'Dromer' Amorim wil nieuwe dingen proberen bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - De nieuwe Manchester United-coach Rúben Amorim denkt dat de fans meteen veranderingen zien zondag in zijn eerste wedstrijd bij de Engelse topclub tegen Ipswich Town. "Het zijn denk ik simpele dingen, we raken de bal te vaak kwijt. En we moeten beter terugrennen en op de details letten", zei de van Sporting overgekomen Portugees op zijn eerste persconferentie.
"Ik ben een beetje een dromer", zei de coach die Sporting in 2021 naar de eerste landstitel in negentien jaar leidde. "Ik geloof in mezelf en ik geloof in de club. Ik geloof ook in de spelers", zei hij tegen de massaal aanwezige media. "Ik wil nieuwe dingen proberen. Jullie geloven niet dat dat kan, maar ik wel."
Amorim is de zesde permanente coach bij de club sinds de laatste titel in de Premier League in 2013. Ze mogen hem naïef noemen, maar de 39-jarige Portugees die de ontslagen Erik ten Hag opvolgt, zegt de juiste man te zijn om de club terug te brengen naar zijn vroegere glorie.
Gelukwensen
De Portugees vertelde ook dat hij gelukwensen heeft gekregen van zijn landgenoot José Mourinho, die van 2016 tot december 2018 de coach was in Manchester. "Ik ben een ander persoon", reageerde hij op de vraag over de gelijkenissen. "Ik hoop iets anders te leren aan mijn spelers. Voetbal is tegenwoordig anders. Ik ben een jonge kerel en ik probeer dat te gebruiken om mijn spelers te helpen."
Manchester United, waar de Nederlanders Matthijs de Ligt, Joshua Zirkzee en Tyrell Malacia spelen, staat dertiende in de Premier League, maar de achterstand op nummer 3 Chelsea is maar vier punten. Dat komt mede door de 4 punten die interim-coach Ruud van Nistelrooij pakte in de laatste twee competitiewedstrijden. De oud-speler van United moest vertrekken door de komst van Amorim.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP) - Spanje heeft zijn laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK voetbal gewonnen van Peru. In de Mexicaanse stad Puebla werd het 3-1 voor de regerend Europees kampioen.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
8 uur geleden