Drukke campings en extra waterpunten tijdens TT in Assen
ASSEN (ANP) - De campings in de omgeving van de TT van Assen gaan een druk weekend tegemoet. In de binnenstad van de Drentse stad was het in de nacht van donderdag op vrijdag al "leuk en gezellig" met duizenden motorsportfans die op bezoek zijn in Assen, aldus een woordvoerder van de gemeente. Wegens de verwachte warmte is er volgens de organisatie veel water beschikbaar. Ook is er bij de medische dienst extra aandacht voor mensen die last hebben van de hitte.
"We zijn alles gewend", zegt de woordvoerder van het TT Circuit over de verwachte warmte. "Er zijn uiteraard maatregelen genomen, zoals extra punten waar je water kan tappen. We hebben dit vaker meegemaakt en zijn overal op voorbereid." Hoeveel mensen dit jaar precies op de TT van Assen afkomen is nog niet te zeggen. "We zijn zeer tevreden over de voorverkoop", aldus de woordvoerder. Vorig jaar telde de organisatie 166.000 bezoekers bij het motorsportevenement in Drenthe. Rondom het evenement is ook het TT Festival georganiseerd.
Motorsportfans zorgden volgens de gemeente in de nacht van donderdag op vrijdag al voor gezelligheid in de binnenstad. Ook was het donderdag en vrijdagochtend drukker op de wegen richting het circuit en de nabijgelegen campings, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten. Zaterdag wordt het nog drukker, verwacht hij. Zondag wordt de drukste dag, dan is de race. "Vandaag zien we veel campinggasten die het hele weekend blijven. Zij strijken neer op de diverse campings rond het circuit."
Die campings in Assen gaan een druk weekend tegemoet. Minicamping De Gouberville laat weten dat er bij hun "geen gras meer te zien is". Al het gras wordt benut voor de vele tientallen tentjes. "Elk jaar is het weer een reünie met vaste gasten", zegt de eigenaar van de camping op ruim 1 kilometer afstand van het circuit. Er staan onder meer Duitsers, Engelsen en Noren. "Alleen maar motorvolk, beregezellig." Ook Vakantiepark Witterzomer heeft het volgens een woordvoerder "heel erg druk". "Veel Duitsers, Denen en bezoekers uit Zweden en Finland." Camping Graswijk heeft het dit weekend "lekker druk" en spreekt van een "leuke sfeer" op de camping. Zij zien voornamelijk Nederlandse gasten, maar ook Europese motorsportfans weten de camping te vinden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers zouden bij de gemeenteraadsverkiezingen samen met een vrouw moeten gaan stemmen die dat nog niet doet, of een vrouw overtuigen naar de stembus te gaan. Die oproep doet Stem op een Vrouw om de genderkloof bij het opkomstpercentage te dichten. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen in 2022 ging 57 procent van de mannen tegenover 44 procent van de vrouwen stemmen, is te zien op de site van ondezoeksbureau Ipsos.
9 uur geleden