Drukke woensdagavondspits verwacht vanwege hemelvaartweekend
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat de avondspits woensdag drukker is dan gebruikelijk en vroeger zal beginnen vanwege Hemelvaartsdag donderdag. Veel mensen zijn ook vrijdag vrij en gaan een lang weekend weg.
"De ervaring leert dat veel mensen al op woensdagmiddag of -avond op pad gaan", meldt Rijkswaterstaat. Ook tijdens Hemelvaartsdag en in het weekend moeten mensen rekening houden met verkeersdrukte. Vooral op de snelwegen rond recreatiegebieden zoals bossen, plassen en stranden verwacht Rijkswaterstaat meer drukte.
Weggebruikers die van Rotterdam naar het zuiden willen, moeten rekening houden met een afgesloten Heinenoordtunnel (A29) vanwege renovatiewerkzaamheden. Op de A4 zijn dit weekend tussen de knooppunten De Nieuwe Meer en Badhoevedorp minder rijstroken beschikbaar vanwege werkzaamheden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
2 uur geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
7 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
8 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
8 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
9 uur geleden