Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte komt op gang op tweede dag SAIL

Drukte komt op gang op tweede dag SAIL

AMSTERDAM (ANP) - Op de tweede dag van SAIL in Amsterdam zijn alweer flink wat mensen op de been. De bezoekers lopen over de kades langs de vele schepen die liggen aangemeerd. Het nautische evenement begon donderdag met onder meer de vlootschouw van varend erfgoed, een optocht met ongeveer honderd historische schepen.

Bij meerdere schepen staan rijen met mensen die een kijkje aan boord willen nemen. Zoals bij de Shabab Oman II, maar vooral ook bij het marinefregat Zr.Ms. Evertsen wachten veel mensen tot ze erop kunnen. De organisatie van SAIL plaatst hekken om de meterslange rij voor het luchtverdedigings- en commandofregat beter te organiseren.

De Koninklijke Marine is met meerdere schepen op SAIL, waaronder ook de Karel Doorman, Urania en onderzeeboot Zr.Ms. Zeeleeuw. Volgens een woordvoerder op de Zr. Ms. Evertsen is het belangrijkste doel op het nautische evenement verbinding te maken met de maatschappij. Maar de marine hoopt ook mensen te werven, aangezien Defensie moet groeien.

Pieremachocheltocht

SAIL werd woensdag ingeluid met de SAIL-In Parade, waarbij de schepen vanuit IJmuiden naar Amsterdam voeren. Het vijfjaarlijkse evenement, dat tot en met zondag duurt, is terug na tien jaar. Door corona is een editie overgeslagen. De eerste dag was volgens de organisatie "druk, maar beheerbaar".

Donderdag is ook de Pieremachocheltocht, een stoet van zelfgemaakte vaartuigen die door de Amsterdamse grachten varen. Een jury reikt prijzen uit voor het mooiste, origineelste en minst voorspelbare exemplaar.

Volgens een woordvoerster van de NS verloopt het treinverkeer naar het evenement goed. "Het is gezellig druk en de sfeer is goed."

Meer uit Binnenland

Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

24 minuten geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

1 uur geleden
Kittens dood door vogelgriep op geitenboerderij

DEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.

1 uur geleden
Museum Singer Laren verwerft onbekend werk van Piet Mondriaan

LAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.

2 uur geleden
Amsterdamse partijen willen azc voor lhbtiq+-vluchtelingen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.

3 uur geleden
Advocaten broers vermoorde Ryan vragen vrijspraak

LELYSTAD (ANP) - De advocaten van Mohamed en Muhanad Al N., broers van de vorig jaar mei vermoorde Ryan Al Najjar (18), hebben maandag de rechtbank in Lelystad om vrijspraak gevraagd. Er is volgens de raadslieden geen sluitend bewijs voor de stelling dat het tweetal, 23 en 25 jaar oud, betrokken is geweest bij het om het leven brengen van de jonge vrouw. Alleen vader Khaled Al N. is, zoals hij zelf ook zegt, schuldig aan het misdrijf.

4 uur geleden
Man zwemt acht uur in Caribische Zee na incident met jetski

ORANJESTAD (ANP) - Een 21-jarige man heeft in de nacht van zondag op maandag acht uur lang in de Caribische Zee bij Aruba gezwommen om zichzelf te redden nadat hij door onbekende oorzaak van zijn jetski was geraakt. Hij was rond 15.00 uur de zee opgevaren met een jetski, maar keerde niet meer terug. De gewaarschuwde Kustwacht begon een zoektocht en trof het vaartuig op zo'n 5 zeemijl (9 kilometer) uit de kust aan, maar zonder de man.

5 uur geleden