Drukste spits van het jaar vanwege start paasweekend en regen
DEN HAAG (ANP) - Door drukte vanwege de start van het paasweekend en het slechte weer is de avondspits van donderdag de drukste spits van het jaar. Even voor 17.00 uur stond er 1120 kilometer file en was het drukker dan de vorige drukste spits van dit jaar, meldde de ANWB, een paar minuten daarna liep dat op tot boven de 1200 kilometer.
Hiervoor was de ochtendspits van dinsdag 14 maart met 1102 kilometer de drukste spits van 2023, dat kwam mede door de regen, aldus de ANWB.
Het was donderdagmiddag vooral druk rond Rotterdam door een storing in de Ketheltunnel. Daardoor was de A4 gedeeltelijk dicht, meldde Rijkswaterstaat. Even na 17.30 uur was volgens de ANWB de storing aan de tunnel verholpen en in beide richtingen weer open.
Vakantieverkeer
Een ongeluk op de omleidingsroute richting Den Haag op de A13 leverde op enig moment 40 minuten vertraging op. Automobilisten kregen het advies om te rijden via Utrecht (A20 en A12). "Of stel je reis uit", aldus Rijkswaterstaat.
Vanwege het vakantieverkeer is het ook druk op de A2 en de A27 richting het zuiden. Ook zijn de dagelijkse files langer omdat het slecht weer is. "Donderdagavond is sowieso de drukste avond van de week op de weg", aldus een woordvoerder van de ANWB.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zich honderden voornamelijk Iraanse demonstranten verzameld. Ze roepen onder meer de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
8 uur geleden