Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke week op Damrak met onder meer cijfers Heineken en Randstad

Drukke week op Damrak met onder meer cijfers Heineken en Randstad

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de beurs in Amsterdam krijgen de komende week een trits aan bedrijfsresultaten te verwerken. Zo presenteren onder meer grote AEX-bedrijven als bierbrouwer Heineken en uitzendconcern Randstad cijfers over het laatste kwartaal van 2023. Op de wereldwijde beurzen wordt verder ook nog uitgekeken naar een nieuw inflatiecijfer uit de Verenigde Staten.

Bij Heineken is het de vraag in hoeverre de prestaties zijn verbeterd na een stroef begin van 2023. Zo heeft de bierbrouwer zijn verwachting voor dat jaar eerder al bijgesteld, na tegenvallende resultaten over de maanden januari tot en met juni. In het kwartaal daarna heeft Heineken vervolgens last gehad van het tegenvallende zomerweer in Europa. Daarnaast merkte Heineken ook de gevolgen van de aanhoudende prijsverhogingen voor zijn biermerken, waar ook Amstel, Birra Moretti en Sol onder vallen. Consumenten leken die biertjes vaker te laten staan, al liet de Europese verkoop in september weer wat herstel zien.

Randstad had vorig jaar last van moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Door hogere loonkosten en gestegen rente hadden bedrijven minder te besteden. Met name in Noord-Amerika liep de omzet in het derde kwartaal relatief gezien flink terug. In Nederland en de landen om ons heen wist het uitzendconcern het verval ten opzichte van een jaar eerder te beperken. Het jaar 2022 was nog een recordjaar voor Randstad, door het herstel van de coronacrisis en personeelstekorten. Daardoor konden de uitzendbureaus van het concern veel bedrijven aan personeel helpen.

Inflatiecijfer VS

Andere bedrijven die in Amsterdam nog met cijfers komen zijn onder andere ABN AMRO, supermarktconcern Ahold Delhaize en bouwbedrijf BAM.

In de VS wordt verder de inflatie over de maand januari bekendgemaakt. Een maand eerder bleken de consumentenprijzen in dat land nog met 3,4 procent op jaarbasis te zijn gestegen. Dat was sterker dan wat economen hadden verwacht. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Federal Reserve binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Maar na het rentebesluit van eind januari, liet Fed-baas Jerome Powell al doorschemeren meer bewijs nodig te hebben.

Chinees Nieuwjaar

De aandelenbeurzen in China zijn de hele week gesloten door de viering van het Chinees Nieuwjaar. Zaterdag begon het jaar van de draak, naar een van de Chinese sterrenbeelden, en eindigde het jaar van het konijn.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

4 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

5 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

5 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

6 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

6 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

7 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

9 uur geleden