Drillrapper krijgt drie jaar cel voor geweld op Scheveningse Pier
AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige Amsterdammer Tyrece B. is woensdag veroordeeld tot een celstraf van drie jaar. Hij was volgens de rechtbank in Den Haag betrokken bij het dodelijke incident op de Scheveningse Pier in augustus 2020, waar twee drillrapgroepen uit Amsterdam en Rotterdam elkaar troffen.
De 19-jarige Cennethson Janga (Chuchu) uit Rotterdam kwam op die maandagavond 10 augustus om het leven. Hij werd met een mes gestoken door twee Amsterdammers, die al eerder zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen van elf jaar.
De 22-jarige man werd ervan verdacht dat hij geprobeerd heeft om datzelfde slachtoffer dood te schieten. De officier van justitie had daarom negen jaar gevangenisstraf geëist voor een poging tot doodslag. De rechtbank spreekt hem daarvan vrij, omdat niet is gebleken dat hij de trekker van zijn vuurwapen heeft overgehaald. Wel is B. veroordeeld voor vuurwapenbezit en opruiing. De rechtbank spreekt van een relatief hoge straf, omdat het incident de maatschappij heeft geschokt en omdat de opruiing uiteindelijk dodelijke gevolgen heeft gehad.
B. wordt beschouwd als leider van de Amsterdamse drillrapformatie. Drillrap is een stijl van vaak snel en monotoon rappen. In veel nummers wordt geweld verheerlijkt. B. was anderhalf jaar voortvluchtig. De man meldde zich een jaar geleden zelf bij een politiebureau in Amsterdam.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
2 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het calamiteitenhospitaal in Utrecht is weer gesloten. Het UMC Utrecht opende het hospitaal donderdagmiddag wegens de explosie in het centrum van de stad. In het calamiteitenhospitaal is één patiënt behandeld.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.
1 uur geleden