Drukte bij grote schermen die EK-wedstrijd tonen
DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken door Nederland is het druk in onder meer kroegen waar op schermen de EK-wedstrijd Nederland - Engeland te zien is. Een verslaggever van het ANP staat in het bomvolle Utrechtse café De Voortuin in het centrum van de stad, waar mensen zich rondom twee schermen dringen.
In het Haagse café De Paraplu is een restaurantruimte helemaal ingericht voor het voetbal, met statafels, bankjes en een groot scherm. Ruim voor de aftrap was het daar flink druk met in het oranje uitgedoste fans. De vroege goal van Xavi Simons rond de zevende minuut werd uitbundig gevierd. Mensen sprongen op, bankjes vielen om. De penalty voor Engeland kon echter op geen enkele bijval rekenen. Alle zeker honderd bezoekers in het café waren ervan overtuigd dat de strafschop onterecht was toegekend.
Een fotograaf van het ANP ter plaatse hoort dat bij de Amsterdamse Westergasfabriek zo'n 2000 voetbalfans staan.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
15 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
16 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
16 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
17 uur geleden