'Druk op Italië om overname beurs Milaan te vertragen'
AMSTERDAM (ANP) - De Italiaanse regering staat onder toenemende druk om de overname van beursuitbater Borsa Italiana door branchegenoot Euronext te vertragen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het bedrijf dat onder andere de aandelenbeurs in Milaan exploiteert, vreest veel invloed te verliezen na de inlijving.
Italiaanse parlementariërs werken volgens Bloomberg aan een motie waarmee ze de regering oproepen een prominentere rol in te nemen binnen Euronext. Dat beursbedrijf, dat ook de beurs in Amsterdam exploiteert, bereikte vorig jaar een akkoord om Borsa Italiana voor 4,3 miljard euro over te nemen van branchegenoot London Stock Exchange. Bij die deal zou de Italiaanse staat een belang van 7,3 procent verwerven in Euronext in ruil voor financiële steun voor de overname.
De regering in Rome zou nu worden gemaand de overname van Borsa Italiana alleen soepel door te laten gaan als dat Italiaanse bedrijf meer autonomie en zeggenschap krijgt binnen Euronext. Nu vreest het bedrijf dat te veel macht wordt geconcentreerd bij het Franse deel van het pan-Europese beursbedrijf.
Grotere Italiaanse invloed
De Italiaanse beursuitbater zou na afronding van de overname goed zijn voor meer dan een derde van alle omzet van Euronext. Dat gewicht van Borsa Italiana is naar verluidt een belangrijke reden achter het pleidooi voor grotere Italiaanse invloed op het beleid van Euronext. Daarnaast wordt Borsa Italiana een strategisch belang voor Italië toegedicht, onder andere vanwege het platform voor de handel in staatsobligaties van het Zuid-Europese land.
Onlangs ging de Europese Commissie akkoord met de inlijving van Borsa Italiana, maar de transactie wacht nog op goedkeuring van andere instanties. Ook Consob, de Italiaanse toezichthouder voor financiële markten, onderzoekt de deal nog.
Euronext wilde tegenover Bloomberg niet reageren op de kwestie. Ook woordvoerders van Borsa Italiana en de Italiaanse regering onthielden zich van commentaar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.
32 minuten geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.
5 uur geleden