Drugsbaron Piet S. verliest zaak over soepeler gevangenisregime
DEN HAAG (ANP) - Piet S., die vastzit voor drugshandel en witwassen, heeft een kort geding verloren over de hoge beveiligingsmaatregelen in de gevangenis. Hij blijft op een speciale lijst staan van gedetineerden met de status vluchtgevaarlijk, bepaalde de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag donderdag.
S. (67) werd in oktober veroordeeld tot een celstraf van zeventien jaar. De rechtbank in Den Haag zag S., die een decennialange reputatie heeft in de onderwereld, als de baas van een organisatie met drugslijnen over de hele wereld, van Rusland en Australië tot Engeland en Paraguay. De zaak loopt nog in hoger beroep.
S. eiste in het kort geding dat hij in de gevangenis minder beperkingen krijgt opgelegd, omdat hij zijn kleinkinderen lastig kan ontvangen door het hoge beveiligingsniveau. S. zit sinds november 2020 vast en is in 2021 op een lijst geplaatst waarbij strenge toezichtmaatregelen van toepassing zijn.
Zuid-Amerika
De rechter heeft de eis van S. afgewezen. In de uitspraak wijst de rechter op informatie bij de politie dat de man naar Zuid-Amerika zou willen vluchten om een celstraf in Nederland te ontlopen. Ook waren er geluiden dat handlangers de man tijdens een transport zouden willen bevrijden. De man, die is veroordeeld voor het leidinggeven aan een criminele organisatie, zou daarvoor het netwerk en het geld hebben.
De rechter zegt niet te twijfelen aan de betrouwbaarheid van deze politie-informatie. In 2022 is daar informatie bijgekomen over een ontvoeringspoging van de schoonzoon van S. Volgens de overheid is er een risico dat S. die poging tot ontvoering wil vergelden of dat hij zelf gevaar loopt. "Dat klemt temeer omdat nu het hoger beroep loopt van zijn strafzaak, waarin mogelijk getuigenverhoren aan de orde zijn", aldus de rechter in de uitspraak.
Meer uit Binnenland
MOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA reageren tijdens het debat over de regeringsverklaring afwachtend op plannen uit de oppositie. Ze vinden het eerst aan het kabinet om de maatregelen uit het coalitieakkoord uit te werken. Daarna pas willen zij praten over eventuele aanpassingen. Oppositiepartijen willen het liefst nu al zaken doen. Omdat de coalitiepartijen een minderheid hebben van 66 zetels, is de steun van andere partijen nodig.
14 uur geleden