Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukste spits van het jaar vanwege start paasweekend en regen

Drukste spits van het jaar vanwege start paasweekend en regen

DEN HAAG (ANP) - Door drukte vanwege de start van het paasweekend en het slechte weer is de avondspits van donderdag de drukste spits van het jaar. Even voor 17.00 uur stond er 1120 kilometer file en was het drukker dan de vorige drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB, een paar minuten daarna liep dat op tot boven de 1200 kilometer.

Hiervoor was de ochtendspits van dinsdag 14 maart met 1102 kilometer de drukste spits van 2023, dat kwam mede door de regen, aldus de ANWB.

Het was donderdagmiddag vooral druk rond Rotterdam door een storing in de Ketheltunnel. Daardoor was de A4 gedeeltelijk dicht, meldde Rijkswaterstaat. Even na 17.30 uur was volgens de ANWB de storing aan de tunnel verholpen en in beide richtingen weer open.

Vakantieverkeer

Een ongeluk op de omleidingsroute richting Den Haag op de A13 leverde op enig moment 40 minuten vertraging op. Automobilisten kregen het advies om te rijden via Utrecht (A20 en A12). "Of stel je reis uit", aldus Rijkswaterstaat.

Vanwege het vakantieverkeer is het ook druk op de A2 en de A27 richting het zuiden. Ook zijn de dagelijkse files langer omdat het slecht weer is. "Donderdagavond is sowieso de drukste avond van de week op de weg", aldus een woordvoerder van de ANWB.

Meer uit Binnenland

Zeer grote brand in bedrijvenpand aan Bolderweg in Almere

ALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.

2 uur geleden
Katwijk stemt in met komst miljardenfabriek Amerikaanse farmaceut

KATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.

2 uur geleden
Rapport: oorzaak brand natuurgebied Limburg blijft onduidelijk

VENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.

4 uur geleden
Volgende week woensdag eerste gesprek kabinet en sociale partners

DEN HAAG (ANP) - Volgende week woensdag vindt een eerste gesprek plaats tussen het kabinet en de sociale partners, laat een woordvoerder van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) weten. Het gesprek is mogelijk geworden omdat het kabinet een miljardenbezuiniging op uitkeringen heeft geschrapt. Dat was een harde eis van de vakbonden.

7 uur geleden
Brunner: begrotingssteun Sierra Leone stopt om technische redenen

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van de EU-begrotingssteun aan Sierra Leone heeft te maken met "technische redenen", zei Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) donderdag. Hij kon dat niet verder toelichten, omdat het niet zijn dossier is.

8 uur geleden
Partijen verdeeld over oplossing voor kleine spaarders

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de Tweede Kamer zijn het niet eens over een oplossing voor kleine spaarders in box 3. VVD, CDA, JA21, SGP en ChristenUnie willen extra belasting ophalen bij grootaandeelhouders, om te voorkomen dat mensen met een kleinere spaarpot volgend jaar en het jaar daarop vermogensbelasting moeten gaan betalen. Linkse oppositiepartij PRO wil dat de extra belasting in ieder geval wordt gehaald bij vermogenden en winst van bedrijven.

9 uur geleden
Twee nieuwe verdachten Overasselt langer vast

OVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank donderdag bepaald. De mannen van 24 en 25 jaar uit Amsterdam worden verdacht van betrokkenheid bij de gebeurtenissen in de Gelderse plaats.

9 uur geleden