Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte komt en gaat op Schiphol, 'vergeleken met zondag rustig'

Drukte komt en gaat op Schiphol, 'vergeleken met zondag rustig'

SCHIPHOL (ANP) - Ook maandag, op tweede pinksterdag, komt en gaat de drukte op Schiphol. "Het is opeens druk nu, terwijl het vanmorgen vroeg nog heel rustig was", zo zegt een beveiligingsmedewerkster rond 08.00 uur. Veel mensen drommen samen in de vertrekhallen, waar om de paar meter medewerkers van Schiphol staan om reizigers de juiste kant op te sturen. "Vanwege drukte en tekort aan personeel zijn er langere wachttijden. Dank voor uw begrip", zo klinkt een omroepstem.

De luchthaven verwacht maandag een piekdag, omdat veel mensen terugkomen of juist weggaan na een lang pinksterweekend. "Het gaat echt in golven", schetsten twee luchthavenmedewerkers die de groepen reizigers in goede banen leiden. Volgens het duo duurt het op dit soort drukkere momenten ongeveer een uur voordat reizigers bij de security zijn en dan nog eens een uur om hier doorheen te komen.

Ook maandag zijn er weer medewerkers van de luchthaven uitgerukt met manden vol stroopwafels, om de wachtende reizigers iets aan te bieden. "Het is hier bij vlagen druk", zegt een van de medewerkers. "Maar vergeleken met gisteren is het rustig", zo wijst ze naar de lege, witte tenten die buiten staan. Daar zou nog niemand in de rij hebben hoeven staan maandagochtend.

Kritiek

Toch klinkt ook kritiek in de ochtenduren. "Dit is het slechtste vliegveld ter wereld", zo zegt een Britse man, die probeert uit te vinden in welke rij hij moet gaan staan. "Ik moet richting de security."

De luchthaven heeft als regel ingesteld dat passagiers niet eerder dan vier uur voor vertrek in de vertrekhal mogen zijn. Een vrouw die rond 11.00 uur een vlucht naar Spanje neemt, heeft zich hieraan gehouden en kwam twee uur van tevoren. "We wilden er wel iets eerder zijn, maar hadden wat problemen onderweg. Ik had het nagevraagd, en tussen de 2 en 3 uur van tevoren aanwezig zijn leek me voldoende", legt ze uit. "Ik kwam net wel net een vrouw tegen die pas een vlucht om 14.00 uur had."

Personeelstekorten

Volgens een woordvoerder van Schiphol is het wederom "druk maar behapbaar", wat ook werd gecommuniceerd tijdens het lange hemelvaartweekend, toen op zondag 29 mei ongeveer 190.000 passagiers vertrokken en arriveerden. Volgens de woordvoerder gaat het maandag om vergelijkbare passagiersaantallen. Ook de marechaussee zegt "geen gekke dingen" te hebben meegemaakt als gevolg van de drukte.

De luchthaven kampt al wekenlang met personeelstekorten, onder meer bij de beveiliging en de afhandelaars. Dit zorgt ervoor dat passagiers in lange rijen terechtkomen. Bij de aankomsthallen lijkt maandagochtend geen sprake van opstoppingen of flink vertraagde bagage op de banden. KLM kondigde vrijdag aan in het pinksterweekend tot vijftig vluchten per dag te annuleren om de situatie beheersbaar te houden. Op maandag staan nog geen annuleringen gepland, aldus KLM.

Meer uit Binnenland

Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

45 minuten geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

56 minuten geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

3 uur geleden
Natuurbrand in Kessel onder controle, aldus veiligheidsregio

KESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.

5 uur geleden
Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

8 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

9 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

9 uur geleden