Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Drones en satellieten moeten branden Australië gaan bestrijden

Drones en satellieten moeten branden Australië gaan bestrijden

CANBERRA (ANP/DPA) - Een Australische stichting wil drones, satelliettechnologie en kunstmatige intelligentie inzetten in de strijd tegen natuurbranden. Risicovolle brandhaarden moeten mede daardoor in 2025 binnen een uur geblust kunnen worden.

De filantropische Minderoo Foundation presenteerde het plan dinsdag in Canberra, in het bijzijn van minister Karen Andrews van Wetenschap en Technologie. Het is de bedoeling dat kunstmatige intelligentie wordt gebruikt bij het opsporen van gevaarlijke branden. Daarna moeten drones uitrukken om te helpen bij de bluswerkzaamheden.

De projectleider van de 'Fire Shield Mission' benadrukte dat bij natuurbranden iedere minuut telt. Nieuwe technologieën kunnen daarom een belangrijke rol spelen, denkt hij. De stichting heeft tot dusver 50 miljoen Australische dollar, ruim 30 miljoen euro, uitgetrokken voor het project en werkt samen met de overheid en het bedrijfsleven.

Australië werd eind 2019 en begin dit jaar geteisterd door verwoestende natuurbranden. Die hebben aan tientallen mensen het leven gekost en duizenden woningen verwoest.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

3 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

4 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden