Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Droomafscheid hockeyster Van Maasakker met 'mooiste wedstrijd'

Droomafscheid hockeyster Van Maasakker met 'mooiste wedstrijd'

TOKIO (ANP) - Caia van Maasakker nam in Tokio in stijl afscheid van de hockeysport. Ze had voorafgaand aan de Olympische Spelen al aangekondigd dat ze zou stoppen en in de finale tegen Argentinië nam ze twee doelpunten voor haar rekening.

"Het is een supermooi afscheid voor mij, maar het is vooral waanzinnig dat we olympisch kampioen zijn", zei de stralende Van Maasakker (32) na haar hoofdrol in de finale. Ze nam de 2-0 en 3-0 voor haar rekening.

"Ik ben zo ontzettend blij dat ze er na jaren van harde training er vandaag invliegen. Ja, ik denk dat dit wel mijn mooiste wedstrijd ooit is. Ik ben heel blij dat ik met twee goals heb kunnen bijdragen aan de winst."

Tweede gouden plak

Voor Van Maasakker is het haar tweede gouden plak na de olympische titel van Londen in 2012. "We hebben het gewoon wéér gedaan met elkaar, dat is zo bijzonder. Elkaar in de ogen kijken op het podium en iedereen die zijn eigen verhaal heeft. Dat is heel mooi."

Van Maasakker besloot haar afscheid al ruim voor de Spelen bekend te maken. "Dat heb ik gedaan omdat ik ook stop met clubhockey. Ik dacht: dan is het duidelijk en klaar en dan kan ik me daarna lekker focussen op hockeyen. Tot aan de Spelen ben ik heel erg gefocust geweest. En nu? Lekker met deze groep een feestje vieren."

De hockeysters vliegen zaterdag naar huis en worden vervolgens gehuldigd in Scheveningen.

Meer uit Sport

Wielrenner Healy kan veroveren gele trui in Tour amper bevatten

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.

1 uur geleden
Yates wint eerste bergrit in Tour voor Arensman, Healy pakt geel

PUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.

2 uur geleden
Tourpeloton begonnen aan eerste echte bergrit

ENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.

7 uur geleden
Wielrenner Van den Berg stapt af in Tour de France

ENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.

9 uur geleden
Kickboksers Rigters en Ben Saddik tegenover elkaar op Glory

ROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.

10 uur geleden
Tennisster Lamens klimt op wereldranglijst naar 61e plaats

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.

12 uur geleden
Wiegman met Engeland door op EK na ruime zege op Wales

SANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.

22 uur geleden