Drones en satellieten moeten branden Australië gaan bestrijden
CANBERRA (ANP/DPA) - Een Australische stichting wil drones, satelliettechnologie en kunstmatige intelligentie inzetten in de strijd tegen natuurbranden. Risicovolle brandhaarden moeten mede daardoor in 2025 binnen een uur geblust kunnen worden.
De filantropische Minderoo Foundation presenteerde het plan dinsdag in Canberra, in het bijzijn van minister Karen Andrews van Wetenschap en Technologie. Het is de bedoeling dat kunstmatige intelligentie wordt gebruikt bij het opsporen van gevaarlijke branden. Daarna moeten drones uitrukken om te helpen bij de bluswerkzaamheden.
De projectleider van de 'Fire Shield Mission' benadrukte dat bij natuurbranden iedere minuut telt. Nieuwe technologieën kunnen daarom een belangrijke rol spelen, denkt hij. De stichting heeft tot dusver 50 miljoen Australische dollar, ruim 30 miljoen euro, uitgetrokken voor het project en werkt samen met de overheid en het bedrijfsleven.
Australië werd eind 2019 en begin dit jaar geteisterd door verwoestende natuurbranden. Die hebben aan tientallen mensen het leven gekost en duizenden woningen verwoest.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - De Palestijnse leider Mahmoud Abbas heeft de parlementsverkiezingen van komende maand officieel geannuleerd. Het is nu de bedoeling dat zowel de presidents- als parlementsverkiezingen gaan plaatsvinden in september volgend jaar, schrijft persbureau WAFA.
40 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije verbiedt vanaf 1 november het gebruik van sociale media door kinderen tot 15 jaar. Daarmee voegt het zich bij een groeiend aantal landen met wetgeving om kinderen te beschermen tegen de schadelijke effecten van onlineplatforms.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Ierse voorzitterschap van de EU stelt voor om 140 miljard af te halen van de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Als tijdelijk voorzitter van de EU heeft Ierland de taak om een zogeheten onderhandelingsbox over de begroting te presenteren. Deze zal volgende week worden besproken op een top met EU-leiders.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten klinkt kritiek op het plan van president Donald Trump om diesel uit Rusland te importeren. Dat kan Rusland geld opleveren om oorlog te voeren tegen Oekraïne, vinden critici.
4 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in Panama melden dat zeker 27 mensen gewond zijn geraakt bij de zware aardbeving van vrijdag. Die had een kracht van 7.7 en zorgde voor grote schade en paniek.
4 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense stad Zaporizja hebben zeker elf levens gekost. Dat melden de regionale autoriteiten, die stellen dat zich drie kinderen onder de slachtoffers bevinden.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - Taiwan wil agressie afschrikken door uitgaven aan defensie op te voeren. Dat zei president Lai Ching-te tijdens een toespraak op de nationale feestdag van zijn democratisch bestuurde eiland.
6 uur geleden