Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Druk op Lampedusa neemt af na vertrek duizenden migranten

Druk op Lampedusa neemt af na vertrek duizenden migranten

LAMPEDUSA (ANP/DPA/RTR) - De druk op het Italiaanse eiland Lampedusa neemt af nu duizenden migranten zijn vertrokken. De burgemeester had woensdag de noodtoestand uitgeroepen omdat het eiland bijna 6800 migranten telde, terwijl er eigenlijk maar plek is voor ruim vierhonderd.

Het Rode Kruis meldde vrijdag na de eerste overplaatsingen van de dag dat er nog ongeveer 3800 migranten op Lampedusa waren. De situatie is nu "kalmer", aldus het hoofd van de Italiaanse tak op sociale media. De migranten gaan naar het grotere Sicilië of het Italiaanse vasteland.

Bij het aankomstcentrum op Lampedusa verbleven op het hoogtepunt tot wel 6800 personen. De gemeente Lampedusa, waar het nabijgelegen eiland Linosa ook onder valt, telt zelf net iets minder dan 6500 inwoners.

Verdubbeling

Veel migranten proberen via Lampedusa Europa te bereiken omdat het relatief dicht bij Noord-Afrika ligt. Op het eiland tussen het Italiaanse vasteland en Tunesië arriveerden deze week duizenden migranten. Dinsdag ging het om meer dan 5000 personen. Nog nooit eerder kwamen er binnen een etmaal zo veel mensen aan.

Dit jaar hebben bijna 126.000 migranten Italië via de zee bereikt. Dat is bijna een verdubbeling van het aantal in dezelfde periode vorig jaar. Migranten moeten volgens EU-regels asiel aanvragen in het eerste EU-land dat ze bereiken. De rechtse regering van premier Giorgia Meloni stelt dat het niet mogelijk is om ze te accepteren, omdat het om te grote aantallen zou gaan.

Meer uit Buitenland

Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

23 minuten geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

54 minuten geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

3 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

3 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

7 uur geleden
Netanyahu: Trump wil met Iran-akkoord nucleaire dreiging wegnemen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.

7 uur geleden
Trump: blokkade tegen Iran van kracht totdat akkoord is getekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.

8 uur geleden