Droneaanval op Russische regio's, mogelijk oliedepot in brand
MOSKOU (ANP/RTR) - In de Russische regio Kaloega, ten zuidwesten van Moskou, is vrijdagavond brand uitgebroken na een Oekraïense droneaanval. De gouverneur van Kaloega, Vladislav Sjapsja, laat op Telegram weten dat de brand woedde op een industriegebied in de plaats Ljoedinovo, zo'n 200 kilometer ten noorden van Oekraïne. Er vielen geen gewonden.
Volgens Sjapsja werden vrijdagavond in totaal zeven drones neergehaald boven de regio, één kwam neer in een gebied waar volgens hem geen mensen wonen. Russische sociale media melden dat het gaat om een brand in een oliedepot.
Oekraïense drones zijn volgens het Russische ministerie van Defensie ook neergehaald in andere regio's. In Brjansk zouden negen drones zijn neergehaald, in Smolensk ging het om vijf drones.
Oekraïne liet vrijdag nog weten dat Rusland vijftig drones op het land had afgevuurd. De Oekraïense luchtafweer wist naar eigen zeggen 33 drones neer te halen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
1 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
10 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
10 uur geleden