Drukte bij reisbureaus na persconferentie
DEN HAAG (ANP) - Veel mensen hebben besloten hun vakantie te boeken. Dat komt naar voren uit een rondgang langs grote reisbureaus. Dinsdag maakten demissionair premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge bekend dat bestemmingslanden per 15 mei weer een individueel reisadvies krijgen.
Corendon-topman Steven van der Heijden spreekt van "enorme drukte" op de website en bij het callcenter. "Gisteren hadden we al een redelijke dag, maar vandaag zien we echt een enorme stijging in het aantal boekingen." Populair zijn volgens Van der Heijden onder meer de Griekse eilanden en Mallorca en Ibiza. Voor die bestemmingen geldt waarschijnlijk vanaf eind mei een geel reisadvies.
Het aantal boekingen in mei ligt bij Sunweb nu al een kwart hoger dan in 2019 op 11 mei het geval was. "Bizar", noemt een woordvoerder het. "Toen De Jonge de kleurcodes ging uitleggen verdubbelde het aantal bezoekers van onze website." Vooral voor augustus worden veel vakanties geboekt. Ook bij Sunweb zijn de Griekse eilanden, Ibiza en Gran Canaria in trek.
De reiswijzer van de ANWB, waar per vakantieland informatie over de coronamaatregelen te vinden is, werd vanaf het begin van de persconferentie twaalf keer zo vaak bezocht als normaal. "Mensen willen gewoon echt heel graag weg", verklaart een woordvoerder. Het vaakst werd er gezocht naar informatie over België, Frankrijk, Duitsland, Spanje en Italië.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het lijkt vooralsnog rustig in het deel van de Rotterdamse wijk De Esch waar sinds donderdag 23.00 uur een nachtelijk gebiedsverbod geldt. Een ANP-fotograaf zag dat de politie twee mannen bekeurde, die daarna de wijk verlieten. Er zijn vrijwel geen mensen op straat.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse hebben 42.450 deelnemers de tocht volbracht. 1257 mensen zijn niet gestart of uitgevallen. Het percentage uitvallers is met 2,7 procent iets hoger dan in 2025 en iets lager dan in 2024. De derde dag geldt als de zwaarste dag vanwege de vele hoogteverschillen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het landelijk meldpunt Discriminatie.nl ziet in de uitspraak van Sophie Straat op het festival Best Kept Secret niet genoeg reden om te denken dat ze discrimineerde op basis van huidskleur of geslacht. Dat staat in een brief die de enkele honderden klagers binnenkort krijgen. Of echt sprake was van discriminatie is aan politie en justitie, verduidelijkt directeur Jerrol Marten donderdag aan het ANP.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten van de moord op Onno Kuut in maart 2009 zijn donderdag ook door het gerechtshof vrijgesproken. Net als de rechtbank eerder zag ook het hof te weinig bewijs voor een veroordeling. Het Openbaar Ministerie had in hoger beroep tien jaar en drie maanden cel geëist tegen Brian P. (38) en acht jaar en zeven maanden tegen zijn broer Cor P. (43). Eigenlijk wilde het OM hogere straffen eisen, maar dat was door eerdere veroordelingen niet mogelijk.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bureau Discriminatie.nl heeft de afgelopen weken "vele honderden klachten" ontvangen over het optreden van zangeres Sophie Straat op het festival Best Kept Secret. Dat meldt directeur Jerrol Marten donderdag aan het ANP. Hij kon niet direct melden wat de exacte strekking van de klachten is. Discriminatie.nl is momenteel aan het bedenken wat het met de klachten gaat doen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Roland de Groot, een van de bekendste decorontwerpers van Nederland, is donderdag benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Dit is een van de hoogste civiele onderscheidingen van Nederland. De 86-jarige ontwerper en artdirector kreeg de onderscheiding vanwege zijn "exceptionele bijdrage aan de Nederlandse en internationale televisie- en filmindustrie". Het erelintje werd uitgereikt door burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn, waar de ontwerper woont.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse burgemeester Carola Schouten is donderdagochtend van de Euromast abgeseild. Haar actie trok veel bekijks, zowel van het publiek als van de binnen- en buitenlandse media.
17 uur geleden