Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke dag voor beleggers vol kwartaalberichten en ECB-besluit

Drukke dag voor beleggers vol kwartaalberichten en ECB-besluit

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers in Europa hebben donderdag een drukke dag voor de boeg. Tal van grote beursgenoteerde bedrijven maken hun kwartaal- en jaarcijfers bekend, waaronder oliebedrijf Shell, telecomconcern KPN en Deutsche Bank. Daarnaast komt de Europese Centrale Bank (ECB) met een nieuw rentebesluit.

Woensdag kende de aandelenbeurs in Amsterdam nog een goede dag, mede dankzij goed ontvangen resultaten van chipmachinemaker en zwaargewicht ASML. De aandelenkoers van het Veldhovense bedrijf krijgt donderdag mogelijk opnieuw een zetje omhoog dankzij een adviesverhoging door analisten van DZ Bank. Elders in Europa was het beeld gemengd.

Shell, dat om 08.00 uur Nederlandse tijd met resultaten komt, heeft naar verwachting minder verdiend aan olie en gas door de lagere marktprijzen voor die grondstoffen. Bij beleggers gaat de aandacht ook uit naar de omvang van het aandeleninkoopprogramma waarmee het Britse energieconcern aandeelhouders beloont.

Deutsche Bank

Telecomconcern KPN rapporteerde een licht hogere omzet en winst, wat volgens topman Joost Farwerck mede te danken was aan aandacht voor klantenbinding. Dit jaar rekent het bedrijf ook op een lichte stijging van de omzet en het aangepaste bedrijfsresultaat. Daarbij verwacht KPN aandeelhouders ook meer dividend uit te kunnen keren.

Deutsche Bank rapporteerde een aanzienlijke daling van de nettowinst in het slotkwartaal van 2024. De grootste bank van Duitsland was veel geld kwijt aan rechtszaken en had een jaar eerder een grote belastingmeevaller. Tegelijkertijd presteerde de handelstak voor obligaties sterk dankzij grote schommelingen op de financiële markten rond de Amerikaanse presidentsverkiezingen.

ECB

In de loop van de middag zullen de ogen gericht zijn op Frankfurt, waar de ECB naar verwachting de belangrijkste rentetarieven voor de vijfde keer op rij zal verlagen. De hoop is dat dit de groei van de economie van de eurozone aanjaagt. Op de financiële markten wordt uitgekeken naar de toelichting van ECB-president Christine Lagarde, die zich in eerdere persconferenties niet duidelijk uitsprak voor verdere verlagingen of een pas op de plaats.

In Azië waren veel aandelenbeurzen gesloten om nieuwjaarsvieringen. In Australië won de beurs in Sydney terrein. De Nikkei in Tokio eindigde ook met een bescheiden winst. Dit in tegenstelling tot de bekendste graadmeters op Wall Street in New York, waar beleggers de rentepauze van de Federal Reserve verwerkten.

Meer uit Financieel

LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

18 minuten geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

23 minuten geleden
Wall Street opent gemengd na sterke groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.

24 minuten geleden
Sterkste kwartaalgroei in twee jaar voor Amerikaanse economie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.

58 minuten geleden
Massaclaim beleggers tegen Airbus strandt bij Haagse hof

DEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciële partijen die vooral aan de claim willen verdienen.

2 uur geleden
Jumbo mag van rechter afscheid nemen van huisbakkers

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.

3 uur geleden
Onzeker of achtergebleven koffers op Schiphol voor kerst aankomen

SCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.

3 uur geleden