Drukke week op Damrak met onder meer cijfers Heineken en Randstad
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de beurs in Amsterdam krijgen de komende week een trits aan bedrijfsresultaten te verwerken. Zo presenteren onder meer grote AEX-bedrijven als bierbrouwer Heineken en uitzendconcern Randstad cijfers over het laatste kwartaal van 2023. Op de wereldwijde beurzen wordt verder ook nog uitgekeken naar een nieuw inflatiecijfer uit de Verenigde Staten.
Bij Heineken is het de vraag in hoeverre de prestaties zijn verbeterd na een stroef begin van 2023. Zo heeft de bierbrouwer zijn verwachting voor dat jaar eerder al bijgesteld, na tegenvallende resultaten over de maanden januari tot en met juni. In het kwartaal daarna heeft Heineken vervolgens last gehad van het tegenvallende zomerweer in Europa. Daarnaast merkte Heineken ook de gevolgen van de aanhoudende prijsverhogingen voor zijn biermerken, waar ook Amstel, Birra Moretti en Sol onder vallen. Consumenten leken die biertjes vaker te laten staan, al liet de Europese verkoop in september weer wat herstel zien.
Randstad had vorig jaar last van moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Door hogere loonkosten en gestegen rente hadden bedrijven minder te besteden. Met name in Noord-Amerika liep de omzet in het derde kwartaal relatief gezien flink terug. In Nederland en de landen om ons heen wist het uitzendconcern het verval ten opzichte van een jaar eerder te beperken. Het jaar 2022 was nog een recordjaar voor Randstad, door het herstel van de coronacrisis en personeelstekorten. Daardoor konden de uitzendbureaus van het concern veel bedrijven aan personeel helpen.
Inflatiecijfer VS
Andere bedrijven die in Amsterdam nog met cijfers komen zijn onder andere ABN AMRO, supermarktconcern Ahold Delhaize en bouwbedrijf BAM.
In de VS wordt verder de inflatie over de maand januari bekendgemaakt. Een maand eerder bleken de consumentenprijzen in dat land nog met 3,4 procent op jaarbasis te zijn gestegen. Dat was sterker dan wat economen hadden verwacht. Op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Federal Reserve binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Maar na het rentebesluit van eind januari, liet Fed-baas Jerome Powell al doorschemeren meer bewijs nodig te hebben.
Chinees Nieuwjaar
De aandelenbeurzen in China zijn de hele week gesloten door de viering van het Chinees Nieuwjaar. Zaterdag begon het jaar van de draak, naar een van de Chinese sterrenbeelden, en eindigde het jaar van het konijn.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
4 uur geledenORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.
18 uur geleden