Drukke woensdagavondspits verwacht vanwege hemelvaartweekend
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat de avondspits woensdag drukker is dan gebruikelijk en vroeger zal beginnen vanwege Hemelvaartsdag donderdag. Veel mensen zijn ook vrijdag vrij en gaan een lang weekend weg.
"De ervaring leert dat veel mensen al op woensdagmiddag of -avond op pad gaan", meldt Rijkswaterstaat. Ook tijdens Hemelvaartsdag en in het weekend moeten mensen rekening houden met verkeersdrukte. Vooral op de snelwegen rond recreatiegebieden zoals bossen, plassen en stranden verwacht Rijkswaterstaat meer drukte.
Weggebruikers die van Rotterdam naar het zuiden willen, moeten rekening houden met een afgesloten Heinenoordtunnel (A29) vanwege renovatiewerkzaamheden. Op de A4 zijn dit weekend tussen de knooppunten De Nieuwe Meer en Badhoevedorp minder rijstroken beschikbaar vanwege werkzaamheden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Machiavelliprijs 2025 is toegekend aan Het Sinterklaasjournaal. Dat heeft het bestuur van Stichting Machiavelli maandag bekendgemaakt. De prijs wordt jaarlijks toegekend voor een opmerkelijke prestatie op het gebied van publieke communicatie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De code oranje vanwege ijzel blijft maandag voor Groningen en Drenthe van kracht tot 11.00 uur. Het KNMI heeft de waarschuwing voor die provincies iets verlengd.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op de A59 is maandagochtend een strooiwagen gekanteld, meldt Rijkswaterstaat. Het ongeval gebeurde op de verbindingsweg naar de A2 richting Utrecht. De strooiwagen stond rond 06.25 uur weer overeind, maar de weg moet eerst gestrooid worden voordat die vrijgegeven kan worden. Verkeer vanuit Waalwijk volgt een omleiding.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
11 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
11 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
12 uur geleden