Drukke campings en extra waterpunten tijdens TT in Assen
ASSEN (ANP) - De campings in de omgeving van de TT van Assen gaan een druk weekend tegemoet. In de binnenstad van de Drentse stad was het in de nacht van donderdag op vrijdag al "leuk en gezellig" met duizenden motorsportfans die op bezoek zijn in Assen, aldus een woordvoerder van de gemeente. Wegens de verwachte warmte is er volgens de organisatie veel water beschikbaar. Ook is er bij de medische dienst extra aandacht voor mensen die last hebben van de hitte.
"We zijn alles gewend", zegt de woordvoerder van het TT Circuit over de verwachte warmte. "Er zijn uiteraard maatregelen genomen, zoals extra punten waar je water kan tappen. We hebben dit vaker meegemaakt en zijn overal op voorbereid." Hoeveel mensen dit jaar precies op de TT van Assen afkomen is nog niet te zeggen. "We zijn zeer tevreden over de voorverkoop", aldus de woordvoerder. Vorig jaar telde de organisatie 166.000 bezoekers bij het motorsportevenement in Drenthe. Rondom het evenement is ook het TT Festival georganiseerd.
Motorsportfans zorgden volgens de gemeente in de nacht van donderdag op vrijdag al voor gezelligheid in de binnenstad. Ook was het donderdag en vrijdagochtend drukker op de wegen richting het circuit en de nabijgelegen campings, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten. Zaterdag wordt het nog drukker, verwacht hij. Zondag wordt de drukste dag, dan is de race. "Vandaag zien we veel campinggasten die het hele weekend blijven. Zij strijken neer op de diverse campings rond het circuit."
Die campings in Assen gaan een druk weekend tegemoet. Minicamping De Gouberville laat weten dat er bij hun "geen gras meer te zien is". Al het gras wordt benut voor de vele tientallen tentjes. "Elk jaar is het weer een reünie met vaste gasten", zegt de eigenaar van de camping op ruim 1 kilometer afstand van het circuit. Er staan onder meer Duitsers, Engelsen en Noren. "Alleen maar motorvolk, beregezellig." Ook Vakantiepark Witterzomer heeft het volgens een woordvoerder "heel erg druk". "Veel Duitsers, Denen en bezoekers uit Zweden en Finland." Camping Graswijk heeft het dit weekend "lekker druk" en spreekt van een "leuke sfeer" op de camping. Zij zien voornamelijk Nederlandse gasten, maar ook Europese motorsportfans weten de camping te vinden.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
16 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
16 uur geleden