Dronten huisvest 1000 tot 1500 vluchtelingen op terrein Walibi
DRONTEN (ANP) - In Dronten worden de komende maanden duizend tot 1500 vluchtelingen opgevangen. Walibi Holland stelt het evenemententerrein aan de Spijkweg daarvoor beschikbaar, laat de gemeente weten. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zorgt voor onderkomens. Het terrein van Walibi blijft beschikbaar tot uiterlijk 15 april volgend jaar, want daarna is het weer nodig voor festivals zoals Lowlands.
Dronten en Walibi Holland hebben afspraken gemaakt over de noodopvang met het COA en het ministerie van Justitie en Veiligheid. Op het terrein komen zowel alleenstaanden als gezinnen tijdelijk te wonen. Het gaat om mensen die al als asielzoeker zijn geregistreerd, maar voor wie nog geen plaats is in een gewoon asielzoekerscentrum.
Dronten verwacht groepen vluchtelingen uit Syrië, Afghanistan, Jemen en Eritrea. Het COA is zoals op alle opvangplekken verantwoordelijk voor de openbare orde en veiligheid op en rond het terrein. Op het terrein komt ook een winkel en een sportaccommodatie, aldus de gemeente.
Vanzelfsprekend
Burgemeester Jean Paul Gebben noemt het "vanzelfsprekend" dat er een noodopvang in zijn gemeente komt. "In Dronten hebben we de ruimte. Als we deze ruimte moeten delen voor het grotere belang dan voelt dat voor het college als vanzelfsprekend", zegt hij. De gemeente houdt woensdag een informatieavond voor Drontenaren.
Volgens het COA worden de woonvoorzieningen op het terrein de komende weken opgebouwd. Directeur Milo Schoenmaker noemt de opvanglocatie in Biddinghuizen "een enorme steun voor ons" en spreekt van "een stap in de juiste richting om Ter Apel te ontlasten, maar we zijn er nog niet".
De organisatie van Lowlands is niet betrokken bij de opvang, laat festivalbaas Eric van Eerdenburg desgevraagd weten aan het ANP. Het is wel mogelijk dat dezelfde leveranciers de tenten en sanitair leveren. Eerder zei Van Eerdenburg dat een camping op het terrein "zo geregeld" zou zijn. "We hebben een glamping, met luxere faciliteiten, voor 3000 bezoekers", zei hij. "En nog eens 57.000 festivalgangers slapen op goedkopere campings. Die campings zetten we in ongeveer anderhalve week neer." Hij zag dan ook met lede ogen aan dat zoveel mensen buiten moesten slapen in Ter Apel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.
4 uur geleden