Drukte bij autobedrijven na storing bij RDW
BUNNIK (ANP) - Autobedrijven hebben het vrijdag heel druk door de storing donderdag bij de RDW. Een woordvoerder van de Nederlandse autobrancheorganisatie BOVAG bevestigt berichtgeving hierover van NU.nl. Volgens de zegsman, die stelt dat chaos het codewoord is, hebben autobedrijven het vrijdag driemaal zo druk.
Door de storing was het een tijd niet mogelijk auto's of andere voertuigen met een kenteken op een nieuwe naam te zetten. Ook konden apk-gekeurde auto's niet worden afgemeld. De BOVAG-woordvoerder zegt dat auto's die op naam moeten worden gezet en moeten worden opgehaald door de nieuwe eigenaar, op een rijtje staan in de garage bij dealers. "Normaal is er een hele strakke planning, maar als auto's niet kunnen worden gekeurd of opgehaald, staat het simpelweg vol."
Voor auto's die donderdag zijn gekeurd door een keurmeester die vrijdag vrij is, geldt daarnaast dat die auto's officieel opnieuw moeten worden gekeurd. Iedere auto die voor de apk wordt gekeurd, moet worden afgemeld bij de RDW. Donderdag zijn volgens de zegsman 30.000 afmeldingen geweest voor de apk. Normaal zijn dat er 6000 meer. "Dat moet de komende dagen worden ingehaald, gemixt met het gewone geplande werk."
Autobedrijven hadden het al druk, en vrijdag is volgens de woordvoerder daarbij altijd een hele drukke dag, omdat mensen voor het weekend een auto willen hebben. Op sommige plekken springen mensen in die eigenlijk vrij zouden zijn. "Bedrijven zetten een extra tandje bij, er wordt zo hard mogelijk gewerkt om het werk in te halen, maar mogelijk moeten er wat dingen uitgesteld worden of moeten mensen die bijvoorbeeld vandaag een afspraak hebben iets langer wachten."
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.
7 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In De Nieuwe Kerk in Amsterdam is een gedenksteen onthuld voor schrijver Frank Martinus Arion. De zogeheten schrijverssteen werd onthuld door Errold Bishop, gevolmachtigd minister van Curaçao in Nederland. Ook familie van de auteur was erbij.
13 uur geleden