
Dronewaarschuwing in Sotsji na toespraak van Poetin
MOSKOU (ANP) - Kort na een toespraak donderdag van de Russische president Vladimir Poetin in de Russische badplaats Sotsji, klonk een dronealarm dat waarschuwde voor een Oekraïense aanval.
De luchtvaartautoriteit Rosaviatsiya meldde op Telegram dat de luchthavens van Sotsji en Gelendzjik werden stilgelegd. Mobiele telefoongebruikers in de regio kregen een sms met een dronewaarschuwing en het advies om de straten te verlaten en weg te blijven van ramen.
Poetin heeft een zwaar beveiligde residentie in Sotsji, waar hij vaak werkt. Waar hij zich op het moment van het alarm bevond, is onbekend. Op de website Flightradar24 was te zien dat meerdere vliegtuigen met bestemming Sotsji boven de Noord-Kaukasus cirkelden.
Poetin sprak op een forum over onder meer de oorlog met Oekraïne. Hij gaf Europa de schuld van het voortduren van het conflict en uitte twijfels over de Europese investeringen in defensie.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - Venezuela beschuldigt de Verenigde Staten van provocatie door met gevechtsvliegtuigen vlak bij de Venezolaanse kust te vliegen. Volgens minister van Defensie Vladimir Padrino werden donderdag vijf Amerikaanse vliegtuigen gedetecteerd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR/AFP) - In meerdere Europese steden zijn pro-Palestijnse demonstranten de straat op gegaan nadat Israël de Global Sumud Flotilla had onderschept, een hulpvloot voor Gaza.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft meer dan vierhonderd opvarenden van de Global Sumud Flotilla opgepakt, zo maakte een Israëlische functionaris bekend. De vloot was onderweg naar Gaza om hulpgoederen naar het gebied te brengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn officieel in een "gewapend conflict" met de drugskartels die het land eerder aanduidde als terroristische organisaties. Dat schrijft de regering-Trump aan het Amerikaanse Congres in een interne memo die in bezit is van The New York Times. Dergelijke organisaties worden in het bericht omschreven als "onwettige strijdpartijen".
5 uur geledenMARSEILLE (ANP/DPA) - In Marseille zijn meer dan honderd mensen gearresteerd toen zij een vestiging van munitieproducent Eurolinks in Marseille probeerden te blokkeren, schrijft het Franse medium Ici. Volgens de lokale autoriteiten ging het om een onaangekondigde demonstratie. De aanhoudingen varieerden van het niet opvolgen van bevelen tot geweldpleging tegen ordehandhavers.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft het op de bijeenkomst met Europese leiders de afgelopen dagen flink aan de stok gehad met een aantal van hen. Hij werd aangesproken op onder meer zijn weigering in te stemmen met nieuwe sancties tegen Rusland, zijn afkeuring van het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor Oekraïne en zijn blokkade tegen de start van EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Orbán sloeg van zich af, ook op X.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De aanslag op de synagoge in Manchester was volgens de politie een terroristische daad. Er zijn twee arrestaties verricht, zei Laurence Taylor van de antiterreureenheid van de politie.
8 uur geleden