Drugovich vervangt Stroll bij Aston Martin in testdagen Formule 1
SAKHIR (ANP) - Het Formule 1-team van Aston Martin heeft Felipe Drugovich aangewezen als vervanger van de geblesseerde coureur Lance Stroll voor de testdagen in Bahrein. De 22-jarige Braziliaan, afgelopen seizoen kampioen van de Formule 2, neemt samen met Fernando Alonso het testwerk voor zijn rekening. De Formule 1-teams bereiden zich van donderdag tot en met zaterdag op het circuit van Sakhir voor op het seizoen, dat een week later op dezelfde plek van start gaat.
De tien renstallen mogen ieder één auto tegelijk op de baan hebben. Dat betekent dat de coureurs van alle teams elkaar afwisselen. Drugovich neemt donderdag bij Aston Martin de ochtendsessie voor zijn rekening, de Spanjaard Alonso neemt het stuur na de lunchpauze over. De verdeling voor vrijdag en zaterdag is nog niet bekend.
Stroll liep onlangs tijdens een fietsongeluk een blessure op. De 24-jarige Canadees begint in de Formule 1 aan zijn vijfde seizoen bij het team waarvan zijn vader Lawrence de eigenaar is. Stroll heeft Alonso, overgekomen van Alpine, als nieuwe teamgenoot gekregen. Hij hoopt volgende week bij de Grote Prijs van Bahrein weer achter het stuur te zitten.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.
1 uur geledenBENGALURU (ANP) - Nederland is op een 2-1-achterstand gekomen in de Davis Cup-ontmoeting met India. Sander Arends en David Pel verloren zondag het dubbelspel van Yuki Bhambri en Dhakshineswar Suresh in drie sets: 6-7 (0) 6-3 6-7 (6). Er volgen nog twee enkelspelen in het duel in de kwalificaties van het landentoernooi.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
2 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
2 uur geleden