Drogba kandidaat voorzitterschap Ivoriaanse voetbalbond
ABIDJAN (ANP) - Didier Drogba heeft zich officieel kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de voetbalbond van Ivoorkust. De voormalig sterspeler van Chelsea en oud-aanvoerder van de nationale ploeg kon dat doen omdat hij de vereiste sponsors vond en de steun kreeg van een van de vijf belangengroepen die hij nodig heeft om mee te doen aan de verkiezingen.
Drogba slaagde er aanvankelijk niet in de benodigde steun te krijgen door tegenwerking van de spelersbond van Ivoorkust. De 105-voudig international kon zaterdag echter acht sponsors aandragen. Hij gaat de strijd om het voorzitterschap aan met oud-bestuurslid Idriss Diallo en Sory Diabaté, de huidige vicevoorzitter van de bond.
"Het gaat me niet eens zozeer om het voorzitterschap, het is de missie die ik verbind aan deze functie", lichtte Drogba toe. "Het gaat slecht met het voetbal in Ivoorkust en ik ben vastbesloten daar verandering in te brengen en vernieuwingen door te voeren. Ik wil graag iets terugdoen voor de sport die mij zoveel heeft gegeven."
Meer uit Sport
BEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
9 minuten geledenASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
40 minuten geledenCHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
49 minuten geledenSINT WILLEBRORD (ANP) - Oud-wielrenner Rini Wagtmans is vrijdagochtend in zijn woonplaats Sint Willebrord overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Wagtmans, die al langere tijd ziek was, is 79 jaar geworden.
57 minuten geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de snelste ronde gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 noteerde in zijn Red Bull een tijd van 1.43,922, waarmee hij iets sneller was dan de Brit George Russell van Mercedes (1.44,021).
1 uur geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR) - Basketbalicoon Bob Pettit is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie bekend. De Amerikaan ontving in 1956 als eerste de prijs voor de meest waardevolle speler (MVP) van de Amerikaanse competitie NBA en werd drie jaar later opnieuw uitgeroepen tot MVP.
3 uur geledenBOUCHERVILLE (ANP) - Demi Vollering is zaterdag tijdens het wereldkampioenschap op de weg in Montreal eindelijk de absolute kopvrouw van de Nederlandse wielrensters. "Dat maakt het ook wel weer spannend, maar ik zie het als iets positiefs. Dat al die rensters in dienst rijden van jou, geeft mij ook wel weer dat extra procentje tijdens de wedstrijd om het af te kunnen maken", zei de tweevoudig winnares van de Tour de France tijdens een persmoment in Canada.
6 uur geleden