Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drones neergehaald boven basis met Amerikaanse troepen in Irak

Drones neergehaald boven basis met Amerikaanse troepen in Irak

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Zeker twee drones zijn uit de lucht geschoten boven een basis met Amerikaanse militairen in Irak. Dat gebeurde enkele uren nadat een raket was neergehaald bij het vliegveld van hoofdstad Bagdad. Bij de aanvallen vielen voor zover bekend geen slachtoffers.

Legerbasis Ain al-Assad in de westelijke woestijn wordt vaker aangevallen. De VS houden doorgaans pro-Iraanse milities verantwoordelijk voor dergelijke beschietingen. Die groepen willen dat de Amerikanen hun troepen terugtrekken uit het land. Sinds het begin van het jaar zijn in Irak al 39 aanvallen gemeld op Amerikaanse doelen. Het gaat vooral om bomaanslagen op konvooien. Het gebruik van drones wordt gezien als relatief nieuwe tactiek.

Westerse diplomaten en topmilitairen in Irak klagen dat de aanvallen afleiden van de strijd tegen Islamitische Staat. Die terreurorganisatie voert nog steeds aanslagen uit in het land, waar het enkele jaren geleden nog grote gebieden controleerde. De VS hebben momenteel zo'n 2500 manschappen in Irak. Ook andere westerse landen, waaronder Nederland, hebben er militairen gelegerd.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

5 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

5 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

6 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

6 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

8 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

8 uur geleden