Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke beursweek met veel bedrijfscijfers en rentebesluit Fed

Drukke beursweek met veel bedrijfscijfers en rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen zich opmaken voor een drukke week. Zo komen op de Amsterdamse beurs resultaten van onder meer Philips, KPN, Shell en ING naar buiten. In de Verenigde Staten staan de kwartaalcijfers van grote techconcerns als Apple, Facebook-moeder Meta en Google-eigenaar Alphabet op de planning. En bovenop al die bedrijfscijfers komt de Amerikaanse Federal Reserve met een nieuw rentebesluit.

Over het algemeen is de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank snel zal beginnen met het verlagen van de rente. Zo komt de inflatie in de grootste economie ter wereld steeds dichter in de buurt van de doelstelling van 2 procent. Het is echter nog onduidelijk wanneer die verlaging er precies aan zit te komen. Sommige analisten en beleggers denken mogelijk al in maart, anderen gaan uit van pas daarna. Waar wel consensus over is, is dat de Fed het rentetarief woensdag naar verwachting nog zal handhaven.

Bij de resultaten van Philips, die maandag verschijnen, zal de aandacht onder meer weer uitgaan naar de slepende kwestie met defecte slaapapneu-apparaten. Die gaat over het terugroepen van miljoenen apparaten waarvan isolatieschuim kon loslaten. De affaire heeft het zorgtechnologieconcern al honderden miljoenen aan vergoedingen gekost. Verder verwachten analisten dat Philips in 2023 wederom verlies heeft geleden, al zal dat wel fors minder zijn dan het jaar daarvoor.

Apple

In de Verenigde Staten komt Apple donderdag na de slotbel op Wall Street met kwartaalresultaten. Het bedrijf achter de iPhone en iPads heeft te maken met verkopen die teruglopen in China, een belangrijke markt voor het bedrijf. Apple ervaart in dat land veel concurrentie, maar heeft ook te maken met een verbod voor Chinese overheidsmedewerkers om iPhones mee te nemen naar het werk. Daarnaast kende de verkoop van Apples nieuwe iPhone 15 vorig jaar een trage start.

Naast de grote techbedrijven komt ook Boeing deze week met cijfers. Doordat de vraag naar vliegtuigen nog altijd flink in de lift zit, is de verwachting dat de vliegtuigfabrikant daarvan heeft geprofiteerd. Beleggers zullen daarentegen met name kijken naar de vooruitzichten van Boeing. Zo heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA besloten dat de fabrikant zijn productie van de 737 MAX niet mag uitbreiden, het best verkopende toestel van het bedrijf. De 737 MAX 9 raakte eerder in opspraak nadat een deurpaneel was losgeraakt tijdens een vlucht. Inmiddels mogen de toestellen van dat type weer vliegen.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

3 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

8 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

8 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

9 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

9 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

9 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

9 uur geleden