Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dromer' Amorim wil nieuwe dingen proberen bij Manchester United

'Dromer' Amorim wil nieuwe dingen proberen bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - De nieuwe Manchester United-coach Rúben Amorim denkt dat de fans meteen veranderingen zien zondag in zijn eerste wedstrijd bij de Engelse topclub tegen Ipswich Town. "Het zijn denk ik simpele dingen, we raken de bal te vaak kwijt. En we moeten beter terugrennen en op de details letten", zei de van Sporting overgekomen Portugees op zijn eerste persconferentie.

"Ik ben een beetje een dromer", zei de coach die Sporting in 2021 naar de eerste landstitel in negentien jaar leidde. "Ik geloof in mezelf en ik geloof in de club. Ik geloof ook in de spelers", zei hij tegen de massaal aanwezige media. "Ik wil nieuwe dingen proberen. Jullie geloven niet dat dat kan, maar ik wel."

Amorim is de zesde permanente coach bij de club sinds de laatste titel in de Premier League in 2013. Ze mogen hem naïef noemen, maar de 39-jarige Portugees die de ontslagen Erik ten Hag opvolgt, zegt de juiste man te zijn om de club terug te brengen naar zijn vroegere glorie.

Gelukwensen

De Portugees vertelde ook dat hij gelukwensen heeft gekregen van zijn landgenoot José Mourinho, die van 2016 tot december 2018 de coach was in Manchester. "Ik ben een ander persoon", reageerde hij op de vraag over de gelijkenissen. "Ik hoop iets anders te leren aan mijn spelers. Voetbal is tegenwoordig anders. Ik ben een jonge kerel en ik probeer dat te gebruiken om mijn spelers te helpen."

Manchester United, waar de Nederlanders Matthijs de Ligt, Joshua Zirkzee en Tyrell Malacia spelen, staat dertiende in de Premier League, maar de achterstand op nummer 3 Chelsea is maar vier punten. Dat komt mede door de 4 punten die interim-coach Ruud van Nistelrooij pakte in de laatste twee competitiewedstrijden. De oud-speler van United moest vertrekken door de komst van Amorim.

Meer uit Voetbal

PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

1 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

5 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

5 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

8 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

10 uur geleden
Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

13 uur geleden
The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

18 uur geleden