Drukke tweede dag staatsbezoek koning en koningin aan Slowakije
BRATISLAVA (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima praten op de tweede dag van het staatsbezoek aan Slowakije met Slowaakse jongeren over gendergelijkheid en vrouwenemancipatie. Het is woensdag tevens Internationale Vrouwendag, waarbij de emancipatie van de vrouw centraal staat. Met de jongeren praat het koningspaar over hun kijk op de toekomst.
Ook ontmoeten Willem-Alexander en Máxima parlementsvoorzitter Boris Kollár, in het Kasteel van Bratislava. Later brengt het koningspaar een bezoek aan een bijeenkomst waar Nederlandse en Slowaakse ondernemers ideeën uitwisselen op het gebied van duurzaamheid, gezondheid en circulaire economie.
In de middag wordt het koningspaar ontvangen door minister-president Eduard Heger, met wie een regeringslunch op de planning staat. Later op de dag vindt de ontvangst van de Nederlandse gemeenschap in Slowakije plaats. De dag wordt afgesloten met een concert in het Nationaal Theater, dat door het koninklijk paar is aangeboden aan de Slowaakse president Zuzana Čaputová.
Meer uit Binnenland
LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
1 minuut geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
3 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
39 minuten geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
2 uur geledenHARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.
3 uur geleden