
Drukke aankomstdag verwacht op Schiphol door Hemelvaart
SCHIPHOL (ANP) - Op luchthaven Schiphol worden komende zondag opnieuw veel passagiers verwacht. Dat komt omdat veel mensen terugkeren na een lang Hemelvaartweekend. Daardoor zullen bagage- en vrachtafhandelaars waarschijnlijk veel meer bagage dan op normale dagen moeten verwerken.
Maandag staat nieuw overleg gepland tussen de luchthaven en vakbonden FNV en CNV over het personeelstekort en de werkdruk. De bonden willen dat er voor woensdag 1 juni een akkoord is over het aanpakken van de werkdruk, anders volgen er acties. Aan het begin van de meivakantie ontstond chaos op de luchthaven door een wilde staking als gevolg van boze medewerkers over de werkdruk, die door personeelstekort hoog is.
De coronapandemie kostte veel personeel op de luchthaven hun baan en veel van het vertrokken personeel keerde niet terug, omdat ze beter betaalde banen elders vonden. Ook willen mensen weer op vakantie nu de reisbeperkingen in veel landen weg zijn. Die combinatie zorgde sinds de meivakantie samen met het personeelstekort bij onder meer beveiligers en bagage-afhandelaars voor enorme drukte en chaos op de luchthaven.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Sjorders in de Rotterdamse haven zijn maandag weer aan het werk gegaan, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten. Werknemers van twee sjorbedrijven waren sinds vorige week woensdag aan het staken, maar de rechter had bepaald dat zij vanaf 07.00 uur weer aan het werk moesten om de achterstanden in te halen.
13 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bij Duitse laadstations voor elektrische auto's zijn er vaker diefstallen van kabels, waarschijnlijk vooral om koper in handen te krijgen. Dat melden Duitse exploitanten van laadstations aan persbureau dpa. Door de hoge prijs van koper is het metaal aantrekkelijker geworden voor criminelen om te stelen.
16 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in september sterker gegroeid dan verwacht. De uitvoer naar de Verenigde Staten nam opnieuw af door de aanhoudende handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten. China wist die daling echter op te vangen door meer te exporteren naar andere landen.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse regering en de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam hebben ingegrepen bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia, meldt de Chinese eigenaar Wingtech. Het resultaat is dat Wingtech-topman Zhang Xuezheng voorlopig aan de kant is gezet als topman van Nexperia.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjordersbedrijf ILS heeft zondag een nieuw loonbod gedaan aan de werknemers die staken voor een cao. Volgens het bedrijf gaan zij er in drie jaar tijd in totaal 20 procent op vooruit als ze het bod accepteren. ILS zegt een einde aan het conflict te willen maken en nieuwe stakingen te willen voorkomen.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France schort zijn vluchten naar Madagaskar op vanwege de onrust in het land. De luchtvaartmaatschappij vliegt zeker tot dinsdag niet van Parijs naar de Malagassische hoofdstad Antananarivo, meldt Air France aan persbureau AFP.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vakbond FNV is nog niet tot een akkoord gekomen met de bedrijven ILS en Matrans over een nieuwe cao voor sjorders, laat vakbondsbestuurder Niek Stam weten. De twee partijen zaten zondag weer om tafel voor onderhandelingen. Sinds woensdag staken sjorders omdat ze ontevreden zijn over het loonbod van de werkgevers.
17 uur geleden