Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke dag voor beleggers vol kwartaalberichten en ECB-besluit

Drukke dag voor beleggers vol kwartaalberichten en ECB-besluit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Europa hebben donderdag een drukke dag voor de boeg. Tal van grote beursgenoteerde bedrijven maken hun kwartaal- en jaarcijfers bekend, waaronder oliebedrijf Shell, telecomconcern KPN en Deutsche Bank. Daarnaast komt de Europese Centrale Bank (ECB) met een nieuw rentebesluit.

Woensdag kende de aandelenbeurs in Amsterdam nog een goede dag, mede dankzij goed ontvangen resultaten van chipmachinemaker en zwaargewicht ASML. De aandelenkoers van het Veldhovense bedrijf krijgt donderdag mogelijk opnieuw een zetje omhoog dankzij een adviesverhoging door analisten van DZ Bank. Elders in Europa was het beeld gemengd.

Shell, dat om 08.00 uur Nederlandse tijd met resultaten komt, heeft naar verwachting minder verdiend aan olie en gas door de lagere marktprijzen voor die grondstoffen. Bij beleggers gaat de aandacht ook uit naar de omvang van het aandeleninkoopprogramma waarmee het Britse energieconcern aandeelhouders beloont.

Deutsche Bank

Telecomconcern KPN rapporteerde een licht hogere omzet en winst, wat volgens topman Joost Farwerck mede te danken was aan aandacht voor klantenbinding. Dit jaar rekent het bedrijf ook op een lichte stijging van de omzet en het aangepaste bedrijfsresultaat. Daarbij verwacht KPN aandeelhouders ook meer dividend uit te kunnen keren.

Deutsche Bank rapporteerde een aanzienlijke daling van de nettowinst in het slotkwartaal van 2024. De grootste bank van Duitsland was veel geld kwijt aan rechtszaken en had een jaar eerder een grote belastingmeevaller. Tegelijkertijd presteerde de handelstak voor obligaties sterk dankzij grote schommelingen op de financiële markten rond de Amerikaanse presidentsverkiezingen.

ECB

In de loop van de middag zullen de ogen gericht zijn op Frankfurt, waar de ECB naar verwachting de belangrijkste rentetarieven voor de vijfde keer op rij zal verlagen. De hoop is dat dit de groei van de economie van de eurozone aanjaagt. Op de financiële markten wordt uitgekeken naar de toelichting van ECB-president Christine Lagarde, die zich in eerdere persconferenties niet duidelijk uitsprak voor verdere verlagingen of een pas op de plaats.

In Azië waren veel aandelenbeurzen gesloten om nieuwjaarsvieringen. In Australië won de beurs in Sydney terrein. De Nikkei in Tokio eindigde ook met een bescheiden winst. Dit in tegenstelling tot de bekendste graadmeters op Wall Street in New York, waar beleggers de rentepauze van de Federal Reserve verwerkten.

Meer uit Financieel

Greenpeace pleit voor nieuwe taks op 'luxetickets'

AMSTERDAM (ANP) - Greenpeace pleit voor een nieuwe taks op businessclasstickets en eersteklastickets in de luchtvaartsector. Argument hiervoor is dat de stoelen van deze tickets veel meer ruimte innemen en dus vervuilender zijn.

4 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na zwakke Amerikaanse banencijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd gesloten. Beleggers reageerden op de publicatie van zwakke Amerikaanse banencijfers over november en oktober. Daaruit kwam naar voren dat er in november 64.000 banen bijkwamen in de Verenigde Staten, na een krimp van 105.000 arbeidsplaatsen in oktober. De werkloosheid steeg van 4,4 procent in september naar 4,6 procent in november, het hoogste niveau sinds 2021.

7 uur geleden
VS dreigen met tegenmaatregelen tegen EU om boetes voor bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben gedreigd tegenmaatregelen te nemen tegen de EU en lidstaten vanwege rechtszaken, belastingen, boetes en richtlijnen tegen Amerikaanse dienstverleners. Die zijn volgens het Amerikaanse handelsagentschap USTR "discriminerend en intimiderend".

8 uur geleden
EU-parlementariërs benieuwd naar gevolgen nu benzineauto blijft

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs moeten nog bezien wat de gevolgen zijn van het afzwakken van het verbod op verbrandingsmotoren voor auto's. Oorspronkelijk moesten autofabrikanten per 2035 auto's produceren die geen CO2 uitstoten. De Europese Commissie heeft voorgesteld dat terug te brengen naar 90 procent minder uitstoot, waarmee productie van hybride auto's mogelijk blijft. CDA'er Tom Berendsen ziet "plussen en minnen" in dat plan van de Commissie.

11 uur geleden
Rechter schrapt 2 miljoen euro boete PostNL om te late bezorging

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft de boete van 2 miljoen euro geschrapt die PostNL in 2021 kreeg. Toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) legde PostNL de boete op. Het bedrijf stelde echter dat er sprake was van overmacht, omdat na de overname van concurrent Sandd problemen ontstonden op het netwerk van dat bedrijf.

11 uur geleden
Volkswagen opgelucht over versoepeling verbod verbrandingsmotoren

WOLFSBURG (ANP/AFP) - Volkswagen, Europa's grootste autofabrikant, is verheugd dat er geen volledig verbod meer komt op nieuw geproduceerde auto's met een verbrandingsmotor in de EU per 2035. Het concern bestempelde de stap van de Europese Unie als "pragmatisch" en "economisch verantwoord".

12 uur geleden
Beurzen lager door zorgen over economie VS, Magnum onderaan AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag omlaag, vooral door zorgen over de Amerikaanse economie. Die zorgen werden vooral aangewakkerd door zwakke banencijfers in de Verenigde Staten.

12 uur geleden