Drogisterijen: vraag naar coronatesten neemt weer toe
MAARSSEN (ANP) - Drogisterijen merken dat de vraag naar coronazelftests weer toeneemt. Ten opzichte van vorige week is er een "sterke toename", aldus koepelorganisatie Centraal Bureau Drogisterijbedrijven (CBD). Ook bij Kruidvat en Trekpleister herkennen ze dat en spreken ze over een toename van 50 procent in een week.
Desondanks is de vraag nog niet vergelijkbaar met die van begin dit jaar, toen er een grote coronagolf woedde. Nu staat Nederland pas aan het begin van een golf. "In de eerste maanden verkochten we vijf keer zo veel", laat een woordvoerster van Kruidvat en Trekpleister weten.
Die ketens voorzien, net als Etos en Albert Heijn, geen problemen met de beschikbaarheid van de tests. Ook in de rest van de branche zijn er genoeg tests beschikbaar, laat CBD-directeur Jos Jongstra weten. "We hebben inmiddels de contacten met leveranciers, wat vorig jaar in het begin nog wat moeilijkheden gaf. En er is afgelopen winter een stevige voorraad aangelegd en er is voldoende leveringszekerheid."
Door de toegenomen vraag kan het evenwel af en toe voorkomen dat een winkel zonder tests zit. "Winkels worden meerdere keren per week beleverd, dus als ze geen tests hebben duurt dat hooguit een paar dagen", legt een zegsvrouw van Etos en AH uit.
Jongstra is blij dat mensen de weg naar de drogist weten te vinden als ze het gevoel hebben dat een test zinvol is. "Goed dat wij een steentje bij kunnen dragen."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie vindt dat de Stint-producenten in 2014 onterecht hebben besloten de noodstopvoorziening van de Stint te halen. De Stints waren sinds de introductie in 2011 voorzien van een noodknop. Drie jaar later besloot de Stint-fabrikant de voorziening te verwijderen.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarwisseling kan bijzonder zwaar worden voor dieren omdat mensen voor het laatst consumentenvuurwerk mogen afsteken, vreest de Dierenbescherming. De organisatie is bang "dat mensen het er bij die laatste keer nog even flink van zullen nemen". Dit zou kunnen leiden tot "meer dierenleed dan ooit".
35 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De oppositie in Curaçao wil dat premier Gilmar 'Pik' Pisas optreedt om het luchtruim boven het land te beschermen. Parlementariër Giselle Mc William, leider van de oppositiepartij MAN-PIN, vindt dat Pisas de Verenigde Staten en Venezuela moet dwingen "om ons luchtruim en grondgebied te respecteren".
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Stint had al sinds mei 2017 problemen met de gashendel, die door een gebroken terugkeerveer kon blijven hangen. Daardoor kon de elektrische bolderkar blijven doorrijden bij het afremmen. Stint-ontwerper Peter Noorlander bagatelliseerde het probleem door te doen alsof het minder vaak voorkwam, zei de officier van justitie maandag in de Stint-zaak in de rechtbank in Den Bosch.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Marco Borsato maakt een reuzensprong in de Top 2000 nu hij is vrijgesproken van ontucht. De vijf liedjes die het meest zijn gestegen, zijn allemaal van hem, en allemaal gaan ze meer dan duizend plekken omhoog. Zo stijgt het lied Zij van plaats 1566 naar 116.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is maandagochtend rond 06.30 uur beklad met rode verf. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Het Parool. De woordvoerder zegt maandagmiddag dat de verf is verwijderd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlands persoon is gewond geraakt tijdens de aanslag bij het Australische Bondi Beach op zondag. Dat meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De persoon heeft een dubbele nationaliteit; naast de Nederlandse is onbekend welke andere nationaliteit de persoon bezit.
2 uur geleden