Drukte op de weg bij Duitse grens wegens feestdag
DEN HAAG (ANP) - Het is donderdagochtend druk op de weg in het oosten van het land. Veel Duitse toeristen komen naar Nederland wegens een Duitse feestdag, Sacramentsdag. Het is vooral druk op de A12 vanaf de Duitse grens richting Utrecht.
Daar staat tot aan knooppunt Waterberg, ruim voorbij Arnhem, een file van 23 kilometer. De vertraging is ruim een uur. "Dit zijn vooral mensen die deze vrije donderdag aangrijpen voor een lang weekend in Nederland", aldus een woordvoerder van de ANWB.
Favoriete bestemmingen zijn, aldus de ANWB, Friesland, de kust inclusief de Waddeneilanden en de Veluwe. Dagjesmensen gaan graag naar de Designer Outlet bij Roermond, maar daar blijft drukte nog uit. "Verkeer daarheen komt later donderdag nog wel op gang, verwacht ik. Als dat gebeurt dan wordt het druk op de N280 bij Roermond."
Ook op zondag verwacht de ANWB files aan het einde van de ochtend, maar dan richting Duitsland door terugkerende toeristen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan wordt verdacht dat hij de 29-jarige Hajar uit Amsterdam om het leven heeft gebracht, zit ook de komende maanden vast. De raadkamer van de rechtbank heeft besloten om zijn hechtenis met negentig dagen te verlengen.
42 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na afloop van de gestaakte wedstrijd SC Cambuur tegen Go Ahead Eagles, zaterdagavond in de Eredivisie, zijn drie aanhoudingen verricht. Een persoon werd gearresteerd voor de mishandeling van een politieagent in Leeuwarden. Het gaat om een 23-jarige man uit Raalte.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gemeenten dat onder toezicht staat omdat ze te weinig asielzoekers opvangen, is opgelopen naar 74. Asielminister Bart van den Brink heeft maandag elf gemeenten toegevoegd aan de lijst. Daarop stonden al 63 andere gemeenten.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Longarts Wanda de Kanter doet met haar antirookstichting opnieuw aangifte tegen Philip Morris. Stichting Rookpreventie Jeugd beschuldigt de tabaksfabrikant van misleiding rond zijn elektronische sigaret voor verhitte tabak.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.
22 uur geleden