Drukke jaarwisseling in Apeldoorn ondanks vuurwerkverbod
APELDOORN (ANP) - De brandweer in Apeldoorn is tijdens de jaarwisseling 24 keer uitgerukt voor branden. Er gingen onder meer auto's in vlammen op. De gemeente inventariseert de komende dagen hoeveel schade is aangericht door vernielingen her en der in de Gelderse gemeente. Onder meer bij schoolgebouwen zijn vernielingen gepleegd. "Helaas", aldus burgemeester Ton Heerts.
Apeldoorn was een van de twaalf gemeenten met een vuurwerkverbod, maar er is rond middernacht veel vuurwerk de lucht in gegaan, constateert Heerts. "We hadden ook niet de illusie dat het stil zou zijn op 31 december. Veranderen van traditie kost tijd."
Heerts is tevreden over de door de gemeente georganiseerde vuurwerkshows in Apeldoorn en Uddel, waar zo'n 6000 bezoekers op afkwamen. Apeldoorn gaf ook subsidie voor particuliere feestjes. Heerts bezocht er enkele en zegt dat het daar "vooral gezellig" was. "We hebben laten zien dat je ook op andere manieren de jaarwisseling kan vieren."
Het ziekenhuis in Apeldoorn heeft twee mensen met vuurwerkletsel behandeld. Daarnaast kwamen er op de spoedeisende hulp vooral veel mensen die te veel alcohol hadden gedronken, zegt de gemeente.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - De Four Freedoms Awards gaan dit jaar onder meer naar Gisèle Pelicot en het Committee to Protect Journalists. Dat heeft de Nederlandse organisatie de Roosevelt Foundation bekendgemaakt. De prijzen zijn voor mensen of groepen met "uitzonderlijke inzet voor fundamentele vrijheden". Pelicot werd jarenlang door haar man gedrogeerd en door hem en tientallen andere mannen seksueel misbruikt. Ze koos voor een openbare rechtszaak en sprak er openlijk over.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar vroegen 24.000 mensen voor het eerst asiel aan in Nederland, enkele duizenden minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Er kwamen juist meer gezinsleden van statushouders naar Nederland: ruim 16.000 mensen. Dit is het hoogste aantal sinds het begin van de metingen in 2013.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
12 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
13 uur geleden