Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Dromer' Amorim wil nieuwe dingen proberen bij Manchester United

'Dromer' Amorim wil nieuwe dingen proberen bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - De nieuwe Manchester United-coach Rúben Amorim denkt dat de fans meteen veranderingen zien zondag in zijn eerste wedstrijd bij de Engelse topclub tegen Ipswich Town. "Het zijn denk ik simpele dingen, we raken de bal te vaak kwijt. En we moeten beter terugrennen en op de details letten", zei de van Sporting overgekomen Portugees op zijn eerste persconferentie.

"Ik ben een beetje een dromer", zei de coach die Sporting in 2021 naar de eerste landstitel in negentien jaar leidde. "Ik geloof in mezelf en ik geloof in de club. Ik geloof ook in de spelers", zei hij tegen de massaal aanwezige media. "Ik wil nieuwe dingen proberen. Jullie geloven niet dat dat kan, maar ik wel."

Amorim is de zesde permanente coach bij de club sinds de laatste titel in de Premier League in 2013. Ze mogen hem naïef noemen, maar de 39-jarige Portugees die de ontslagen Erik ten Hag opvolgt, zegt de juiste man te zijn om de club terug te brengen naar zijn vroegere glorie.

Gelukwensen

De Portugees vertelde ook dat hij gelukwensen heeft gekregen van zijn landgenoot José Mourinho, die van 2016 tot december 2018 de coach was in Manchester. "Ik ben een ander persoon", reageerde hij op de vraag over de gelijkenissen. "Ik hoop iets anders te leren aan mijn spelers. Voetbal is tegenwoordig anders. Ik ben een jonge kerel en ik probeer dat te gebruiken om mijn spelers te helpen."

Manchester United, waar de Nederlanders Matthijs de Ligt, Joshua Zirkzee en Tyrell Malacia spelen, staat dertiende in de Premier League, maar de achterstand op nummer 3 Chelsea is maar vier punten. Dat komt mede door de 4 punten die interim-coach Ruud van Nistelrooij pakte in de laatste twee competitiewedstrijden. De oud-speler van United moest vertrekken door de komst van Amorim.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Heitinga hoopt tegen AZ op terugkeer Itakura

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga hoopt zaterdag in de thuiswedstrijd tegen AZ weer over Ko Itakura te kunnen beschikken. De Japanse verdediger raakte geblesseerd op een training en miste daardoor het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam (3-3).

33 minuten geleden
Van de Donk niet in Oranjeselectie van bondscoach Veurink

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk (34) is niet opgenomen in de eerste selectie van de nieuwe bondscoach Arjan Veurink. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het Nederlands elftal speelt eind oktober twee oefenwedstrijden tegen Polen en Canada.

3 uur geleden
Zweden ontslaat bondscoach Tomasson na derde nederlaag op rij

STOCKHOLM (ANP) - Jon Dahl Tomasson is als bondscoach van Zweden ontslagen. Dat heeft de Zweedse voetbalbond dinsdag bekendgemaakt. Onder de Deense coach kende Zweden met 1 punt uit vier duels een slecht begin van de WK-kwalificatiecampagne in Groep B.

4 uur geleden
Feyenoorder Ueda kopt Japan naar oefenzege tegen Brazilië

TOKIO (ANP) - Feyenoord-spits Ayase Ueda heeft met een kopbal Japan de overwinning bezorgd in een oefenwedstrijd tegen Brazilië. Japan won de wedstrijd in Tokio met 3-2.

5 uur geleden
Jansen stopt na 15 jaar bij Nederlands vrouwenelftal

EINDHOVEN (ANP) - Voetbalster Renate Jansen neemt afscheid van het Nederlands elftal. Dat meldt de 34-jarige aanvoerder van PSV op Instagram. "15 jaar Oranje. Mijn droom stopt hier. Het was een eer", schrijft de aanvalster, die in 2017 met Oranje in eigen land Europees kampioen werd. Ze kwam 72 keer uit voor het Nederlands team.

6 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino ziet rol voetbal bij wederopbouw Gaza

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft toegezegd dat de wereldvoetbalbond zal helpen bij de wederopbouw van de voetbalinfrastructuur in Gaza. Dat zou onderdeel moeten gaan uitmaken van een veel breder plan. Dat heeft Infantino gezegd na de vredestop van maandag in Egypte.

6 uur geleden
Spits Lewandowski keert met hamstringblessure terug bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Poolse spits Robert Lewandowski is met een hamstringblessure teruggekeerd bij zijn club FC Barcelona. Hij maakte zondag nog de 2-0 voor Polen in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Litouwen. De Catalaanse club meldde de kwetsuur van de 37-jarige aanvaller op de eigen website.

6 uur geleden