
Drukke ochtendspits, vooral veel vertraging op A16 naar Rotterdam
DEN HAAG (ANP) - Het is een drukke maandagochtendspits, meldt Rijkswaterstaat. Vooral op de A16 richting Rotterdam is het druk door een ongeluk bij de afrit Dordrecht-Willemsdorp. Ook op de aansluitende A17 is vertraging.
Bij het ongeluk raakte een vangrail beschadigd. Daardoor wordt 88 meter vangrail direct hersteld, voor de veiligheid. De afgesloten rijstrook op de A16 is naar verwachting tot het einde van de ochtend dicht.
Rond 08.30 uur staat er door het hele land zo'n 850 kilometer file.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Het is "waanzin" dat de veiligheid rond Marengo-kroongetuige Nabil B. "nog steeds niet" goed geregeld is. Dat zegt zijn advocaat Peter Schouten in reactie op berichtgeving van Het Parool. De krant schrijft dat er grote zorgen zijn in de familie van B. nu hij binnenkort vrijkomt. Er is vrees dat vanuit de onderwereld via die naasten pogingen zullen worden ondernomen om B.'s verblijfplaats te achterhalen, hoewel zij niet zullen weten waar hij is.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.
12 uur geledenKYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
16 uur geleden