Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke dag voor beleggers vol kwartaalberichten en ECB-besluit

Drukke dag voor beleggers vol kwartaalberichten en ECB-besluit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Europa hebben donderdag een drukke dag voor de boeg. Tal van grote beursgenoteerde bedrijven maken hun kwartaal- en jaarcijfers bekend, waaronder oliebedrijf Shell, telecomconcern KPN en Deutsche Bank. Daarnaast komt de Europese Centrale Bank (ECB) met een nieuw rentebesluit.

Woensdag kende de aandelenbeurs in Amsterdam nog een goede dag, mede dankzij goed ontvangen resultaten van chipmachinemaker en zwaargewicht ASML. De aandelenkoers van het Veldhovense bedrijf krijgt donderdag mogelijk opnieuw een zetje omhoog dankzij een adviesverhoging door analisten van DZ Bank. Elders in Europa was het beeld gemengd.

Shell, dat om 08.00 uur Nederlandse tijd met resultaten komt, heeft naar verwachting minder verdiend aan olie en gas door de lagere marktprijzen voor die grondstoffen. Bij beleggers gaat de aandacht ook uit naar de omvang van het aandeleninkoopprogramma waarmee het Britse energieconcern aandeelhouders beloont.

Deutsche Bank

Telecomconcern KPN rapporteerde een licht hogere omzet en winst, wat volgens topman Joost Farwerck mede te danken was aan aandacht voor klantenbinding. Dit jaar rekent het bedrijf ook op een lichte stijging van de omzet en het aangepaste bedrijfsresultaat. Daarbij verwacht KPN aandeelhouders ook meer dividend uit te kunnen keren.

Deutsche Bank rapporteerde een aanzienlijke daling van de nettowinst in het slotkwartaal van 2024. De grootste bank van Duitsland was veel geld kwijt aan rechtszaken en had een jaar eerder een grote belastingmeevaller. Tegelijkertijd presteerde de handelstak voor obligaties sterk dankzij grote schommelingen op de financiële markten rond de Amerikaanse presidentsverkiezingen.

ECB

In de loop van de middag zullen de ogen gericht zijn op Frankfurt, waar de ECB naar verwachting de belangrijkste rentetarieven voor de vijfde keer op rij zal verlagen. De hoop is dat dit de groei van de economie van de eurozone aanjaagt. Op de financiële markten wordt uitgekeken naar de toelichting van ECB-president Christine Lagarde, die zich in eerdere persconferenties niet duidelijk uitsprak voor verdere verlagingen of een pas op de plaats.

In Azië waren veel aandelenbeurzen gesloten om nieuwjaarsvieringen. In Australië won de beurs in Sydney terrein. De Nikkei in Tokio eindigde ook met een bescheiden winst. Dit in tegenstelling tot de bekendste graadmeters op Wall Street in New York, waar beleggers de rentepauze van de Federal Reserve verwerkten.

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

3 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

5 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

7 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

8 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

9 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

10 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

10 uur geleden