Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Droombaan bij Barcelona wordt nachtmerrie voor Ronald Koeman

Droombaan bij Barcelona wordt nachtmerrie voor Ronald Koeman

BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman had het prima naar zijn zin bij het Nederlands elftal toen FC Barcelona hem vorig jaar zomer opnieuw uitnodigde om als hoofdtrainer aan de slag te gaan. Voor zijn gevoel kon hij zijn droombaan niet weer weigeren. Op korte termijn zouden ze niet nog een keer bij hem uitkomen.

En dus nam Koeman afscheid van het Nederlands elftal, dat onder zijn leiding weer tot bloei was gekomen. De plaats in de finale van de Nations League en overwinningen op Frankrijk, Duitsland en Engeland boden perspectief voor een mooi EK. Maar hoofdtrainer van Barcelona wilde Koeman altijd al worden.

De oud-coach van Vitesse, Ajax, Benfica, PSV, Valencia, AZ, Feyenoord, Southampton en Everton wist dat het niet makkelijk zou worden bij de club die hij als speler in 1992 de Europa Cup 1 had bezorgd. Maar hij vond het ook een prachtige uitdaging om aan een nieuwe en succesvolle ploeg te bouwen.

Een week voordat Koeman begon, was Barcelona met trainer Quique Setién op de bank vernederd door Bayern München (2-8). Lionel Messi was helemaal klaar met de clubleiding, maar mocht niet vertrekken. Barcelona kampte met een schuld van 1,2 miljard euro en Joan Laporta keerde terug als voorzitter om zijn club te redden.

In alle onrust begon Koeman aan de baan die hij al zijn hele loopbaan ambieerde. Stapje voor stapje boekte hij resultaat, heel even kwam zelfs de landstitel in zicht. Maar uiteindelijk werd Atlético Madrid kampioen en won Barcelona nog wel de nationale beker. Het had een stuk slechter gekund, dacht Koeman. Laporta zag dat anders en twijfelde of Koeman wel trainer moest blijven.

Koeman vond het maar niets dat Laporta hem zo liet bungelen, zo werd duidelijk in de Videoland-documentaire Força Koeman. "Zeg dan: je bent niet goed genoeg, we stoppen. Los het op als je me niet wilt. Maar laat me niet bungelen", mopperde hij. Maar uiteindelijk mocht Koeman door. Wel zonder Messi, die onbetaalbaar was geworden en naar Paris Saint-Germain vertrok.

Laporta was in september nog zo tevreden over Koeman dat hij over contractverlenging begon. Maar sinds de kansloze thuisnederlaag tegen Bayern München (0-3) met de door Koeman aangetrokken Luuk de Jong als basisspeler was alles anders. Laporta had zich zo geërgerd aan een speelwijze met vijf verdedigers dat zijn geduld met de Nederlandse hoofdtrainer op was.

Koeman vroeg om geduld en benadrukte dat je niet zomaar een nieuwe en succesvolle ploeg kunt samenstellen. Zeker niet als geld voor grote aankopen ontbreekt. Maar de leiding van Barcelona ziet toch liever een andere hoofdtrainer en zo is Koeman na ruim een jaar alweer ontslagen. Weg droombaan. En inmiddels heeft Louis van Gaal, die ooit ook trainer was bij de Catalanen, het Nederlands elftal alweer aardig op weg geholpen richting het WK van eind volgend jaar in Qatar.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

8 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

8 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

9 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

10 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

10 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

11 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

12 uur geleden