Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dronken vrouw rijdt in Breda in op agent

Dronken vrouw rijdt in Breda in op agent

BREDA (ANP) - Een 29-jarige dronken vrouw uit Breda is in de nacht van zaterdag op zondag met haar auto recht op een politieagent afgereden. De agent moest wegspringen om een aanrijding te voorkomen. Ze had volgens de politie drie keer meer gedronken dan is toegestaan.

De agent zag op de Prinsenkade een auto zonder verlichting aan komen rijden. Hierop besloot de agent een stopteken te geven. Ondanks hij een opvallend veiligheidsvest droeg, merkte hij dat de bestuurster geen vaart minderde. De auto maakte ter hoogte van de agent zelfs extra snelheid, waarop hij weg moest springen om een aanrijding te voorkomen. De vrouw kon even later alsnog worden aangehouden. Ze maakte daarbij volgens de politie een opvallend vrolijke en lacherige indruk.

De vrouw werd naast de poging doodslag op de agent ook aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed. Ze heeft haar rijbewijs moeten inleveren.

Politie lastig gevallen

Ook in Delft moesten agenten wegspringen omdat een 52-jarige man uit Schipluiden op ze wilde inrijden bij een alcoholcontrole. Doordat zij op tijd wisten weg te springen, zijn zij volgens de politie niet gewond gemaakt. Beide agenten hebben aangifte gedaan. De man probeerde aan de controle te ontkomen, maar na een korte achtervolging kon hij toch worden gearresteerd.

Ook in het Noord-Hollandse dorp Overveen werd de politie lastig gevallen. Daar klom een 17-jarige jongen in de nacht van zaterdag op zondag op een geparkeerde politiebus, terwijl een vriend hem filmde. Ze werden betrapt omdat ook een beveiligingscamera van de politie de zaak in de gaten hield. De 'klimmer', die in eerste instantie ontkende, heeft een nacht in een cel doorgebracht. Zijn filmende vriend kreeg een boete.

Meer uit Binnenland

Steeds meer waterschappen verbieden oppompen van water

DOETINCHEM (ANP) - Ook in het oosten van het land hebben steeds meer waterschappen een onttrekkingsverbod ingesteld, wat betekent dat inwoners en bedrijven geen water meer mogen halen uit sloten, beken en rivieren. Bij Waterschap Rivierenland geldt dat vanaf woensdag voor een gebied tussen Nijmegen en de Maas, bij Waterschap Rijn en IJssel vanaf donderdag voor het hele werkgebied. Dat betekent dat onder meer in de Achterhoek, het zuidoosten van de Veluwe en in het zuiden van Overijssel geen water meer opgepompt mag worden om gewassen, tuinen en sportvelden te besproeien.

2 uur geleden
Tata aan de slag met opruimen vervuiling door staalslakken

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel gaat de verontreiniging die is ontstaan door de jarenlange opslag van staalslakken op het industriecomplex opruimen. De 835.000 ton staalslakken die aan de Mergelkade lagen, zijn inmiddels verwijderd, meldt de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG). Nu moet de bodem nog worden gesaneerd. Het staalbedrijf heeft daartoe een plan opgesteld dat is goedgekeurd door de omgevingsdienst. Die zal de komende jaren de sanering volgen.

2 uur geleden
Pontjes uit de vaart door laag water

NIJMEGEN (ANP) - Door de lage waterstanden van de rivieren kan een aantal pontjes niet meer varen. Zo zijn op de Waal en de IJssel vaarten uitgevallen.

3 uur geleden
Vrijspraak 'moeilijk te begrijpen' voor familie van Tamar

HAARLEM (ANP) - De vrijspraak in de zaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken is moeilijk te begrijpen voor haar nabestaanden. Dit zegt slachtofferadvocaat Sébas Diekstra, die de ouders van Tamar bijstaat. "Dit is voor de familie een bittere en moeilijk te bevatten uitspraak", zegt Diekstra. Het Openbaar Ministerie, dat acht weken cel had geëist tegen de uit Duitsland afkomstige Jamal T. (33), laat weten het vonnis te gaan bestuderen.

4 uur geleden
NS wil tassen op schoot of in bagagerek als 'nieuwe normaal'

UTRECHT (ANP) - De NS wil dat er een einde komt aan het plaatsen van bagage op stoelen. Dat meldt een woordvoerder na berichtgeving van de NOS. "We horen dat mensen elkaar niet meer durven aan te spreken. Hiermee willen we bereiken dat reizigers elkaar überhaupt niet meer hoeven te vragen om een tas van een zitplek af te halen, want de stoel is dan al leeg."

4 uur geleden
Rechtbank laat verbod op overname DigiD-beheerder in stand

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam laat het verbod van staatssecretaris Willemijn Aerdts op de overname van Solvinity door Kyndryl voorlopig in stand. Solvinity, het bedrijf dat het DigiD-platform beheert, had een kort geding aangespannen om de rechtbank te vragen of die de beslissing van de staatssecretaris wilde laten schorsen.

5 uur geleden
Buitenlandse Zaken bezorgd over hardere toon VS richting ICC

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken maakt zich "zorgen over de verharde toon" van de Amerikaanse regering tegen het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De positie die Washington nu inneemt is echter niet nieuw, aldus een verklaring van het ministerie dinsdag.

5 uur geleden