Drugovich vervangt Stroll bij Aston Martin in testdagen Formule 1
SAKHIR (ANP) - Het Formule 1-team van Aston Martin heeft Felipe Drugovich aangewezen als vervanger van de geblesseerde coureur Lance Stroll voor de testdagen in Bahrein. De 22-jarige Braziliaan, afgelopen seizoen kampioen van de Formule 2, neemt samen met Fernando Alonso het testwerk voor zijn rekening. De Formule 1-teams bereiden zich van donderdag tot en met zaterdag op het circuit van Sakhir voor op het seizoen, dat een week later op dezelfde plek van start gaat.
De tien renstallen mogen ieder één auto tegelijk op de baan hebben. Dat betekent dat de coureurs van alle teams elkaar afwisselen. Drugovich neemt donderdag bij Aston Martin de ochtendsessie voor zijn rekening, de Spanjaard Alonso neemt het stuur na de lunchpauze over. De verdeling voor vrijdag en zaterdag is nog niet bekend.
Stroll liep onlangs tijdens een fietsongeluk een blessure op. De 24-jarige Canadees begint in de Formule 1 aan zijn vijfde seizoen bij het team waarvan zijn vader Lawrence de eigenaar is. Stroll heeft Alonso, overgekomen van Alpine, als nieuwe teamgenoot gekregen. Hij hoopt volgende week bij de Grote Prijs van Bahrein weer achter het stuur te zitten.
Meer uit Sport
VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
13 minuten geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
55 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
3 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
18 uur geleden