Drukte bij vuurwerkwinkels in steden met afsteekverbod
DEN HAAG (ANP) - Op zeker tien plekken geldt deze jaarwisseling een afsteekverbod voor vuurwerk. Maar ondanks het verbod is de drukte bij de vuurwerkwinkels in die plaatsen er niet minder om.
Bij Knal010 in Schiedam zijn ze al de hele nacht bestellingen aan het inpakken. Sinds 08.00 uur zijn de deuren open en is het druk, vertelt Ricardo Nielsen. Hij ziet dat mensen meer uitgeven en voor de "grote mooie" stukken vuurwerk gaan. Nielsens klanten uit de plekken waar een verbod geldt kopen vooral een of twee grote stukken, ziet hij. "Waarschijnlijk om snel af te steken zodat ze snel weer naar binnen kunnen."
Net als in Schiedam geldt ook in Apeldoorn een algeheel verbod op het afsteken van vuurwerk. Maar bij Ed Raket Vuurwerk merken ze daar weinig van. "De voorverkoop was extreem druk", volgens Nathalie de Vries. Ook in de paar uur dat de winkel open is voor losse verkoop "hebben we het nog nooit zo druk gehad". De Vries denkt dat mensen juist nu vuurwerk gaan kopen omdat er een verbod geldt. "Ik denk dat ze door het verbod een beetje opstandig worden."
Uitgaven
Bij G. de Vries in Haarlem is het net even rustig rond 10.00 uur. "Stilte voor de storm", denkt eigenaar Ger de Vries. Toen de winkel een paar uur daarvoor openging was het gelijk druk. In zijn winkel komen vooral veel klanten uit Haarlem, waar een verbod geldt. "Het is heel bizar. Wie bedenkt zoiets en hoe ga je dat handhaven?", vraagt De Vries zich af.
Ook in Haarlem is de vraag naar mooi siervuurwerk groot. Na een verbod van twee jaar "geven de mensen makkelijk geld uit", concludeert hij. Voor de komende twee dagen verwacht De Vries dan ook nog een "beetje boel drukte" in zijn winkel.
In steden waar geen verbod geldt lijkt de drukte er niet minder om. Bij Bofi Vuurwerk in Zaandam stonden de eerste klanten om 04.00 uur al voor de deur. "Toen om 06.00 uur de deuren opengingen stond er al een rij van twintig man", vertelt eigenaar Reinier Kuijk.
Bij de Rijswijkse Vuurwerkhal van Frits Boks meldden de eerste klanten zich om 06.40 uur. De regen zorgt inmiddels af en toe voor een dipje, maar bij de winkels van Boks in Rijswijk en Zoetermeer blijft het "lekker doorlopen". Vooral de compounds, meerdere cakes aan elkaar verbonden door een lont, zijn dit jaar populair, signaleert Boks. "Je steekt ze in een keer aan en dan heb je een vuurwerkshow."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale meldt een forse toename van medische hulpvragen en meer pechmeldingen op koelere Europese vakantiebestemmingen. Halverwege het zomerseizoen zegt de ANWB in totaal al ruim 330.000 meldingen geregistreerd te hebben van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Dat zijn er 10.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse politici hebben geschokt gereageerd op de situatie bij de Spaanse exclave Ceuta. Minister van Defensie Dilan Yeşilgöz (VVD) noemt de beelden uit Spanje "onacceptabel".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een defect spoor rijden er tot eind augustus minder sprinters tussen Hoofddorp en Amsterdam Centraal Station, meldt de NS. De spoorwegdienst verwacht dat de storing tot ongeveer maandag 31 augustus 21.15 uur duurt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. "Herdenken is niet het moment om een statement te maken", zei Schouten kort na afloop van de bijeenkomst in Rotterdam-Zuid. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam wilde na afloop niet spreken van een pijnlijk moment toen de herdenking van de Rotterdamse gedeporteerden in de Tweede Wereldoorlog werd onderbroken door enkele demonstranten. Tijdens de toespraak van Zvi Aviner Vapni, de ambassadeur van Israël in Nederland, riepen enkele demonstranten leuzen tegen Israël en de oorlog in Gaza.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Israëlische ambassadeur in Nederland, Zvi Aviner Vapni, is boos over een Sigmund-cartoon van tekenaar Peter de Wit die afgelopen dinsdag in de Volkskrant heeft gestaan. Hij noemt het een "antisemitische karikatuur" en verbaast zich erover dat de krant die niet heeft tegengehouden.
14 uur geleden