Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke ochtendspits met meer dan 1000 kilometer file

Drukke ochtendspits met meer dan 1000 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - Het is maandagochtend erg druk op de weg door de winterse neerslag. Rond 08.00 uur stond er meer dan 1000 kilometer file. Volgens de ANWB komt dat vooral omdat weggebruikers goed afstand houden vanwege de gladheid.

"Het is erg druk, vooral in het midden van het land. We hebben de indruk dat het verkeer zijn best doet om op te letten. Er zijn minder ongelukken dan anders, en ongelukken door gladheid komen op dit moment niet voor", aldus een woordvoerder.

"Op meerdere camera's zien we een wit wegdek maar gelukkig blijven de grote incidenten uit", meldt ook Rijkswaterstaat, die spreekt van een "drukke maandagochtendspits". Volgens de verkeersdienst, die de N-wegen niet meetelt, staat er momenteel ruim 600 kilometer file. "Dit komt mede door de winterse buiten die over het land trekken."

In het hele land geldt maandag en dinsdag code geel. Het KNMI waarschuwt dat sneeuwresten en nieuwe winterse buien plaatselijk voor gladde wegen kunnen zorgen. Weggebruikers zijn gewaarschuwd om voorbereid de weg op te gaan en weerberichten en verkeersinformatie in de gaten te houden. Ook moeten ze bij gladheid hun rijgedrag aanpassen.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

6 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

8 uur geleden
Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

10 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

10 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

10 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

10 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

11 uur geleden