Druk bij de Wegenwacht, donderdagochtend al 2600 pechmeldingen
DEN HAAG (ANP) - De Wegenwacht van de ANWB heeft donderdagochtend al 2600 pechmeldingen gekregen. In verband met de kou is het al dagen erg druk bij de dienst. Er is opgeschaald: mensen worden teruggehaald van cursussen en zijn verzocht om vrije dagen in te leveren of extra diensten te draaien. "Daar is gehoor aan gegeven", zegt een woordvoerster van de ANWB. "Maar druk blijft het."
Het gaat vooral om lege accu's, bevroren portieren en sloten en vastzittende handremmen. Maandag waren er 7500 pechmeldingen, dinsdag 7600, woensdag 6900. Donderdag zou het aantal wel weer eens tot tegen de 7000 kunnen oplopen, verwacht de woordvoerster. Op een gewone donderdag zijn er over de hele dag tussen de 3500 tot 4000 meldingen. Ook de komende dagen worden extra mensen ingezet, al kan ze niet precies zeggen hoeveel.
De ANWB vraagt verder ieders geduld in verband met langere wachttijden door die drukte.
Meer uit Binnenland
WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
11 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
14 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
17 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
22 uur geleden