Drukte bij grote schermen die EK-wedstrijd tonen
DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken door Nederland is het druk in onder meer kroegen waar op schermen de EK-wedstrijd Nederland - Engeland te zien is. Een verslaggever van het ANP staat in het bomvolle Utrechtse café De Voortuin in het centrum van de stad, waar mensen zich rondom twee schermen dringen.
In het Haagse café De Paraplu is een restaurantruimte helemaal ingericht voor het voetbal, met statafels, bankjes en een groot scherm. Ruim voor de aftrap was het daar flink druk met in het oranje uitgedoste fans. De vroege goal van Xavi Simons rond de zevende minuut werd uitbundig gevierd. Mensen sprongen op, bankjes vielen om. De penalty voor Engeland kon echter op geen enkele bijval rekenen. Alle zeker honderd bezoekers in het café waren ervan overtuigd dat de strafschop onterecht was toegekend.
Een fotograaf van het ANP ter plaatse hoort dat bij de Amsterdamse Westergasfabriek zo'n 2000 voetbalfans staan.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
23 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
49 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 150 mensen doen mee aan een demonstratie van Amnesty International in de buurt van de Iraanse ambassade in het Haagse stadsdeel Scheveningen. Ze voeren actie tegen het bloedig neerslaan van demonstraties in Iran door het ayatollahregime.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft twee mannen veroordeeld tot elk zes jaar cel voor een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ontplofte een explosief onder de auto van de strafpleiter, die stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De man bleef ongedeerd; zijn auto raakte wel beschadigd.
3 uur geleden