Drukte op de weg verwacht richting wintersportgebieden
DEN HAAG (ANP) - Het kan zaterdag druk worden op wegen naar wintersportgebieden in Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk en Zwitserland, meldt de ANWB. De verkeersdienst verwacht het meeste oponthoud op de wegen kort voor de skigebieden, omdat dat vaak kleinere wegen zijn die niet gemaakt zijn voor zoveel verkeer. De regio's Noord en Midden hebben vanaf zaterdag schoolvakantie.
"Het wordt een trechter voor de skigebieden", aldus een woordvoerder van de ANWB. Ook bij de grensovergangen wordt extra drukte verwacht. Dit was vorige week ook het geval, toen de regio Zuid vakantie had.
De grootste drukte wordt verwacht in Oostenrijk en het zuiden van Duitsland. De A3, A5, A8, A9 en A99 in Duitsland worden volgens de ANWB druk. In Oostenrijk gaat het vooral om de A10, S16 e B179. De meeste drukte concentreert zich naar verwachting rond München en Salzburg.
De ANWB waarschuwde eerder al voor het kopen van een tolvignet voor de Oostenrijkse wegen. Zonder die sticker op het autoraam kunnen automobilisten een boete krijgen.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
11 uur geledenWILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.
12 uur geleden