Drukte op Schiphol volgens luchthaven weer 'behapbaar'
SCHIPHOL (ANP) - De drukte op Schiphol was volgens de luchthaven zondag weer "behapbaar". Aan het begin van de dag was het even "echt gekkenhuis" liet een medewerkster op het vliegveld eerder weten. Later waren er ook veel rustigere momenten. Uiteindelijk liep alles goed door, geeft een woordvoerster van Schiphol aan.
Rond 18.00 uur was van grote drukte geen sprake meer op de luchthaven. De lange rijen voor de incheckbalies, de veiligheidscontroles en de bagagebanden in de aankomsthal waren zo goed als weg. Ook werd voor zover bekend niemand meer gecontroleerd op het nieuwe beleid waarbij mensen niet eerder dan vier uur voor vertrek van hun vlucht tot de vertrekhal worden toegelaten. Wel staan op de vertrekborden nog enkele vertraagde en geannuleerde vluchten.
Het vliegveld heeft al weken last van een structureel personeelstekort bij onder meer de beveiliging en afhandelaars. Het gevolg is dat passagiers vaak urenlang in de rij staan. De luchthaven werkt inmiddels aan oplossingen voor de problemen. Maar dat kon niet voorkomen dat de situatie zaterdag opnieuw uit de hand liep. KLM zag zich gedwongen de vluchten te schrappen van passagiers in 42 vliegtuigen, die leeg vanuit Europese bestemmingen naar Schiphol vlogen. Eerder besloot de luchtvaartmaatschappij al om in het pinksterweekend tot vijftig vluchten per dag te schrappen om problemen voor te zijn.
KLM is er nog altijd mee bezig om alle op zaterdag gestrande reizigers weer op weg te helpen. Het is nog niet zeker of dat zondag al gaat lukken. Volgens KLM was de ingreep nodig omdat er op Schiphol sprake was van een samenloop van factoren. Zo stond de wind zaterdag aan het eind van de dag verkeerd en een van de landingsbanen op Schiphol is momenteel in groot onderhoud. Er wordt namelijk al sinds april gewerkt aan de Aalsmeerbaan. Deze is volgens de planning van Schiphol nog tot half juli buiten gebruik. Ook zijn er deze week werkzaamheden aan de taxibaan die tussen de Kaagbaan en de Aalsmeerbaan ligt.
Meer uit Binnenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril (41) en zijn advocaat zijn maandagochtend bij de rechtbank in Antwerpen aangekomen voor de behandeling van het zware ongeluk bij restaurant The Jane in januari 2024.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurorganisaties Comité Schone Lucht en Biofuelwatch doen aangifte tegen energiebedrijf RWE om mogelijke fraude en valsheid in geschrifte. Ze wijzen op de miljoenen euro's aan subsidies die het bedrijf krijgt voor het importeren en verbranden van houtpellets in zijn energiecentrales. Dit moet aan Nederlandse duurzaamheidseisen voldoen, maar volgens de organisaties is dat niet het geval.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De actie Serious Request van NPO 3FM heeft na drie dagen 7.423.618 euro opgeleverd. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Dit jaar staat Serious Request in het teken van Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
14 uur geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
18 uur geleden