Drogisterijen hebben tekort aan type 2-mondkapjes uit OMT-advies
DEN HAAG (ANP) - Drogisterijen hebben een tekort aan mondkapjes van het type 2. Dat zeggen Etos, Kruidvat, Trekpleister en het Centraal Bureau Drogisterijbedrijven. Etos verkoopt geen mondkapjes van dit type, maar gaat deze wel inkopen. Kruidvat en Trekpleister hebben de type 2-mondkapjes maar beperkt in de winkel liggen. Dit terwijl het Outbreak Management Team adviseert minimaal mondkapjes van dit type te dragen.
Type 1-mondmaskers volstaan niet meer, aldus het OMT. Type 2-mondmaskers zouden beter beschermen. Jos Jongstra, directeur van Centraal Bureau Drogisterijbedrijf, was verrast door het advies. "We hebben ruim voldoende mondkapjes van het type 1, maar van type 2 veel minder."
Type 2-mondmaskers worden alleen beperkt verkocht door Kruidvat en Trekpleister, omdat er eerder tekorten van waren in de medische sector. "Iedereen heeft ingezet op type 1", zegt ook een woordvoerster van de twee drogisterijen. "We proberen type 2 zo snel mogelijk in al onze winkels te krijgen." Ook Etos is deze mondkapjes dus aan het inkopen.
FFP2-mondmaskers
De mondmaskers die volgens het OMT ook volstaan zijn de FFP2-mondmaskers. Deze zijn bij Etos op het moment online uitverkocht. Ook bij Kruidvat en Trekpleister is de beschikbaarheid momenteel beperkt doordat ze veel verkocht worden aan mensen die op vakantie gaan. "De vraag naar deze maskers is de afgelopen weken verdubbeld omdat deze mondkapjes in sommige landen verplicht zijn", legt een zegsvrouw uit.
Type 2-mondkapjes zijn, net als type 1, chirurgische mondkapjes. FFP-maskers beschermen beter dan de chirurgische mondmaskers omdat ze meer aansluiten op het gezicht van de drager. Drogisterijen verkopen ook niet-medische mondkapjes, zoals stoffen herbruikbare kapjes.
De prijzen van deze mondmaskers verschillen, maar de FFP2-mondmaskers kosten bij zowel Kruidvat als Etos per tien stuks 9,99 euro. Voor type 2-mondmaskers betaal je bij Kruidvat nu 2,50 euro per tien stuks. Dat is wel een actieprijs, aldus de zegsvrouw. Omdat dit artikel nog niet vast in het assortiment van de drogisterij zit, is nog niet bekend hoeveel de mondmaskers straks gaan kosten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
7 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
15 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
19 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
20 uur geleden