Drugsbaron: Hondurese president ontving partijen coke
NEW YORK (ANP) - De Hondurese president Juan Orlando Hernandez ontving cocaïnezendingen uit Colombia en bedroog de Amerikaanse drugsopsporingsdienst DEA, zei een voormalig drugsbaron maandag tijdens een federaal proces in New York.
Leonel Rivera, die het gevreesde Los Cachiros-kartel leidde en nu samenwerkt met de Amerikaanse regering, vertelde dat hij de verdachte, vermeende drugshandelaar Geovanny Fuentes, in 2020 ontmoette in de gevangenis in New York. Fuentes zou toen hebben gezegd over bewijsmateriaal, foto's en video's, te beschikken waarop te zien is dat de president partijen coke in ontvangst neemt op de luchthavens van San Pedro Sula en Tegucigalpa.
Fuentes wilde de DEA vragen hem voor een maand vrij te laten om dat bewijsmateriaal op te halen, zei Rivera. De drugsoverdrachten zouden zich onder de neus van de DEA hebben afgespeeld, maar de drugsopsporingsdienst zou daarvan niet op de hoogte zijn geweest.
De aanklagers stellen dat de president van Honduras en Fuentes partners waren in de smokkel van tonnen cocaïne naar de Verenigde Staten, maar Hernandez is niet aangeklaagd. De Hondurese president zegt dat hij onschuldig is en dat Rivera liegt om zijn straf te verminderen.
Het is niet de eerste keer dat de president van Honduras beschuldigd wordt van betrokkenheid bij drugshandel. Juan Antonio 'Tony' Hernández, de broer van de president, werd in 2019 in de VS schuldig bevonden aan grootschalige drugssmokkel. De aanklager zei toen dat hij werd beschermd door zijn broer Juan. Tony Hernandez zou een belangrijke rol hebben gespeeld binnen een "verfijnde, door de staat gesponsorde organisatie" die opereerde met de hulp van de Hondurese regering, militairen en politieambtenaren. Tony werd daarbij de hand boven het hoofd gehouden door zijn broer de president. Hij zou op zijn beurt weer een bedrag van 1 miljoen dollar hebben ontvangen van de Mexicaanse drugsbaron Joaquín 'El Chapo' Guzmán.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.
8 uur geleden