
Druk aan grens bij Venlo, rustig bij Roermond
VENLO/ROERMOND (ANP) - Aan de grensovergang bij Venlo was het vrijdag rond de middag druk. Op de A67 vormde zich een file met Duitsers als gevolg van de grenscontroles door de marechaussee. Die probeert Duitsers terug naar eigen land te praten. De Duitsers die zich laten overtuigen en keren, komen vervolgens terecht in een file de andere kant op, als gevolg van grenscontroles in eigen land.
In Roermond daarentegen is het vrij rustig aan de grens. Volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio is de huidige drukte aan de grens een gevolg van de grenscontroles. "Van drukte in de stadscentra is vooralsnog geen sprake", zei hij.
1 mei is voor de Duitsers een feestdag. Traditioneel steken ze tijdens de Dag van de Arbeid massaal bij Venlo en Roermond de grens over om in Nederland te winkelen of naar boot of camping te gaan. In vergelijking met vorige jaren valt de drukte volgens de Veiligheidsregio Limburg Noord erg mee. Dit komt mede doordat een grote publiekstrekker, Het Designer Outlet Center (DOC) in Roermond, op last van de Veiligheidsregio gesloten is.
Voorwaarden
Overigens onderhandelen het DOC en de Veiligheidsregio met elkaar over voorwaarden om weer open te gaan. Het DOC heeft een plan ingediend, dat komende week wordt besproken, aldus de woordvoerder.
Niet overal staat de marechaussee de grens te bewaken. Zo konden Duitsers in Vlodrop zonder controles de grens bij de Rothenbach over. In de naburige winkels en tuincentra is het druk, de parkeerplaatsen zijn er goed gevuld met auto's met witte kentekenplaten.
De grenscontroles duren nog het hele weekend.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Het is "redelijk druk" op de vijf EHBO-posten bij het huldigingsfeest van PSV. Het Rode Kruis heeft zestig vrijwilligers ingezet in Eindhoven, laat een medewerker weten. In de stad zijn veel fans op de been om het kampioenschap van hun club te vieren.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de uit het Groningse Beerta vermiste Jeffrey en Emma is enorm ongerust over het welzijn van de kinderen. Ondanks de radeloosheid en de wanhoop houden ze hoop. Dat zeggen ze via een boodschap verspreid door de organisatie Namens de Familie.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in de kinderopvang, zoals seksueel misbruik of mishandeling. Ze behandelden in totaal 373 dossiers, ruim een derde meer dan een jaar eerder.
1 uur geledenBEERTA (ANP) - De politie zegt te vrezen voor het leven van de ontvoerde kinderen Emma (8) en haar broer Jeffrey (10). Er zijn volgens de politie aanwijzingen dat hun vader zichzelf en de kinderen van het leven wil beroven. "Dat vermoeden we onder meer omdat er een brief is gevonden die door de verdachte is geschreven", meldt de politie. "Deze brief geeft aanleiding om te denken dat de kinderen in levensgevaar verkeren. Daarom zijn we met heel veel mensen naar Jeffrey en Emma op zoek."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp is het niet eens met de vele tienduizenden demonstranten die zich zondag op het Malieveld in Den Haag uitspraken tegen het Israƫlbeleid van het kabinet. Het beeld dat Nederland zich niet duidelijk genoeg zou uitspreken tegen het geweld in de Gazastrook, zegt de bewindsman niet te herkennen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Burgemeester Jeroen Dijsselbloem van Eindhoven noemt het "zeer ernstig" dat het "wangedrag" tijdens het kampioensfeest van PSV ertoe heeft geleid dat agenten gewond zijn geraakt. Dat liet een woordvoerder van de gemeente maandag desgevraagd weten. Na het feest in de stad om het behalen van de landstitel braken er zondagavond rellen uit. Veertien agenten raakten gewond.
2 uur geledenBEERTA (ANP) - Cora-Yfke Sikkema, burgemeester van het Groningse Oldambt, roept het publiek op om de hulpverleners die zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) uit Beerta de ruimte te geven.
2 uur geleden