Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke dag op Damrak met cijfers Shell, Arcelor en RELX

Drukke dag op Damrak met cijfers Shell, Arcelor en RELX

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich donderdag op voor een drukke dag met veel kwartaalcijfers. De AEX-bedrijven Shell, ArcelorMittal, RELX en UMG kwamen onder meer met resultaten. Buiten het Damrak openden grote Europese bedrijven als AB InBev, Volkswagen, Sanofi, Santander en Nestlé de boeken. Na de slotbel op Wall Street brengen de grote Amerikaanse techbedrijven Apple, Intel en Amazon de resultaten naar buiten.

De Europese markten verwerken daarnaast nog het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank verhoogde woensdag de rente opnieuw met 0,75 procentpunt. Sinds begin jaren tachtig heeft de centrale bank niet meer zo snel de rente verhoogd.

De AEX-index op Beursplein 5 koerst af op een positief begin. Ook de andere Europese beurzen lijken hoger te openen. In Azië gingen de aandelenmarkten donderdag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio sloot 0,4 procent hoger.

Shell

Olie- en gasconcern Shell heeft wederom flink geprofiteerd van de hoge prijzen voor energie en brandstof door de oorlog in Oekraïne. In het tweede kwartaal zette Shell daardoor opnieuw een miljardenwinst in de boeken. Ook gaat Shell voor 6 miljard dollar aan aandelen inkopen.

Bij staalconcern ArcelorMittal nam de omzet in het tweede kwartaal licht toe, terwijl de nettowinst iets afnam. Het bedrijf kondigde daarnaast aan 60 miljoen eigen aandelen te gaan inkopen. Ook neemt Arcelor het Braziliaanse staalbedrijf CSP over voor ongeveer 2,2 miljard dollar.

UMG

Dataleverancier RELX boekte afgelopen halfjaar meer omzet en winst. Het bedrijf handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Verfconcern AkzoNobel zal mogelijk bewegen op een adviesverlaging door de Britse bank HSBC.

Platenmaatschappij Universal Music Group (UMG) heeft in de eerste helft van dit jaar een hogere omzet behaald. Het label achter popsterren als Taylor Swift, Billie Eilish, Drake, Ariana Grande, Justin Bieber en Lady Gaga deed onder meer goede zaken met de verkoop van abonnementen op de streaming van muziek.

Kleinere bedrijven

Bij de kleinere bedrijven kwamen Arcadis, Intertrust, Vastned, Marel en CM.com met kwartaalberichten. Advies- en ingenieursbureau Arcadis profiteerde van de wens van bedrijven en overheden om minder afhankelijk te zijn van Russische fossiele brandstoffen vanwege de oorlog in Oekraïne. Dat leverde het bedrijf nieuwe adviesklussen op. De omzet en winst namen daardoor toe.

De euro was 1,0219 dollar waard, tegen 1,0125 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,2 procent tot 98,45 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent meer op 107,47 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Airbus inspecteert tot 628 vliegtuigen om probleem metalen platen

PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.

3 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

5 uur geleden
Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

6 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

7 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.

7 uur geleden
OpenAI meldt problemen met ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.

8 uur geleden
Bol haalt sekspoppen offline na bericht over kinderlijke modellen

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.

11 uur geleden