdt, moet zaterdag vanaf de vroege ochtend tot laat in de middag rekening houden met file en een extra reistijd van meer dan twee uur.
Meer uit Binnenland
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Er is afgelopen zondag opnieuw een onthoofd dier aangetroffen in het Schollebos in Capelle aan den IJssel. Het gaat om een halsbandparkiet. Vorige maand werden nog drie onthoofde ganzen in het bos gevonden.
8 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De inzamelingsactie NPO 3FM Serious Request wordt dit jaar vanuit Den Bosch gehouden. Het Glazen Huis komt op de Markt in de Brabantse stad te staan, heeft het radiostation donderdag bekendgemaakt. Tegelijkertijd kondigde de zender aan dat de opbrengst dit jaar naar Spieren voor Spieren gaat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen maken zich minder zorgen over het klimaat. Vooral bij jongvolwassenen neemt de bezorgdheid af. Klimaatverandering zakt naar de achtergrond door andere problemen, zoals oorlogen, woningnood en de verkiezing van Donald Trump, constateert onderzoeksbureau Ipsos. "Klimaat is voor jongeren een abstract begrip doordat het nog weinig zichtbare invloed heeft op hun directe omgeving", verklaren de onderzoekers.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Vrijdagavond komen in het zuidwesten stevige onweersbuien voor met plaatselijk hagel, zware windstoten en veel regen in korte tijd. Het KNMI heeft code geel uitgeroepen voor Noord-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland wil een deel van de boete die zij Qbuzz heeft opgelegd, gebruiken voor een campagne om chauffeurs van regionale vervoersbedrijven te bedanken voor hun werk. Ook moet dit geld worden besteed aan de werving van ov-personeel. Een grote meerderheid van de Provinciale Staten (44-5) steunde dit voorstel van Volt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een van de drie nieuwe asielministers Mona Keijzer vindt het vreemd dat de overleggen over het opvullen van de ministersposten van de afgelopen week alleen over het ministerie van Asiel en Migratie gingen. Keijzer zei in het televisieprogramma Goedenavond Nederland dat niet gesproken werd over andere ministeries die zijn opengevallen na het vertrek van de PVV uit het kabinet.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-Tweede Kamerlid Peter van Haasen vindt dat de slavernij Nederland is overkomen en dat het geen bewuste keuze is geweest in de periode dat Nederland begon met de trans-Atlantische slavenhandel. VVD'er Eric van der Burg vond het "bizar dat je dit als witte Nederlander zegt".
14 uur geleden