Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dromer' Amorim wil nieuwe dingen proberen bij Manchester United

'Dromer' Amorim wil nieuwe dingen proberen bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - De nieuwe Manchester United-coach Rúben Amorim denkt dat de fans meteen veranderingen zien zondag in zijn eerste wedstrijd bij de Engelse topclub tegen Ipswich Town. "Het zijn denk ik simpele dingen, we raken de bal te vaak kwijt. En we moeten beter terugrennen en op de details letten", zei de van Sporting overgekomen Portugees op zijn eerste persconferentie.

"Ik ben een beetje een dromer", zei de coach die Sporting in 2021 naar de eerste landstitel in negentien jaar leidde. "Ik geloof in mezelf en ik geloof in de club. Ik geloof ook in de spelers", zei hij tegen de massaal aanwezige media. "Ik wil nieuwe dingen proberen. Jullie geloven niet dat dat kan, maar ik wel."

Amorim is de zesde permanente coach bij de club sinds de laatste titel in de Premier League in 2013. Ze mogen hem naïef noemen, maar de 39-jarige Portugees die de ontslagen Erik ten Hag opvolgt, zegt de juiste man te zijn om de club terug te brengen naar zijn vroegere glorie.

Gelukwensen

De Portugees vertelde ook dat hij gelukwensen heeft gekregen van zijn landgenoot José Mourinho, die van 2016 tot december 2018 de coach was in Manchester. "Ik ben een ander persoon", reageerde hij op de vraag over de gelijkenissen. "Ik hoop iets anders te leren aan mijn spelers. Voetbal is tegenwoordig anders. Ik ben een jonge kerel en ik probeer dat te gebruiken om mijn spelers te helpen."

Manchester United, waar de Nederlanders Matthijs de Ligt, Joshua Zirkzee en Tyrell Malacia spelen, staat dertiende in de Premier League, maar de achterstand op nummer 3 Chelsea is maar vier punten. Dat komt mede door de 4 punten die interim-coach Ruud van Nistelrooij pakte in de laatste twee competitiewedstrijden. De oud-speler van United moest vertrekken door de komst van Amorim.

Meer uit Voetbal

Feyenoord akkoord over in eigen handen krijgen van De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.

41 minuten geleden
De Roon scoort in beker voor winnend Atalanta

BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.

1 uur geleden
Duitsland organiseert in 2029 EK voetbal voor vrouwen

NYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.

1 uur geleden
Hekkensluiter Mainz ontslaat trainer Henriksen

MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.

1 uur geleden
Sevilla moet tribune na staken stadsderby drie duels leeg laten

SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.

2 uur geleden
Clubs hoeven spelers voor Afrika Cup pas 15 december af te staan

ZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.

2 uur geleden
Doelman Vaessen van FC Groningen in hoger beroep vrijgesproken

ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.

5 uur geleden