Drones neergehaald boven basis met Amerikaanse troepen in Irak
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Zeker twee drones zijn uit de lucht geschoten boven een basis met Amerikaanse militairen in Irak. Dat gebeurde enkele uren nadat een raket was neergehaald bij het vliegveld van hoofdstad Bagdad. Bij de aanvallen vielen voor zover bekend geen slachtoffers.
Legerbasis Ain al-Assad in de westelijke woestijn wordt vaker aangevallen. De VS houden doorgaans pro-Iraanse milities verantwoordelijk voor dergelijke beschietingen. Die groepen willen dat de Amerikanen hun troepen terugtrekken uit het land. Sinds het begin van het jaar zijn in Irak al 39 aanvallen gemeld op Amerikaanse doelen. Het gaat vooral om bomaanslagen op konvooien. Het gebruik van drones wordt gezien als relatief nieuwe tactiek.
Westerse diplomaten en topmilitairen in Irak klagen dat de aanvallen afleiden van de strijd tegen Islamitische Staat. Die terreurorganisatie voert nog steeds aanslagen uit in het land, waar het enkele jaren geleden nog grote gebieden controleerde. De VS hebben momenteel zo'n 2500 manschappen in Irak. Ook andere westerse landen, waaronder Nederland, hebben er militairen gelegerd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
5 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
6 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
9 uur geleden