Drogba kandidaat voorzitterschap Ivoriaanse voetbalbond
ABIDJAN (ANP) - Didier Drogba heeft zich officieel kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de voetbalbond van Ivoorkust. De voormalig sterspeler van Chelsea en oud-aanvoerder van de nationale ploeg kon dat doen omdat hij de vereiste sponsors vond en de steun kreeg van een van de vijf belangengroepen die hij nodig heeft om mee te doen aan de verkiezingen.
Drogba slaagde er aanvankelijk niet in de benodigde steun te krijgen door tegenwerking van de spelersbond van Ivoorkust. De 105-voudig international kon zaterdag echter acht sponsors aandragen. Hij gaat de strijd om het voorzitterschap aan met oud-bestuurslid Idriss Diallo en Sory Diabaté, de huidige vicevoorzitter van de bond.
"Het gaat me niet eens zozeer om het voorzitterschap, het is de missie die ik verbind aan deze functie", lichtte Drogba toe. "Het gaat slecht met het voetbal in Ivoorkust en ik ben vastbesloten daar verandering in te brengen en vernieuwingen door te voeren. Ik wil graag iets terugdoen voor de sport die mij zoveel heeft gegeven."
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen ziet de strijd om de tweede plaats in de WK-stand niet als zijn prioriteit. Dat legde de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 van Red Bull uit op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Mexico dit weekend.
1 uur geledenBAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).
11 uur geledenBONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
13 uur geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
20 uur geleden