Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drukke beursweek met veel bedrijfscijfers en rentebesluit Fed

Drukke beursweek met veel bedrijfscijfers en rentebesluit Fed

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen zich opmaken voor een drukke week. Zo komen op de Amsterdamse beurs resultaten van onder meer Philips, KPN, Shell en ING naar buiten. In de Verenigde Staten staan de kwartaalcijfers van grote techconcerns als Apple, Facebook-moeder Meta en Google-eigenaar Alphabet op de planning. En bovenop al die bedrijfscijfers komt de Amerikaanse Federal Reserve met een nieuw rentebesluit.

Over het algemeen is de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank snel zal beginnen met het verlagen van de rente. Zo komt de inflatie in de grootste economie ter wereld steeds dichter in de buurt van de doelstelling van 2 procent. Het is echter nog onduidelijk wanneer die verlaging er precies aan zit te komen. Sommige analisten en beleggers denken mogelijk al in maart, anderen gaan uit van pas daarna. Waar wel consensus over is, is dat de Fed het rentetarief woensdag naar verwachting nog zal handhaven.

Bij de resultaten van Philips, die maandag verschijnen, zal de aandacht onder meer weer uitgaan naar de slepende kwestie met defecte slaapapneu-apparaten. Die gaat over het terugroepen van miljoenen apparaten waarvan isolatieschuim kon loslaten. De affaire heeft het zorgtechnologieconcern al honderden miljoenen aan vergoedingen gekost. Verder verwachten analisten dat Philips in 2023 wederom verlies heeft geleden, al zal dat wel fors minder zijn dan het jaar daarvoor.

Apple

In de Verenigde Staten komt Apple donderdag na de slotbel op Wall Street met kwartaalresultaten. Het bedrijf achter de iPhone en iPads heeft te maken met verkopen die teruglopen in China, een belangrijke markt voor het bedrijf. Apple ervaart in dat land veel concurrentie, maar heeft ook te maken met een verbod voor Chinese overheidsmedewerkers om iPhones mee te nemen naar het werk. Daarnaast kende de verkoop van Apples nieuwe iPhone 15 vorig jaar een trage start.

Naast de grote techbedrijven komt ook Boeing deze week met cijfers. Doordat de vraag naar vliegtuigen nog altijd flink in de lift zit, is de verwachting dat de vliegtuigfabrikant daarvan heeft geprofiteerd. Beleggers zullen daarentegen met name kijken naar de vooruitzichten van Boeing. Zo heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA besloten dat de fabrikant zijn productie van de 737 MAX niet mag uitbreiden, het best verkopende toestel van het bedrijf. De 737 MAX 9 raakte eerder in opspraak nadat een deurpaneel was losgeraakt tijdens een vlucht. Inmiddels mogen de toestellen van dat type weer vliegen.

Meer uit Financieel

Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

20 minuten geleden
Adidas verdient meer aan verkoop sportkleding

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.

21 minuten geleden
Brussel dringt aan op gebruik leeftijds-app voor eind dit jaar

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.

23 minuten geleden
Indiase maatschappijen vrezen vluchtuitval door dure brandstof

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiƫle steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.

59 minuten geleden
KPN zakt op afwachtend Damrak na cijfers, focus op Fed-besluit

AMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.

1 uur geleden
Brussel: Meta faalt bij weren kinderen onder 13 van platforms

BRUSSEL (ANP) - Meta houdt zich niet aan EU-regels omdat het er niet in slaagt kinderen onder de 13 jaar van Instagram en Facebook te weren. Dat concludeert de Europese Commissie. In Meta's eigen voorwaarden staat een minimumleeftijd van 13 jaar, maar dit lijkt het bedrijf zelf niet te handhaven, aldus Brussel.

1 uur geleden
Olieconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na winstsprong

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies beloont aandeelhouders na een flinke winststijging in het eerste kwartaal. Via een hoger dividend en nieuwe aandeleninkopen profiteren de aandeelhouders van het concern mee van de flink gestegen olie- en gasprijzen door de Iranoorlog.

1 uur geleden