Droneaanval op Russische regio's, mogelijk oliedepot in brand
MOSKOU (ANP/RTR) - In de Russische regio Kaloega, ten zuidwesten van Moskou, is vrijdagavond brand uitgebroken na een Oekraïense droneaanval. De gouverneur van Kaloega, Vladislav Sjapsja, laat op Telegram weten dat de brand woedde op een industriegebied in de plaats Ljoedinovo, zo'n 200 kilometer ten noorden van Oekraïne. Er vielen geen gewonden.
Volgens Sjapsja werden vrijdagavond in totaal zeven drones neergehaald boven de regio, één kwam neer in een gebied waar volgens hem geen mensen wonen. Russische sociale media melden dat het gaat om een brand in een oliedepot.
Oekraïense drones zijn volgens het Russische ministerie van Defensie ook neergehaald in andere regio's. In Brjansk zouden negen drones zijn neergehaald, in Smolensk ging het om vijf drones.
Oekraïne liet vrijdag nog weten dat Rusland vijftig drones op het land had afgevuurd. De Oekraïense luchtafweer wist naar eigen zeggen 33 drones neer te halen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
6 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
7 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
8 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
9 uur geleden