'Dromer' Amorim wil nieuwe dingen proberen bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - De nieuwe Manchester United-coach Rúben Amorim denkt dat de fans meteen veranderingen zien zondag in zijn eerste wedstrijd bij de Engelse topclub tegen Ipswich Town. "Het zijn denk ik simpele dingen, we raken de bal te vaak kwijt. En we moeten beter terugrennen en op de details letten", zei de van Sporting overgekomen Portugees op zijn eerste persconferentie.
"Ik ben een beetje een dromer", zei de coach die Sporting in 2021 naar de eerste landstitel in negentien jaar leidde. "Ik geloof in mezelf en ik geloof in de club. Ik geloof ook in de spelers", zei hij tegen de massaal aanwezige media. "Ik wil nieuwe dingen proberen. Jullie geloven niet dat dat kan, maar ik wel."
Amorim is de zesde permanente coach bij de club sinds de laatste titel in de Premier League in 2013. Ze mogen hem naïef noemen, maar de 39-jarige Portugees die de ontslagen Erik ten Hag opvolgt, zegt de juiste man te zijn om de club terug te brengen naar zijn vroegere glorie.
Gelukwensen
De Portugees vertelde ook dat hij gelukwensen heeft gekregen van zijn landgenoot José Mourinho, die van 2016 tot december 2018 de coach was in Manchester. "Ik ben een ander persoon", reageerde hij op de vraag over de gelijkenissen. "Ik hoop iets anders te leren aan mijn spelers. Voetbal is tegenwoordig anders. Ik ben een jonge kerel en ik probeer dat te gebruiken om mijn spelers te helpen."
Manchester United, waar de Nederlanders Matthijs de Ligt, Joshua Zirkzee en Tyrell Malacia spelen, staat dertiende in de Premier League, maar de achterstand op nummer 3 Chelsea is maar vier punten. Dat komt mede door de 4 punten die interim-coach Ruud van Nistelrooij pakte in de laatste twee competitiewedstrijden. De oud-speler van United moest vertrekken door de komst van Amorim.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.
3 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.
10 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
48 minuten geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.
3 uur geleden