Drogisterijen VS beperken aantal morning-afterpillen per klant
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse drogisterijketens CVS en Rite Aid beperken het aantal morning-afterpillen dat een klant kan kopen. Na het vervallen van het nationale recht op abortus is de vraag naar de pillen enorm toegenomen. Klanten kunnen nu tijdens een bezoek aan de winkel drie pillen kopen.
De morning-afterpil kan zwangerschap na onbeschermde seks voorkomen, als de pil zo snel mogelijk maar in ieder geval binnen vijf dagen wordt ingenomen. Het is niet hetzelfde als een abortuspil, die door een arts moet worden voorgeschreven en die een al bestaande zwangerschap beëindigt.
Zowel CVS als Rite Aid geven aan voldoende voorraad van de twee merken die gebruikt worden als morning-afterpil te hebben. Drogisterijketen Walgreens geeft aan geen beperkingen aan de verkoop op te leggen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
5 uur geleden