Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte op Schiphol volgens luchthaven weer 'behapbaar'

Drukte op Schiphol volgens luchthaven weer 'behapbaar'

SCHIPHOL (ANP) - De drukte op Schiphol was volgens de luchthaven zondag weer "behapbaar". Aan het begin van de dag was het even "echt gekkenhuis" liet een medewerkster op het vliegveld eerder weten. Later waren er ook veel rustigere momenten. Uiteindelijk liep alles goed door, geeft een woordvoerster van Schiphol aan.

Rond 18.00 uur was van grote drukte geen sprake meer op de luchthaven. De lange rijen voor de incheckbalies, de veiligheidscontroles en de bagagebanden in de aankomsthal waren zo goed als weg. Ook werd voor zover bekend niemand meer gecontroleerd op het nieuwe beleid waarbij mensen niet eerder dan vier uur voor vertrek van hun vlucht tot de vertrekhal worden toegelaten. Wel staan op de vertrekborden nog enkele vertraagde en geannuleerde vluchten.

Het vliegveld heeft al weken last van een structureel personeelstekort bij onder meer de beveiliging en afhandelaars. Het gevolg is dat passagiers vaak urenlang in de rij staan. De luchthaven werkt inmiddels aan oplossingen voor de problemen. Maar dat kon niet voorkomen dat de situatie zaterdag opnieuw uit de hand liep. KLM zag zich gedwongen de vluchten te schrappen van passagiers in 42 vliegtuigen, die leeg vanuit Europese bestemmingen naar Schiphol vlogen. Eerder besloot de luchtvaartmaatschappij al om in het pinksterweekend tot vijftig vluchten per dag te schrappen om problemen voor te zijn.

KLM is er nog altijd mee bezig om alle op zaterdag gestrande reizigers weer op weg te helpen. Het is nog niet zeker of dat zondag al gaat lukken. Volgens KLM was de ingreep nodig omdat er op Schiphol sprake was van een samenloop van factoren. Zo stond de wind zaterdag aan het eind van de dag verkeerd en een van de landingsbanen op Schiphol is momenteel in groot onderhoud. Er wordt namelijk al sinds april gewerkt aan de Aalsmeerbaan. Deze is volgens de planning van Schiphol nog tot half juli buiten gebruik. Ook zijn er deze week werkzaamheden aan de taxibaan die tussen de Kaagbaan en de Aalsmeerbaan ligt.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

18 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

18 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

20 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

21 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

22 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

22 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

22 uur geleden