Drogba kandidaat voorzitterschap Ivoriaanse voetbalbond
ABIDJAN (ANP) - Didier Drogba heeft zich officieel kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van de voetbalbond van Ivoorkust. De voormalig sterspeler van Chelsea en oud-aanvoerder van de nationale ploeg kon dat doen omdat hij de vereiste sponsors vond en de steun kreeg van een van de vijf belangengroepen die hij nodig heeft om mee te doen aan de verkiezingen.
Drogba slaagde er aanvankelijk niet in de benodigde steun te krijgen door tegenwerking van de spelersbond van Ivoorkust. De 105-voudig international kon zaterdag echter acht sponsors aandragen. Hij gaat de strijd om het voorzitterschap aan met oud-bestuurslid Idriss Diallo en Sory Diabaté, de huidige vicevoorzitter van de bond.
"Het gaat me niet eens zozeer om het voorzitterschap, het is de missie die ik verbind aan deze functie", lichtte Drogba toe. "Het gaat slecht met het voetbal in Ivoorkust en ik ben vastbesloten daar verandering in te brengen en vernieuwingen door te voeren. Ik wil graag iets terugdoen voor de sport die mij zoveel heeft gegeven."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turners Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg bezetten na vier van de zes startgroepen (subdivisies) de vijfde plek in het landenklassement bij de WK in Rotterdam. Olympisch teamkampioen Japan gaat aan de leiding (254,529 punten), gevolgd door Europees kampioen Groot-Brittannië (251,460).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) hoopt dat de teamscore van de Nederlandse ploeg voldoende is voor een plek in de teamfinale. Na drie van de zes startgroepen staat Nederland tweede. De beste acht landenteams gaan naar de finale.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) heeft eerder deze week getwijfeld of hij wel in actie kon komen bij de WK in Rotterdam. Dat zei hij na afloop van de kwalificatiewedstrijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners moeten bij de WK in Rotterdam nog lang wachten voor duidelijk is waar hun teamtotaal van 242,995 punten ze brengt. Na drie van de zes startgroepen (subdivisies) bezetten turners Casimir Schmidt, Loran de Munck, Elijah Faverus, Amine Abaidi en Jermain Grünberg de tweede plek in het landenklassement. De Russische ploeg, uitkomend als World Gymnastics 2, gaat voorlopig aan de leiding met 249,162 punten.
4 uur geledenWIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
8 uur geledenMEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.
9 uur geleden