Drukte op de weg bij Duitse grens wegens feestdag
DEN HAAG (ANP) - Het is donderdagochtend druk op de weg in het oosten van het land. Veel Duitse toeristen komen naar Nederland wegens een Duitse feestdag, Sacramentsdag. Het is vooral druk op de A12 vanaf de Duitse grens richting Utrecht.
Daar staat tot aan knooppunt Waterberg, ruim voorbij Arnhem, een file van 23 kilometer. De vertraging is ruim een uur. "Dit zijn vooral mensen die deze vrije donderdag aangrijpen voor een lang weekend in Nederland", aldus een woordvoerder van de ANWB.
Favoriete bestemmingen zijn, aldus de ANWB, Friesland, de kust inclusief de Waddeneilanden en de Veluwe. Dagjesmensen gaan graag naar de Designer Outlet bij Roermond, maar daar blijft drukte nog uit. "Verkeer daarheen komt later donderdag nog wel op gang, verwacht ik. Als dat gebeurt dan wordt het druk op de N280 bij Roermond."
Ook op zondag verwacht de ANWB files aan het einde van de ochtend, maar dan richting Duitsland door terugkerende toeristen.
Meer uit Binnenland
VEERE (ANP) - In de Zeeuwse gemeente Veere kan misschien toch vuurwerk worden afgestoken tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente is alsnog bereid om ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling komt er toch een vuurwerkshow bij de Erasmusbrug. Het Rotterdamse college van B en W heeft ruim 8 ton gereserveerd om het evenement voor een laatste keer mogelijk te maken. "Met het oog op de invoering van het landelijke vuurwerkverbod per 2026 is het wenselijk om zeker dit jaar een goed alternatief te bieden voor consumentenvuurwerk", meldt het college.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam heeft het gebiedsverbod voor een deel van de Rotterdamse wijk De Esch met drie maanden verlengd. De maatregel geldt tussen 23.00 uur en 05.00 uur van donderdag tot en met zondag. Tijdens die uren is het verboden gebied voor mensen die er niets te zoeken hebben.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - In alle EU-landen is inmiddels de opvangcapaciteit voor asielzoekers op orde, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie aan de lidstaten gemeld. Premier Rob Jetten denkt met deze boodschap de Nederlandse rechter te kunnen overtuigen "dat we in Europa de boel zo op orde hebben dat we weer over kunnen gaan tot het terugsturen van mensen naar het Europese land waar ze een asielaanvraag moeten doorlopen".
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gebruikt niet "de juiste taal" richting de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, vindt premier Rob Jetten. "Want ook Trump heeft er belang bij om Oekraïne te steunen in deze oorlog", zei Jetten voor het begin van de tweede dag van de EU-top. Hij denkt dat Trump wel weer terugkomt in het Oekraïnekamp.
2 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan het Liesveld in Vlaardingen is in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten. Dat zegt de politie op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar werden iets meer mensen slachtoffer van mensenhandel in Nederland dan het jaar ervoor. Dat meldt het jaarlijkse rapport van de Nationaal Rapporteur Mensenhandel en Seksueel Geweld tegen Kinderen. Seksuele uitbuiting staat nog altijd bovenaan qua meldingen. De uitbuiting van arbeid steeg ook flink en blijft een "hardnekkige vorm van mensenhandel in Nederland", aldus het rapport.
7 uur geleden