Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Droomafscheid hockeyster Van Maasakker met 'mooiste wedstrijd'

Droomafscheid hockeyster Van Maasakker met 'mooiste wedstrijd'

TOKIO (ANP) - Caia van Maasakker nam in Tokio in stijl afscheid van de hockeysport. Ze had voorafgaand aan de Olympische Spelen al aangekondigd dat ze zou stoppen en in de finale tegen Argentinië nam ze twee doelpunten voor haar rekening.

"Het is een supermooi afscheid voor mij, maar het is vooral waanzinnig dat we olympisch kampioen zijn", zei de stralende Van Maasakker (32) na haar hoofdrol in de finale. Ze nam de 2-0 en 3-0 voor haar rekening.

"Ik ben zo ontzettend blij dat ze er na jaren van harde training er vandaag invliegen. Ja, ik denk dat dit wel mijn mooiste wedstrijd ooit is. Ik ben heel blij dat ik met twee goals heb kunnen bijdragen aan de winst."

Tweede gouden plak

Voor Van Maasakker is het haar tweede gouden plak na de olympische titel van Londen in 2012. "We hebben het gewoon wéér gedaan met elkaar, dat is zo bijzonder. Elkaar in de ogen kijken op het podium en iedereen die zijn eigen verhaal heeft. Dat is heel mooi."

Van Maasakker besloot haar afscheid al ruim voor de Spelen bekend te maken. "Dat heb ik gedaan omdat ik ook stop met clubhockey. Ik dacht: dan is het duidelijk en klaar en dan kan ik me daarna lekker focussen op hockeyen. Tot aan de Spelen ben ik heel erg gefocust geweest. En nu? Lekker met deze groep een feestje vieren."

De hockeysters vliegen zaterdag naar huis en worden vervolgens gehuldigd in Scheveningen.

Meer uit Sport

Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

2 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

3 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

3 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

4 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

4 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

5 uur geleden
Schaatsster Conijn verlaat uit protest NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.

5 uur geleden