Droneaanval Oekraïne raakt gaspijpleiding in Russische havenstad
TUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
Hulpdiensten zijn ter plaatse om de schade te herstellen, aldus de autoriteiten. Een aanlegsteiger in de haven zou zijn beschadigd.
Verschillende Oekraïense media, waaronder RBC-Oekraïne, plaatsten foto's op Telegram waarop een grote brand in de verte te zien is.
Tuapse is een van de belangrijkste Russische havens aan de Zwarte Zee voor olieproducten zoals nafta, stookolie en diesel. Staatsoliebedrijf Rosneft heeft er een raffinaderij met een capaciteit van ongeveer 240.000 vaten per dag. De haven en de raffinaderij zijn sinds de Russische invasie in februari 2022 herhaaldelijk getroffen door Oekraïense droneaanvallen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
49 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
1 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
3 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
5 uur geleden