Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte bij tankstations loopt op, eerste raken uitverkocht

Drukte bij tankstations loopt op, eerste raken uitverkocht

BUNNIK (ANP) - De drukte bij tankstations begint op te lopen nu automobilisten hun laatste kans pakken om nog even goedkoper brandstof in te slaan. Het was vrijdagochtend ongeveer 50 procent drukker dan normaal en branchevereniging NOVE verwacht dat dat in de middag nog wat verder toeneemt. Bij een klein deel van de pompen is de benzine tijdelijk uitverkocht.

De afgelopen dagen hadden pomphouders het ook al een stuk drukker, maar zoals verwacht ligt de piek op deze vrijdag. De vorig jaar verlaagde accijns op benzine gaat zaterdag met zo’n 14 cent per liter omhoog. Diesel wordt dan 10 cent duurder.

NOVE, dat staat voor Nederlandse Organisatie Voor de Energiebranche, heeft ongeveer 150 leden. Ze exploiteren 1800 van de ongeveer 4000 tankstations in Nederland. Enkele zijn vrijdag zonder brandstof komen te staan. Dat aantal kan volgens directeur Erik de Vries in de loop van de dag nog verder oplopen tot enkele tientallen.

Goed voorbereid

Volgens De Vries is er geen reden tot paniek, ook omdat pomphouders goed waren voorbereid. "De dingen die opraken zijn vooral speciale producten, zoals superbenzine. De prioriteit voor het bijvullen lag bij de standaardbrandstoffen. En met zoveel tankstations is er altijd wel eentje in de buurt met voorraad." Over lange rijen aan de pomp hoorde de directeur nog niets.

De Belangenvereniging Tankstations (BETA) ziet in grote lijnen dezelfde drukte. Voorzitter Ewout Klok zag bij zijn eigen tankstation in Hoogeveen vrijdagochtend al wel rijen ontstaan. "En gisteren was het al drukker dan verwacht. Toen zagen we de eerste 'drooglopers', maar die zijn vannacht weer bevoorraad. Ik verwacht dat het allemaal goed komt."

Oliebedrijven Shell en Esso Nederland waren niet direct bereikbaar voor vragen.

Meer uit Binnenland

Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

27 minuten geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

6 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

8 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

8 uur geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

9 uur geleden
Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

11 uur geleden
Celstraffen van 47 maanden opgelegd voor kunstroof Drents Museum

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.

11 uur geleden