Druk begin herfstvakantie op Schiphol, veel reizigers te vroeg
SCHIPHOL (ANP) - Er is wederom sprake van een drukke ochtend op Schiphol, op de eerste maandag van de herfstvakantie. Dat komt voornamelijk doordat reizigers te vroeg naar de luchthaven komen, laat een woordvoerder weten. Volgens hem lopen de rijen in de vertrekhallen wel goed door. Alleen voor vertrekhal 3 staat een deel van de rij buiten.
De gemiddelde wachttijd voor de beveiliging bedraagt ongeveer een uur, aldus de zegsman. "Reizigers zijn erg op tijd, soms zelfs iets te vroeg. Daarom ontstaan er nu rijen. We roepen reizigers daarom nogmaals op om echt niet eerder dan vier uur van tevoren naar Schiphol te komen."
Vanwege de herfstvakantie wordt rekening gehouden met meer reizigers dan normaal. Vakbond FNV waarschuwde vorige week al voor lange rijen, als gevolg van de personeelstekorten bij de beveiliging. Maar volgens de woordvoerder verloopt het vertrekproces prima. "De sfeer is goed", zegt hij. Voor de rest van de dag is de verwachting dat de doorstroom in de wachtrijen goed blijft.
Naast rijen in de vertrekhal ontstonden er zaterdag ook rijen voor de paspoortcontrole in de aankomsthal. Die werden veroorzaakt door onderbezetting bij de Marechaussee door ziekmeldingen als gevolg van corona. Een woordvoerder van de Marechaussee laat weten dat de bezetting maandag goed is. "Mocht de drukte toch toenemen, dan verleggen we de focus naar vertrekkende en overstappende reizigers, zodat zij hun vlucht niet missen." In dat geval zal het wat drukker zijn in de aankomsthal.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
12 uur geleden