Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte op Franse snelwegen over hoogtepunt heen

Drukte op Franse snelwegen over hoogtepunt heen

DEN HAAG (ANP) - De drukte op de Franse snelwegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is over het hoogtepunt heen, meldt ANWB Verkeersinformatie. Een medewerkster laat weten dat er op het drukste moment, rond 12.00 uur, zo'n 830 kilometer file stond in Frankrijk. Dat is volgens haar iets minder dan vorig jaar op een zogeheten zwarte zaterdag. Het verkeer staat op sommige populaire routes nog altijd vast. De vertraging neemt wel af.

Rond Parijs is de situatie volgens de ANWB "te overzien". Eerder op zaterdag liet de verkeersorganisatie al weten dat er rond de Franse hoofdstad minder files stonden dan normaal in de zomer. Ook zijn de opstoppingen maar kort. "Waarschijnlijk hebben mensen de adviezen opgevolgd om Parijs te omzeilen. Er staan wel wat files, met name in de binnenstad door de Olympische Spelen, maar op de snelwegen rond Parijs is alles goed te doen."

Elders in Frankrijk staan nog wel files op onder meer de A7, de Autoroute du Soleil, tussen Lyon en Orange. Rond 14.30 uur hebben automobilisten daar volgens de ANWB nog een uur vertraging. Rond Bordeaux, waar zaterdagochtend flinke files stonden, is de vertraging nog ongeveer een half uur, maar ook die vertraging neemt af.

Slovenië

Voor de Gotthardtunnel in Zwitserland staat het beide kanten op vast, nog altijd vooral richting het zuiden. De wachttijd in die richting bedraagt een uur. Ook bij de Mont Blanctunnel van Frankrijk naar Italië is het druk: de vertraging daar bedraagt zo'n vijf kwartier.

In Oostenrijk loopt het vakantieverkeer onder meer op de A8 (Passau-Wels) vertraging op, evenals op de A10 (Tauern Autobahn) voor Villach. Vanuit Villach is het nog altijd filerijden bij de Karawankentunnel richting Slovenië.

Deze zaterdag geldt in Frankrijk als de eerste zwarte zaterdag van het zomerseizoen. Vorig jaar stond er op zwarte zaterdag op het hoogtepunt 960 kilometer file in Frankrijk. In 2021 werd op het hoogtepunt bijna 1100 kilometer aangetikt.

Meer uit Binnenland

ME ingezet bij onrust in Amsterdam-Noord

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid is woensdagavond ingezet rond de Sneeuwbalweg in Amsterdam-Noord. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving van AT5. Volgens de woordvoerder kwam de brandweer aan het einde van de middag af op een melding van een brand buiten en werd het onrustig in de buurt toen de brandweer die wilde blussen.

5 uur geleden
Zo'n 200 mensen bijeen in Arnhem na vernieling regenboogvlaggen

ARNHEM (ANP) - In het centrum van Arnhem zijn woensdagavond zo'n tweehonderd mensen samengekomen om steun te betuigen aan de queergemeenschap, meldt de gemeente. In de nacht van dinsdag op woensdag werden op de Blauwe Golven regenboogvlaggen met mast en al uit de grond getrokken.

6 uur geleden
NPO 'blijft met alle partijen in gesprek', ook na brandbrief

HILVERSUM (ANP) - De NPO "is en blijft met alle partijen in gesprek". Dat stelt een woordvoerder als reactie op de brandbrief van ruim vierhonderd NPO-medewerkers die zich boos maken over het besluit om toch aan het Eurovisie Songfestival mee te doen. De NPO laat weten op dit moment verder geen toelichting over de kwestie te geven. 3FM-presentator Mandy Emadi laat namens de ondertekenaars weten nog geen reactie van de NPO te hebben gehad.

9 uur geleden
Naast steun ook kritiek van dierenopvangers op noodlijdend WEC

LAUWERSOOG (ANP) - Het in financiële nood verkerende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) krijgt behalve veel steun ook kritiek. Zo vindt eigenaar Pim Lollinga van Faunavisie Wildcare in Westernieland, waar wilde dieren worden opgevangen, dat het WEC de penibele situatie "ook wel over zichzelf afgeroepen heeft". Ook dierenactiviste Lenie 't Hart, die de bekende zeehondencrèche in Pieterburen oprichtte en jarenlang het internationale boegbeeld was, is zeer kritisch.

10 uur geleden
KNAW: neem academische vrijheid op in de grondwet

AMSTERDAM (ANP) - Academische vrijheid moet een plek krijgen in de grondwet en de vrijheid van meningsuiting voor wetenschappers moet door kennisinstellingen beter beschermd worden. Dat staat in een advies van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) aan onderwijsminister Rianne Letschert. De KNAW roept ook op tot een aanscherping van de wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek.

10 uur geleden
College: robuust toezicht nodig bij nieuwe inlichtingenwet

UTRECHT (ANP) - Een wetsvoorstel dat inlichtingen- en veiligheidsdiensten meer ruimte geeft om gegevens te verzamelen, moet gepaard gaan met "effectieve waarborgen en robuust toezicht" om mensenrechten te beschermen, oordeelt het College voor de Rechten van de Mens. Als het aan het kabinet ligt, worden de inlichtingendiensten onder meer sneller bevoegd om informatie te verzamelen over personen en organisaties die een mogelijke dreiging vormen. Zo kunnen ze computers en smartphones hacken zonder onafhankelijke toets vooraf.

10 uur geleden
Politie Amsterdam neemt server in beslag op Amerikaans verzoek

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft dinsdag een server in beslag genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Dat bevestigt de politie naar aanleiding van berichtgeving van NRC. De inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten.

10 uur geleden