Drukte bij autobedrijven na storing bij RDW
BUNNIK (ANP) - Autobedrijven hebben het vrijdag heel druk door de storing donderdag bij de RDW. Een woordvoerder van de Nederlandse autobrancheorganisatie BOVAG bevestigt berichtgeving hierover van NU.nl. Volgens de zegsman, die stelt dat chaos het codewoord is, hebben autobedrijven het vrijdag driemaal zo druk.
Door de storing was het een tijd niet mogelijk auto's of andere voertuigen met een kenteken op een nieuwe naam te zetten. Ook konden apk-gekeurde auto's niet worden afgemeld. De BOVAG-woordvoerder zegt dat auto's die op naam moeten worden gezet en moeten worden opgehaald door de nieuwe eigenaar, op een rijtje staan in de garage bij dealers. "Normaal is er een hele strakke planning, maar als auto's niet kunnen worden gekeurd of opgehaald, staat het simpelweg vol."
Voor auto's die donderdag zijn gekeurd door een keurmeester die vrijdag vrij is, geldt daarnaast dat die auto's officieel opnieuw moeten worden gekeurd. Iedere auto die voor de apk wordt gekeurd, moet worden afgemeld bij de RDW. Donderdag zijn volgens de zegsman 30.000 afmeldingen geweest voor de apk. Normaal zijn dat er 6000 meer. "Dat moet de komende dagen worden ingehaald, gemixt met het gewone geplande werk."
Autobedrijven hadden het al druk, en vrijdag is volgens de woordvoerder daarbij altijd een hele drukke dag, omdat mensen voor het weekend een auto willen hebben. Op sommige plekken springen mensen in die eigenlijk vrij zouden zijn. "Bedrijven zetten een extra tandje bij, er wordt zo hard mogelijk gewerkt om het werk in te halen, maar mogelijk moeten er wat dingen uitgesteld worden of moeten mensen die bijvoorbeeld vandaag een afspraak hebben iets langer wachten."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In De Nieuwe Kerk in Amsterdam is een gedenksteen onthuld voor schrijver Frank Martinus Arion. De zogeheten schrijverssteen werd onthuld door Errold Bishop, gevolmachtigd minister van Curaçao in Nederland. Ook familie van de auteur was erbij.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) roept haar leden op om "op korte termijn (nood)opvang aan te bieden" voor asielzoekers. In de nacht van donderdag op vrijdag hebben enkele tientallen mensen buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen, omdat zowel binnen als bij de nachtopvang geen plek voor ze was. De vereniging noemt dat schrijnend.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Topsport Amsterdam, de organisatie die olympische en nationale topsporters ondersteunt, moet op zoek naar een nieuwe kantoorruimte. De brand van donderdagnacht in de kruipruimte van het Olympisch Stadion heeft zoveel schade achtergelaten dat het kantoor onbruikbaar is, laat de organisatie in een statement weten. De oorzaak van de brand wordt nog onderzocht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de eerste landelijke campagne om vuurwerk in te leveren hebben mensen ongeveer 7650 kilo vuurwerk weggebracht. Het ministerie van Justitie en Veiligheid heeft dat bekendgemaakt, na het sluiten van het 35e en laatste inleverpunt vrijdag in Hoorn.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft vrijdag op Huis ten Bosch een ontmoeting gehad met rechter Tomoko Akane, de voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Wat de koning en Akane tijdens de ontvangst hebben besproken, is niet bekendgemaakt.
9 uur geleden