Drogisterijen hebben tekort aan type 2-mondkapjes uit OMT-advies
DEN HAAG (ANP) - Drogisterijen hebben een tekort aan mondkapjes van het type 2. Dat zeggen Etos, Kruidvat, Trekpleister en het Centraal Bureau Drogisterijbedrijven. Etos verkoopt geen mondkapjes van dit type, maar gaat deze wel inkopen. Kruidvat en Trekpleister hebben de type 2-mondkapjes maar beperkt in de winkel liggen. Dit terwijl het Outbreak Management Team adviseert minimaal mondkapjes van dit type te dragen.
Type 1-mondmaskers volstaan niet meer, aldus het OMT. Type 2-mondmaskers zouden beter beschermen. Jos Jongstra, directeur van Centraal Bureau Drogisterijbedrijf, was verrast door het advies. "We hebben ruim voldoende mondkapjes van het type 1, maar van type 2 veel minder."
Type 2-mondmaskers worden alleen beperkt verkocht door Kruidvat en Trekpleister, omdat er eerder tekorten van waren in de medische sector. "Iedereen heeft ingezet op type 1", zegt ook een woordvoerster van de twee drogisterijen. "We proberen type 2 zo snel mogelijk in al onze winkels te krijgen." Ook Etos is deze mondkapjes dus aan het inkopen.
FFP2-mondmaskers
De mondmaskers die volgens het OMT ook volstaan zijn de FFP2-mondmaskers. Deze zijn bij Etos op het moment online uitverkocht. Ook bij Kruidvat en Trekpleister is de beschikbaarheid momenteel beperkt doordat ze veel verkocht worden aan mensen die op vakantie gaan. "De vraag naar deze maskers is de afgelopen weken verdubbeld omdat deze mondkapjes in sommige landen verplicht zijn", legt een zegsvrouw uit.
Type 2-mondkapjes zijn, net als type 1, chirurgische mondkapjes. FFP-maskers beschermen beter dan de chirurgische mondmaskers omdat ze meer aansluiten op het gezicht van de drager. Drogisterijen verkopen ook niet-medische mondkapjes, zoals stoffen herbruikbare kapjes.
De prijzen van deze mondmaskers verschillen, maar de FFP2-mondmaskers kosten bij zowel Kruidvat als Etos per tien stuks 9,99 euro. Voor type 2-mondmaskers betaal je bij Kruidvat nu 2,50 euro per tien stuks. Dat is wel een actieprijs, aldus de zegsvrouw. Omdat dit artikel nog niet vast in het assortiment van de drogisterij zit, is nog niet bekend hoeveel de mondmaskers straks gaan kosten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) gaat het voorstel van de coalitie om de AOW-leeftijd sneller te laten oplopen wel degelijk "afzwakken", hoewel hij vrijdagochtend nog zei dat daar geen sprake van zou zijn. "Ik heb me denk ik niet goed uitgedrukt", erkende hij na afloop van de ministerraad.
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De kinderrechter in Rotterdam heeft vrijdag vijf van zeven verdachten met leeftijden vanaf 15 jaar veroordeeld voor onder meer lidmaatschap van Islamitische Staat (IS) en het op TikTok opruien van anderen om terroristische misdrijven te plegen. De rechtbank veroordeelde twee jonge verdachten tot jeugddetentie. Drie kregen taakstraffen opgelegd tot 130 uur, deels voorwaardelijk. De rechtbank sprak de jongeren vrij van het treffen van voorbereidingen om een terroristische aanslag te plegen.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 26-jarige man uit Amerongen is opnieuw opgepakt, omdat hij verdacht wordt van drie gewelddadige incidenten tijdens de rellen op en rond het Malieveld in Den Haag in september. Gedacht wordt dat hij met een fakkel een politieauto in brand heeft gestoken op de Koekamp, zo'n 'flare' heeft gegooid naar politie op de A12 en openlijk geweld heeft gepleegd op het Plein.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat het gehackte telecombedrijf Odido geen losgeld betaalt aan de hackers, stelt minister David van Weel van Justitie en Veiligheid. "We moeten criminaliteit niet belonen", zei hij na afloop van de ministerraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal echt met een ander voorstel moeten komen in plaats van het plan uit het coalitieakkoord om de AOW-leeftijd vanaf 2033 sneller te laten stijgen. Dat benadrukken de SGP en de Groep Markuszower, die deze week met steun van de regeringspartijen een motie indienden om de AOW-plannen te "verzachten".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdag de 81-jarige Cor de J. in hoger beroep veroordeeld tot achttien jaar cel voor het doodschieten van een 74-jarige man in Kinderdijk (Zuid-Holland) in 2022. Het slachtoffer werd door het hoofd geschoten in het huis van zijn nieuwe partner en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coƶrdinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.
2 uur geleden