Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte bij PostNL door coronacrisis

Drukte bij PostNL door coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Bij PostNL is het deze dagen aanzienlijk drukker dan voor de coronacrisis. "Door de coronacrisis beseffen mensen ineens dat onze bezorgers belangrijk werk doen. Ze zien: wat bijzonder dat een bedrijf zeven dagen per week bij mij in de straat komt om dingen te bezorgen of af te halen", zegt PostNL-topvrouw Herna Verhagen in het AD.

Mensen sturen vaker een kaartje om familie en vrienden op te beuren en ook de pakketbezorgers hebben het drukker. "Bij de spullen die nu worden bezorgd zitten nu bovendien veel primaire levensbehoeften bij als voedsel en medicijnen voor ouderen. Ik ben supertrots op mijn mensen", aldus Verhagen.

De 50.000 medewerkers van PostNL moeten veilig hun werk kunnen doen. De vierduizend bezorgers hebben bijvoorbeeld handgel bij zich en in de sorteercentra is de afstand van anderhalve meter duidelijk gemarkeerd. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen en bemoedigende woorden van klanten zijn er ook mensen die pakjes uit de handen van de bezorger grissen. Verhagen: "Het is cruciaal dat mensen anderhalve meter afstand houden van onze bezorgers. Voor hun eigen gezondheid en al helemaal voor die van onze medewerkers. Dankzij hen kan Nederland thuis doordraaien. PostNL heeft een belangrijke maatschappelijke en economische functie; we stellen veel winkels in staat winkel te blijven."

Meer uit Binnenland

Man aangehouden in vermissingszaak Dronten

DRONTEN (ANP) - De politie heeft een 42-jarige man aangehouden die mogelijk betrokken was bij de verdwijning van een destijds 36-jarige man uit Dronten. Marc Jaskulski raakte op 15 april 2024 vermist en de politie gaat ervan uit dat hij slachtoffer is geworden van een misdrijf. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit.

2 uur geleden
Rechtbank legt dertig jaar cel op voor doden buurvrouw Rijswijk

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Seyed A. (58) maandag dertig jaar celstraf opgelegd voor het doden van zijn buurvrouw in september 2024 in Rijswijk (Zuid-Holland). Het 38-jarige slachtoffer werd doodgeschoten in het portiek van hun flat aan de Galjoenstraat, voor de ogen van haar 4-jarige zoontje. "Een ijzingwekkende femicide", aldus de rechtbank.

2 uur geleden
Verdachte vrijgesproken van vergismoord op ggz-directeur in 2014

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft maandag de 59-jarige René F. uit Schiedam vrijgesproken van betrokkenheid bij de vergismoord op Rob Zweekhorst in 2014. De ggz-directeur werd op 1 januari van dat jaar doodgeschoten in het Zuid-Hollandse Berkel en Rodenrijs. Het Openbaar Ministerie had 24 jaar cel geëist tegen F., maar de rechtbank zag te weinig bewijs voor een veroordeling.

2 uur geleden
Twee van drie verdachten explosie Amsterdam blijven in cel

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie mensen die werden aangehouden wegens mogelijke betrokkenheid bij de explosie in Amsterdam Osdorp, blijven langer in de cel. Dat heeft de rechter-commissaris besloten bij hun voorgeleiding. Het gaat om Amsterdammers van 24 en 25 jaar, meldt het Openbaar Ministerie.

3 uur geleden
Gommers: we mogen mensen nooit meer alleen laten sterven

DEN HAAG (ANP) - Maatregelen mogen nooit meer zo streng worden dat mensen niet bij stervende geliefden mogen zijn, zei ic-arts Diederik Gommers in een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona. "Dit soort maatregelen mogen wij nooit meer nemen."

3 uur geleden
VPRO schrapt 58 banen door bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Bij de VPRO verdwijnen door bezuinigingen 58 banen. De reorganisatie treft zowel de media- en productiekant als ondersteunende afdelingen. Tegelijkertijd ontstaan veertien nieuwe arbeidsplaatsen. Medewerkers zijn maandag geïnformeerd.

3 uur geleden
Gommers: geld was reden om niet altijd patiënten over te nemen

DEN HAAG (ANP) - Geld was een belangrijke reden voor sommige ziekenhuizen om geen ic-patiënten over te nemen van andere ziekenhuizen tijdens de tweede coronagolf, zei Diederik Gommers. De arts van het Rotterdamse Erasmus MC zei tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie over het virus dat de samenwerking tussen ziekenhuizen na de eerste golf minder goed werd.

3 uur geleden