Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke jaarwisseling in Apeldoorn ondanks vuurwerkverbod

Drukke jaarwisseling in Apeldoorn ondanks vuurwerkverbod

APELDOORN (ANP) - De brandweer in Apeldoorn is tijdens de jaarwisseling 24 keer uitgerukt voor branden. Er gingen onder meer auto's in vlammen op. De gemeente inventariseert de komende dagen hoeveel schade is aangericht door vernielingen her en der in de Gelderse gemeente. Onder meer bij schoolgebouwen zijn vernielingen gepleegd. "Helaas", aldus burgemeester Ton Heerts.

Apeldoorn was een van de twaalf gemeenten met een vuurwerkverbod, maar er is rond middernacht veel vuurwerk de lucht in gegaan, constateert Heerts. "We hadden ook niet de illusie dat het stil zou zijn op 31 december. Veranderen van traditie kost tijd."

Heerts is tevreden over de door de gemeente georganiseerde vuurwerkshows in Apeldoorn en Uddel, waar zo'n 6000 bezoekers op afkwamen. Apeldoorn gaf ook subsidie voor particuliere feestjes. Heerts bezocht er enkele en zegt dat het daar "vooral gezellig" was. "We hebben laten zien dat je ook op andere manieren de jaarwisseling kan vieren."

Het ziekenhuis in Apeldoorn heeft twee mensen met vuurwerkletsel behandeld. Daarnaast kwamen er op de spoedeisende hulp vooral veel mensen die te veel alcohol hadden gedronken, zegt de gemeente.

Meer uit Binnenland

Kind overleden door ongeluk in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.

34 minuten geleden
Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draait ze een dienst mee in Amsterdam, waar ze al drie keer bekogeld zou zijn.

1 uur geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

2 uur geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

2 uur geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

2 uur geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

2 uur geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

2 uur geleden