Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke dag op Damrak met cijfers Shell, Arcelor en RELX

Drukke dag op Damrak met cijfers Shell, Arcelor en RELX

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich donderdag op voor een drukke dag met veel kwartaalcijfers. De AEX-bedrijven Shell, ArcelorMittal, RELX en UMG kwamen onder meer met resultaten. Buiten het Damrak openden grote Europese bedrijven als AB InBev, Volkswagen, Sanofi, Santander en Nestlé de boeken. Na de slotbel op Wall Street brengen de grote Amerikaanse techbedrijven Apple, Intel en Amazon de resultaten naar buiten.

De Europese markten verwerken daarnaast nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde woensdag de rente opnieuw met 0,75 procentpunt. Sinds begin jaren tachtig heeft de centrale bank niet meer zo snel de rente verhoogd.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een positief begin. Ook de andere Europese beurzen lijken hoger te openen. In Azië gingen de aandelenmarkten donderdag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio sloot 0,4 procent hoger.

Shell

Olie- en gasconcern Shell heeft wederom flink geprofiteerd van de hoge prijzen voor energie en brandstof door de oorlog in Oekraïne. In het tweede kwartaal zette Shell daardoor opnieuw een miljardenwinst in de boeken. Ook gaat Shell voor 6 miljard dollar aan aandelen inkopen.

Bij staalconcern ArcelorMittal nam de omzet in het tweede kwartaal licht toe, terwijl de nettowinst iets afnam. Het bedrijf kondigde daarnaast aan 60 miljoen eigen aandelen te gaan inkopen. Ook neemt Arcelor het Braziliaanse staalbedrijf CSP over voor ongeveer 2,2 miljard dollar.

UMG

Dataleverancier RELX boekte afgelopen halfjaar meer omzet en winst. Het bedrijf handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Verfconcern AkzoNobel zal mogelijk bewegen op een adviesverlaging door de Britse bank HSBC.

Platenmaatschappij Universal Music Group (UMG) heeft in de eerste helft van dit jaar een hogere omzet behaald. Het label achter popsterren als Taylor Swift, Billie Eilish, Drake, Ariana Grande, Justin Bieber en Lady Gaga deed onder meer goede zaken met de verkoop van abonnementen op de streaming van muziek.

Kleinere bedrijven

Bij de kleinere bedrijven kwamen Arcadis, Intertrust, Vastned, Marel en CM.com met kwartaalberichten. Advies- en ingenieursbureau Arcadis profiteerde van de wens van bedrijven en overheden om minder afhankelijk te zijn van Russische fossiele brandstoffen vanwege de oorlog in Oekraïne. Dat leverde het bedrijf nieuwe adviesklussen op. De omzet en winst namen daardoor toe.

De euro was 1,0219 dollar waard, tegen 1,0125 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,2 procent tot 98,45 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 107,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Canada straft Stellantis en GM om verlagen autoproductie

OTTAWA (ANP/AFP) - Canada straft autoconcerns Stellantis en General Motors (GM) voor hun beslissingen om de productie in het land terug te brengen. De bedrijven moeten tarieven gaan betalen over een groter deel van hun import. Voor het Amerikaanse GM gaat het tariefvrije importquotum met 24 procent omlaag, voor Stellantis met de helft.

1 uur geleden
Berlijn werkt hard aan oplossen tekort aan Nexperia-chips

KYIV (ANP/DPA/BELGA) - De Duitse regering werkt hard aan het oplossen van een tekort aan chips van Nexperia. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche gezegd tijdens een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kyiv. "De situatie is momenteel nog niet opgelost, maar we zijn er druk mee bezig", zei zij.

1 uur geleden
Chinese minister heeft vertrouwen in handelsgesprekken met VS

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Handel Wang Wentao vertrouwt erop dat China en de Verenigde Staten tot oplossingen kunnen komen voor het handelsconflict tussen beide landen. Dat heeft hij vrijdag laten weten tijdens een persconferentie in Beijing. Vertegenwoordigers van China en de VS komen dit weekend bijeen in Maleisië voor overleg.

3 uur geleden
Lichtproducent Signify negatiever over omzet door zwakke markt VS

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsproducent Signify heeft de omzet in het derde kwartaal van 2025 zien dalen. Ook de nettowinst nam af. De nieuwe topman As Tempelman sprak van "uitdagende marktomstandigheden, met een zwakke vraag en prijsdruk in Europa en een tragere Amerikaanse markt dan verwacht". Door de zwakkere Amerikaanse markt en een verdere vraagkrimp bij het onderdeel dat componenten maakt voor andere bedrijven werd Signify ook negatiever over de omzet dit jaar.

3 uur geleden
Olieprijzen stijgen na Amerikaanse sancties tegen Russische olie

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is omhooggeschoten na het aankondigen van sancties door de Verenigde Staten tegen de grootste Russische olieproducenten. Dit is de recentste zet van de Trump-regering om president Vladimir Poetin onder druk te zetten om te onderhandelen over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.

5 uur geleden
Banken: achterstanden met betalingen weggewerkt

AMSTERDAM (ANP) - Banken hebben hun achterstanden met girale betalingen weggewerkt. Dat betekent dat bijvoorbeeld salarisstortingen die voor donderdag op de planning stonden, allemaal goed moeten zijn verwerkt. Dat heeft de Betaalvereniging Nederland donderdagavond laten weten. "Alle achterstanden zijn inmiddels weggewerkt en girale betalingen lopen weer op schema."

12 uur geleden
Google sluit grote deal met AI-bedrijf Anthropic

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google en AI-bedrijf Anthropic versterken hun samenwerking. Google gaat tot 1 miljoen van zijn gespecialiseerde AI-chips leveren aan Anthropic. Dat moet Anthropic veel meer rekencapaciteit bieden en Google's positie versterken als grote investeerder en belangrijke infrastructuurleverancier in de race voor betere AI-modellen. Met de overeenkomst, die donderdag werd aangekondigd, zijn naar schatting vele miljarden dollars gemoeid.

12 uur geleden