Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukte bij autowasbedrijven om Saharastof

Drukte bij autowasbedrijven om Saharastof

DEN HAAG (ANP) - Autowasbedrijven hebben het zaterdagochtend drukker dan normaal, blijkt uit een rondgang van het ANP. Reden is het Saharastof dat in de nacht van vrijdag op zaterdag Nederland bereikte.

"Het begon al vanaf 08.00 uur", zegt mede-eigenaar van Carwash Overvecht Mehmet Eroglu. Het Utrechtse bedrijf telt zes wasboxen en een washal. "Daar wassen we eerst voor en dan gaat de auto naar de wasstraat. Zo gaat het Saharazand er beter af." Zaterdag is volgens Eroglu altijd wel "de wasdag" van de week. Maar deze zaterdag ziet hij veel nieuwe klanten verschijnen. "En allemaal met een laagje zand."

Bij BOB Autowas, met 21 vestigingen verspreid over het land, is het zaterdagochtend volgens een medewerkster van de klantenservice ook "heel erg druk". Bij de vestiging in Schiedam waren voor 10.00 uur bijvoorbeeld al een paar honderd auto's langsgeweest. Hoeveel auto's het er gewoonlijk zijn op een zaterdag wil ze niet delen, maar "normaal is dat veel minder in de ochtend".

Kwikstraat Carwash XXXL in Zeist ziet zaterdagochtend zelfs mensen die vrijdag ook al waren geweest, vertelt een medewerkster. Ze komen terug vanwege het zand. "Om 08.30 uur stond er al een rij."

Meer uit Binnenland

Politie redt man uit kledingcontainer in Venlo

VENLO (ANP) - De politie heeft vrijdag in Venlo een man bevrijd uit een kledingcontainer. Hij lag daar te slapen. Het wijkteam van de politie Venlo meldt op Instagram dat dit "niet slim en levensgevaarlijk is".

15 minuten geleden
Man verdacht van verkrachting op Koningsdag Amsterdam langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na een melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam blijft veertien dagen langer vastzitten, meldt de rechtbank Amsterdam. De verdachte, een 27-jarige Italiaan die in de hoofdstad verblijft, is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris.

9 uur geleden
Honderden bezoekers bij herdenking Canadese oorlogsbegraafplaats

GROESBEEK (ANP) - Honderden bezoekers waren vrijdagmiddag bij de herdenkingsceremonie op de Canadese oorlogsbegraafplaats in Groesbeek. Ook waren ongeveer twintig Canadese oorlogsveteranen aanwezig. De ceremonie begon met een band van doedelzakspelers. Zij hebben de ceremonie ook afgesloten.

10 uur geleden
COA schrapt uitje Efteling na opmerking Faber

SINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Het uitje van jonge asielzoekers uit Sint Annaparochie naar de Efteling gaat niet door na de opmerking van asielminister Marjolein Faber dat ze dit "on-uit-leg-baar" vindt. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat vrijdag weten "gezien de huidige aandacht" op een andere manier invulling te geven aan de dag.

12 uur geleden
Komend weekend extra maatregelen in Scheveningen na rellen

DEN HAAG (ANP) - De politie is komend weekend "zeer alert" en neemt extra zichtbare en onzichtbare maatregelen op en rond de boulevard van Scheveningen. Daar gingen donderdagavond honderden jongeren met elkaar op de vuist. Later keerden ze zich ook tegen de ME en bekogelden ze agenten met onder meer stenen en glas.

13 uur geleden
NVJ: persvrijheid in Nederland goed, maar staat wel onder druk

AMSTERDAM (ANP) - Journalistenvakbond NVJ is niet onverdeeld blij met de gestegen Nederlandse positie in de jaarlijkse persvrijheidsindex van Reporters Sans Frontières (RSF). Ons land is een plaats gestegen en staat nu wereldwijd derde op de lijst.

14 uur geleden
Politie bevestigt identiteit slachtoffer schietincident Rijswijk

RIJSWIJK (ANP) - De man die donderdag om het leven kwam bij een schietpartij in Rijswijk is de 41-jarige Cemil Önal. Dat bevestigt de politie. Diverse media meldden dit eerder al op basis van bronnen.

15 uur geleden