Drukke jaarwisseling in Apeldoorn ondanks vuurwerkverbod
APELDOORN (ANP) - De brandweer in Apeldoorn is tijdens de jaarwisseling 24 keer uitgerukt voor branden. Er gingen onder meer auto's in vlammen op. De gemeente inventariseert de komende dagen hoeveel schade is aangericht door vernielingen her en der in de Gelderse gemeente. Onder meer bij schoolgebouwen zijn vernielingen gepleegd. "Helaas", aldus burgemeester Ton Heerts.
Apeldoorn was een van de twaalf gemeenten met een vuurwerkverbod, maar er is rond middernacht veel vuurwerk de lucht in gegaan, constateert Heerts. "We hadden ook niet de illusie dat het stil zou zijn op 31 december. Veranderen van traditie kost tijd."
Heerts is tevreden over de door de gemeente georganiseerde vuurwerkshows in Apeldoorn en Uddel, waar zo'n 6000 bezoekers op afkwamen. Apeldoorn gaf ook subsidie voor particuliere feestjes. Heerts bezocht er enkele en zegt dat het daar "vooral gezellig" was. "We hebben laten zien dat je ook op andere manieren de jaarwisseling kan vieren."
Het ziekenhuis in Apeldoorn heeft twee mensen met vuurwerkletsel behandeld. Daarnaast kwamen er op de spoedeisende hulp vooral veel mensen die te veel alcohol hadden gedronken, zegt de gemeente.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
12 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
14 uur geleden