Droombaan bij Barcelona wordt nachtmerrie voor Ronald Koeman
BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman had het prima naar zijn zin bij het Nederlands elftal toen FC Barcelona hem vorig jaar zomer opnieuw uitnodigde om als hoofdtrainer aan de slag te gaan. Voor zijn gevoel kon hij zijn droombaan niet weer weigeren. Op korte termijn zouden ze niet nog een keer bij hem uitkomen.
En dus nam Koeman afscheid van het Nederlands elftal, dat onder zijn leiding weer tot bloei was gekomen. De plaats in de finale van de Nations League en overwinningen op Frankrijk, Duitsland en Engeland boden perspectief voor een mooi EK. Maar hoofdtrainer van Barcelona wilde Koeman altijd al worden.
De oud-coach van Vitesse, Ajax, Benfica, PSV, Valencia, AZ, Feyenoord, Southampton en Everton wist dat het niet makkelijk zou worden bij de club die hij als speler in 1992 de Europa Cup 1 had bezorgd. Maar hij vond het ook een prachtige uitdaging om aan een nieuwe en succesvolle ploeg te bouwen.
Een week voordat Koeman begon, was Barcelona met trainer Quique Setién op de bank vernederd door Bayern München (2-8). Lionel Messi was helemaal klaar met de clubleiding, maar mocht niet vertrekken. Barcelona kampte met een schuld van 1,2 miljard euro en Joan Laporta keerde terug als voorzitter om zijn club te redden.
In alle onrust begon Koeman aan de baan die hij al zijn hele loopbaan ambieerde. Stapje voor stapje boekte hij resultaat, heel even kwam zelfs de landstitel in zicht. Maar uiteindelijk werd Atlético Madrid kampioen en won Barcelona nog wel de nationale beker. Het had een stuk slechter gekund, dacht Koeman. Laporta zag dat anders en twijfelde of Koeman wel trainer moest blijven.
Koeman vond het maar niets dat Laporta hem zo liet bungelen, zo werd duidelijk in de Videoland-documentaire Força Koeman. "Zeg dan: je bent niet goed genoeg, we stoppen. Los het op als je me niet wilt. Maar laat me niet bungelen", mopperde hij. Maar uiteindelijk mocht Koeman door. Wel zonder Messi, die onbetaalbaar was geworden en naar Paris Saint-Germain vertrok.
Laporta was in september nog zo tevreden over Koeman dat hij over contractverlenging begon. Maar sinds de kansloze thuisnederlaag tegen Bayern München (0-3) met de door Koeman aangetrokken Luuk de Jong als basisspeler was alles anders. Laporta had zich zo geërgerd aan een speelwijze met vijf verdedigers dat zijn geduld met de Nederlandse hoofdtrainer op was.
Koeman vroeg om geduld en benadrukte dat je niet zomaar een nieuwe en succesvolle ploeg kunt samenstellen. Zeker niet als geld voor grote aankopen ontbreekt. Maar de leiding van Barcelona ziet toch liever een andere hoofdtrainer en zo is Koeman na ruim een jaar alweer ontslagen. Weg droombaan. En inmiddels heeft Louis van Gaal, die ooit ook trainer was bij de Catalanen, het Nederlands elftal alweer aardig op weg geholpen richting het WK van eind volgend jaar in Qatar.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
7 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
9 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden