Dronken vrouw rijdt in Breda in op agent
BREDA (ANP) - Een 29-jarige dronken vrouw uit Breda is in de nacht van zaterdag op zondag met haar auto recht op een politieagent afgereden. De agent moest wegspringen om een aanrijding te voorkomen. Ze had volgens de politie drie keer meer gedronken dan is toegestaan.
De agent zag op de Prinsenkade een auto zonder verlichting aan komen rijden. Hierop besloot de agent een stopteken te geven. Ondanks hij een opvallend veiligheidsvest droeg, merkte hij dat de bestuurster geen vaart minderde. De auto maakte ter hoogte van de agent zelfs extra snelheid, waarop hij weg moest springen om een aanrijding te voorkomen. De vrouw kon even later alsnog worden aangehouden. Ze maakte daarbij volgens de politie een opvallend vrolijke en lacherige indruk.
De vrouw werd naast de poging doodslag op de agent ook aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed. Ze heeft haar rijbewijs moeten inleveren.
Politie lastig gevallen
Ook in Delft moesten agenten wegspringen omdat een 52-jarige man uit Schipluiden op ze wilde inrijden bij een alcoholcontrole. Doordat zij op tijd wisten weg te springen, zijn zij volgens de politie niet gewond gemaakt. Beide agenten hebben aangifte gedaan. De man probeerde aan de controle te ontkomen, maar na een korte achtervolging kon hij toch worden gearresteerd.
Ook in het Noord-Hollandse dorp Overveen werd de politie lastig gevallen. Daar klom een 17-jarige jongen in de nacht van zaterdag op zondag op een geparkeerde politiebus, terwijl een vriend hem filmde. Ze werden betrapt omdat ook een beveiligingscamera van de politie de zaak in de gaten hield. De 'klimmer', die in eerste instantie ontkende, heeft een nacht in een cel doorgebracht. Zijn filmende vriend kreeg een boete.
Meer uit Binnenland
UDENHOUT (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw op een industrieterrein in het Brabantse Udenhout woedt een grote brand. Deze is volgens de brandweer volledig uitslaand. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers, meldt de veiligheidsregio.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde in de eerste zes maanden van 2026 ruim 9 procent meer drugsmisdrijven dan in dezelfde periode een jaar eerder. Afgelopen halfjaar waren er bijna 7900 geregistreerde gevallen van drugsmisdrijven, tegenover ruim 7200 in de eerste jaarhelft van 2025.
3 uur geledenDIRKSLAND (ANP) - Twee mensen zijn in de nacht van zondag op maandag om het leven gekomen bij "een zwaar enkelzijdig ongeval" op de Westdijk in Dirksland. Dat maakte de politie bekend op X.
3 uur geledenBOVENSMILDE (ANP) - In een woning aan de Kanaalweg in het Drentse Bovensmilde heeft zondagavond een grote brand gewoed. Een persoon die nog in de woning aanwezig was, is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerster van de veiligheidsregio. Hoe het slachtoffer er op dit moment aan toe is, is niet bekend.
12 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Over de Merwedebrug bij Gorinchem rijden zondag nog wel wat vrachtwagens, ondanks het verbod dat Rijkswaterstaat uit voorzorg heeft ingesteld. Chauffeurs riskeren daarmee een boete, zegt een woordvoerster van de politie desgevraagd. "We zijn daar niet continu aanwezig, maar als we overtredingen zien, treden we op." De politie en Rijkswaterstaat roepen het vrachtverkeer op zich aan het verbod te houden.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De opvarende van een gezonken duwboot in de Coenhaven in Amsterdam is zondag gevonden. De persoon is overleden, zegt een woordvoerster van de politie Amsterdam. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen zocht sinds zaterdagochtend naar de vermiste opvarende.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is sinds afgelopen nacht weer toegestaan om te parkeren in de Haagse Meidoornstraat, waar vrijdag een drugslab werd gevonden. De gemeente Den Haag meldt op X dat de laatste hekken in de straat rond 01.00 uur zijn weggehaald. Zaterdagavond laat mochten bewoners van ontruimde woningen in de straat weer terug naar hun huis, maar was parkeren nog verboden.
23 uur geleden