Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukste vrijdagavondspits van dit jaar door sneeuwbuien

Drukste vrijdagavondspits van dit jaar door sneeuwbuien

DEN HAAG (ANP) - Met een piek van 488 kilometer is de drukste vrijdagavondspits van dit jaar gemeten, meldt Rijkswaterstaat. Over het land trekken sneeuwbuien, waar eerder al code geel voor is afgegeven door het KNMI.

Het sneeuwt tijdens de avondspits en aan het begin van de avond op grote schaal in het noorden, midden en oosten van het land. Rijkswaterstaat meldt dat automobilisten vrijdagavond- en nacht goed moeten opletten: het natte wegdek kan bevroren zijn, wat zorgt voor gladheid. In Friesland zijn er al meerdere aanrijdingen door de gladheid geweest, twittert de brandweer.

De avondspits begint op vrijdag doorgaans vroeger dan op andere dagen van de week en is ook vaak 'milder' dan op bijvoorbeeld dinsdag en donderdag. Zo werd begin vorige maand door de ANWB de drukste avondspits van het jaar gemeten met ruim 880 kilometer, op een dinsdagavond.

Het winterse weer veroorzaakt ook hinder voor treinpassagiers die tussen Alphen aan den Rijn en Gouda reizen. Het treinverkeer ligt op dit traject stil vanwege sneeuwval. Door de sneeuw zijn de seinen niet meer goed zichtbaar.

Meer uit Binnenland

Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

8 minuten geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

28 minuten geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

1 uur geleden
Maandag overnachtten 65 asielzoekers in sporthal in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke situaties en files

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.

2 uur geleden
Politie: nog veel onduidelijk over steekpartij in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.

2 uur geleden
Kabinet wil arbeidsmigrant beter beschermen tegen onderbetaling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.

3 uur geleden