Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke dag op Damrak met cijfers Shell, Arcelor en RELX

Drukke dag op Damrak met cijfers Shell, Arcelor en RELX

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich donderdag op voor een drukke dag met veel kwartaalcijfers. De AEX-bedrijven Shell, ArcelorMittal, RELX en UMG kwamen onder meer met resultaten. Buiten het Damrak openden grote Europese bedrijven als AB InBev, Volkswagen, Sanofi, Santander en Nestlé de boeken. Na de slotbel op Wall Street brengen de grote Amerikaanse techbedrijven Apple, Intel en Amazon de resultaten naar buiten.

De Europese markten verwerken daarnaast nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde woensdag de rente opnieuw met 0,75 procentpunt. Sinds begin jaren tachtig heeft de centrale bank niet meer zo snel de rente verhoogd.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een positief begin. Ook de andere Europese beurzen lijken hoger te openen. In Azië gingen de aandelenmarkten donderdag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio sloot 0,4 procent hoger.

Shell

Olie- en gasconcern Shell heeft wederom flink geprofiteerd van de hoge prijzen voor energie en brandstof door de oorlog in Oekraïne. In het tweede kwartaal zette Shell daardoor opnieuw een miljardenwinst in de boeken. Ook gaat Shell voor 6 miljard dollar aan aandelen inkopen.

Bij staalconcern ArcelorMittal nam de omzet in het tweede kwartaal licht toe, terwijl de nettowinst iets afnam. Het bedrijf kondigde daarnaast aan 60 miljoen eigen aandelen te gaan inkopen. Ook neemt Arcelor het Braziliaanse staalbedrijf CSP over voor ongeveer 2,2 miljard dollar.

UMG

Dataleverancier RELX boekte afgelopen halfjaar meer omzet en winst. Het bedrijf handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Verfconcern AkzoNobel zal mogelijk bewegen op een adviesverlaging door de Britse bank HSBC.

Platenmaatschappij Universal Music Group (UMG) heeft in de eerste helft van dit jaar een hogere omzet behaald. Het label achter popsterren als Taylor Swift, Billie Eilish, Drake, Ariana Grande, Justin Bieber en Lady Gaga deed onder meer goede zaken met de verkoop van abonnementen op de streaming van muziek.

Kleinere bedrijven

Bij de kleinere bedrijven kwamen Arcadis, Intertrust, Vastned, Marel en CM.com met kwartaalberichten. Advies- en ingenieursbureau Arcadis profiteerde van de wens van bedrijven en overheden om minder afhankelijk te zijn van Russische fossiele brandstoffen vanwege de oorlog in Oekraïne. Dat leverde het bedrijf nieuwe adviesklussen op. De omzet en winst namen daardoor toe.

De euro was 1,0219 dollar waard, tegen 1,0125 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,2 procent tot 98,45 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 107,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

2 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

5 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

6 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

7 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

7 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

7 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

7 uur geleden